מיהו ומה תפקידו של יועץ פיננסי לעסק?

מחפשים יועץ פיננסי לעסק אבל לא יודעים איך הוא יכול באמת לעזור לעסק שלכם להגדיל רווחיות ולשפר את תזרים המזומנים?

 

הגעתם למקום הנכון!

 

אנחנו נסביר לכם מיהו יועץ פיננסי מוצלח, איך הוא יכול לעזור לעסק שלכם ולשפר רווחיות בצורה משמעותית. בנוסף, אנחנו נדאג לחבר אתכם עם היועצים הפיננסיים המומלצים והמקצועיים ביותר בתחומם על פי נתוני העסק שלכם בזמן אמת כך שתוכלו לקבל את המירב משירותיו של כל יועץ פיננסי לעסק.

 

מה תפקידו של יועץ פיננסי?

 

יועץ פיננסי הוא אדם המספק שירותים לחברות ולעסקים בכל בתחומים הפיננסיים. לעיתים זו יכולה להיות הדרכה בלבד, אך ברוב המקרים של ייעוץ פיננסי, בעל העסק יקבל אבחון פיננסי מלא ומקיף על כל היבטי העסק כדי לשפר את הרווחיות וכן דרכי פעולה קונקרטיים לביצוע על מנת לראות תוצאות בשטח.

 

ייעוץ פיננסי מכסה תחומים פיננסיים שונים כגון: ניהול תזרים מזומנים, ניהול הון חוזר בעסק, ניהול תקציב, בקרה תקציבית, תמחור, ניהול סיכונים פיננסיים, מבנה האשראי בעסק, ניתוחי רווחיות, כדאיות כלכלית בהשקעות ועוד.


 

איך יועץ פיננסי יכול לשפר רווחיות בעסק?

 

עסקים רבים אינם מצליחים לייצר רווחיות בצורה התואמת האת הפוטנציאל העסקי הגלום בהם. ישנם מצבים חמורים אף יותר, בהם העסק לא רק שלא מייצר רווחיות, אלא מייצר הפסדים אשר מצטברים לאורך תקופה ויכולים לגרום לבעיות בתזרים המזומנים אשר יכולות להוביל את העסק למשבר כלכלי חמור שעלול להוביל לקריסתו.

 

כאן יועץ פיננסי נכנס לתמונה. כדי למנוע את ההתנהלות העסקית השלילית הזו רצוי ומומלץ מאד להעזר ביועץ פיננסי לעסקים. מטרתו של היועץ הינה ניהול אקטיבי ויעיל עם תכנון מוקדם ובקרה שוטפת וכן מעקב צמוד אחרי מדדי הביצוע. הדבר הקריטי כאן הוא בעצם העובדה שהכל נעשה בכלים בדוקים ויעלים אשר הוכיחו את עצמם ביצירת תוצאות אופטימליות לעסקים שונים ומגוונים וכולם ניתנים לבדיקה, לחיזוי ולמדידה. ניהול העסק על פי אינטואיציה או תחושות בטן בלבד יכול להיות הרה אסון.

 

רק יועץ פיננסי עם הכלים המדוייקים יכול לעזור לעסק לשפר רווחיות ולצאת ממצב של הפסדים למצב של התנהלות פיננסית נכונה והגדלת תזרים המזומנים. 

 

איך מתבצע תהליך של ייעוץ פיננסי?

 

תהליך של ייעוץ פיננסי לעסקים תמיד יתחיל באבחון מעמיק ויסודי של העסק ושל המצב הפיננסי שלו, זאת כדי לאתר את נקודות התורפה הזקוקות לשינוי מיידי. 

בשלב השני תבנה תוכנית עבודה שמטרתה להגדיר את היעדים הכלכליים של העסק וכן את הפעולות הנדרשות לשם השגת יעדים אלו. בשלב הבא, בעל העסק, העובדים והיועץ הפיננסי - כל אחד לפי רמת המעורבות שלו, יבצע את הפעולות והצעדים הדרשים ממנו כפי המפורט בתוכנית וכן תתבצע בקרה על התקדמות התהליך כולו.

