מימון חוץ בנקאי למסורבי משכנתא בבנקים לטווח ארוך

 

מימון חוץ בנקאי למסורבים כנגד נכס נועד לכיסוי חובות על ידי לקיחת משכנתא חוץ בנקאית, כאשר כל האפשרויות האחרוץ חסומות. לקיחת הלוואה כנגד נכס קיים יכולה להיות גם השלב הראשון לחילוץ ממצב כלכלי בעייתי. בכתבה זו נביא בפניכם את כל המידע על מימון חוץ בנקאי למסורבי בנקים ואת כל האופציות שיכולות להיות במימון חוץ בנקאי כנגד שיעבוד של נכס.

 

הלוואה חוץ בנקאית למסורבי בנקים

 

הלוואה כנגד שיעבוד נכס נקראת גם הלוואת משכנתא חוץ בנקאית והיא נועדה ךבעךי דירות או נכסי נדל''ן שנקלעו לחובות ואין באפשרותם לקחת הלוואות דרך הבנק או אפילו גורם חוץ בנקאי. לרוב מדובר בלווים המוגבלים בבנק או נמצאים בתהליך של כינוס נכסים וחשבון הבנק שלהם מעוקל. בעלי חובות מהסוג הזה מקבלים סירוב אוטומטי כשאר הם מבקשים הלוואה מהבנק, עקב ההנחיות של בנק ישראל בנושא אשר מונעות מהבנקים את האפשרות לענות לבקשת הלוואה כזו.

הבעיה העיקרית של חלק ניכר מבעלי הדירות שמצויים במצב כזה, טמונה בעובדה הפשוטה - שבלי בכום משמעותי של כסף הם לא יכולים להתחיל תהליך של חילוץ מהמצב הפיננסי הגרוע שלהם. מצד שני - המצב הזה לא מאפשר להםלקחת הלוואות דרך הבנקים. זהו סוג של מילכוד, אשר הדרך היחידה לצאת ממנו היא השגה של סכום כסף גדול. הכסף זה יוכל לאפשר להם לצאת מהמעגל הבלתי נגמר הזה.

 

הלוואה עם שיעבוד מדרגה ראשונה

 

הלוואה כנגד נכס ניתנת כנגד שיעבוד של עד 60% משויי הנכס הקיים. במקרה שהנכס המדובר הוא בלי משכנתא קיימת, מדובר כאן בשיעבוד מדרגה ראשונה. כנגד ההלוואה תירשם הערת אזהרה לטובת הלווים. את כספי ההלוואה יקבל הלוויה לחשבון הבנק שלו ויוכל להחזיר את ההלוואה בתוספת הריבית שלה.

תנאי ההלוואה: עבור הללוואה כזו הריבית גבוהות יחסית. הסיבה לזה איננה הרמה של הבטחונות, אלא בגלל שהלווה נחשב ללקוח בעייתי והמלווה לקוח בחשבון את הבעיתיות הזו.

פריסת ההלוואה: החזרי ההלוואה מתפרסים על פני מספר שנים והריביות בהתאם לכך. בכל חודש ההחזר יכלול את מלוא הריבית עבור החודש החולף בצירוף של החזר הקרן. 

הצמדה: בנוסף לריביות, ההלוואה בדרך כלל תהייה תמודה למדד שזה אומר: תוספת של 2% לשנה.

נקודות יציאה: אפשר להחזיר את הקרן בכל זמן נתון אבל תשלומי הריבית לא נפסקים. מלכתחילה הלווה מתחייב להחזיר את כל הריבית על כל תקופת ההלוואה.

 

הלוואה עם שיעבוד מדרגה שנייה

 

אם בעבור הכנס הקיים ישנה משכנתא פעילה, ניתן לרשום בטאבו הערת אזהרה מדרגה שנייה. המרוויח הראשון ממכירת הנכס הוא הגוף הנותן את המשכנתא. ההחזרים עבור הלוואה כזאת ניתנים לפריסה למשך שנים רבות.

 

התנאים לנטילת משכנתא כנגד נכס קיים

 

כדי שיהיה ניתן לשקול נטילת משכנתא כנגד נכס, צריכים להתקיים כמה תנאים:

 

1. מטרת ההלוואה - הלוואה בתנאים כאלו לא ניתן לקח בכל זמן ולא לכל מטרה. נטילת הלוואה חוץ בנקאית כנגד נכס בתנאים כאלו חייבת להיות רק השלב הראשון בתהליך של ייאה וחילוץ ממצב כלכלי גרוע. 

 

2. הכנסה מספקת - אי אפשר לקחת הלוואה חוץ בנקאית נכנגד שיעבוד נכס אם ההכנסה של הלווה לא גבוהה מספיק. 

 

3. חלקוה נכונה של ההלוואה - מכיון שמדובר בהלוואה בסכומים גדולים ועם החזרים גבוהים יחסית, רצוי מראש לחלק את ההלוואה באופן שתתאים לתוכניות העתידיות של הלווה. 

 

ראוי לציין שהלוואה חוץ בנקאית כנגד נכסים היא הברירה האחרונה. מי שלוקח הלוואה כזו מעוניים בדרך כלל בשינוי המצב הפיננסי שלו לטובה וחזרה להתנהלות נכונה. 

 

איך מתחילים לצאת ממעגל הקסמים הזה?

 

פנו לאחד מיועצי המשכנתאות שלנו בקונטקט ותקבלו מענה מושלם לצרכים הפיננסיים שלכם, תוך בדיקה מעמיקה על האפשרויות העומדות לרשותכם ובניית תהליך לקבלת מימון חוץ בנקאי המותאם בדיוק לצרכים שלכם.

השוואת יועצי משכנתאות במשכנתא

תודה שפנית לקונטקט,

נציגנו מטפלים כרגע בפניות קודמות,

ניצור איתך קשר בהקדם אפשרי

להתאמת איש מקצוע אידיאלי

לפרופיל בקשתך

{{ errors.name }}
{{ errors.phone }}
כתבות שלנו