 

בתוך תהליך הייעוץ הפיננסי ישנם תחומים רבים ושונים, כגון: ניהול תזרים מזומנים, ניהול הון חוזר, ניהול תקציב, בקרה, תמחור מוצרים או שירותים, התנהלות מול הבנקים השונים או חברות האשראי, ניתוחים כלכליים, ניהול סיכונים, בדיקות רווחיות ועוד.

יועץ פיננסי מנוסה ומקצועי יוכל לסייע לבעל העסק בניהול כספים ושפר משמעותית את המצב בכלכלי של העסק.

 

איך לבחור יועץ פיננסי מתאים?

 

ישנם שני קריטריונים עיקריים שבעזרתם נוכל לבדוק את המקצועיות של היועץ הפיננסי לעסק:

 

  1. השכלה והכשרה - ישנם הרבה יועצים פיננסיים שאין להם ממש הכשרה פיננסית והם לא למדו כלכלה באופן פורמלי. העבודה שלהם מתבססת בעיקר על למידה ועבודה עם השטח. לעומתם, ישנם יועצים פיננסיים מוסמכים בעלי השכלה פיננסית ולימודי כלכלה באופן פורמלי. בדרך כלל יועץ כלכלי הוא בעל תארים רלוונטיים בתחומים כמו: מינהל עסקים, חשבונאות, כלכלה ועוד. רואה חשבון מוסמך שעבר את כל מסלול ההכשרה שלו, גם הוא יכול להיות יועץ פיננסי טוב, מכיוון שבמשך הכשרתו הוא נדרש לעמוד בבחינות בתחומי החשבונאות הפיננסית, כלכלה, מימון, מיסים ועוד. לכן, הכשרתו הנרחבת של רואה החשבון יחד עם נסיון מקצועי טוב יכולה בהחלט לאפשר לו להיות יועץ פיננסי מקצועי וברמה גבוהה.

 

      2. נסיון מקצועי בתחום - חשיבות רבה ישנה לעובדה האם היועץ הפיננסי התנסה גם בייעוץ בפועל לעסקים. ייעוץ פיננסי המתבסס על תאוריות בלבד ללא נסיון מעשי בשטח, לא יתן את אותן התוצאות שיכולות להתקבל על ידי ייעוץ פיננסי המתבסס גם על השכלה וגם על נסיון של עבודה בפועל. לכן, חשוב לבדוק האם היועץ הפיננסי התנסה בפועל בתפקיד בכיר בתחום, כגון: סמנכ''ל כספים, בנקאי, חשב וכדומה, או שעסק במתן ייעוץ פיננסי לעסקים וישנן כבר תוצאות מוכחות בשטח לתהליך שעברו איתו לקוחות קודמים שלו.


 

אז תכלס, איך מתקדמים?

 

בחירת יועץ פיננסי לעסק היא לא דבר של מה בכך. חשוב לבדוק ולבחון את כל האפשרויות העומדות לרשותכם ולהבין כיצד יכול היועץ הספציפי שבחרתם לעזור לעסק שלכם לפרוץ קדימה.

 

אפשר בהחלט לעשות את זה קל יותר משחשבתם!

 

כל מה שעלכם לעשות, זה להשאיר את הפרטים שלכם בטופס המצורף כאן למטה והמערכת החכמה שלנו תסרוק עבורכם מאות נותני שירות בתחום הייעוץ הפיננסי ותשלח אליכם עד 3 הצעות של יועצים פיננסיים מומלצים לעסק שלכם על פי נתוני הבקשה שלכם ופרופיל העסק הספציפי.

 

בואו לחסוך זמן יקר, טרחה וכסף - במקום אחד!

 

קונטקט - לעמוד בציפיות - CONTACT


 

השוואת יועץ פיננסי בהלוואות לעסקים

תודה שפנית לקונטקט,

נציגנו מטפלים כרגע בפניות קודמות,

ניצור איתך קשר בהקדם אפשרי

להתאמת איש מקצוע אידיאלי

לפרופיל בקשתך

{{ errors.name }}
{{ errors.phone }}
כתבות שלנו