מימון בנקאי לעסקים לצורך השקעה בעסק - כיצד עושים את זה נכון?

הלוואות לעסקים והצורך בהשקעה בעסק, הולכים יחד.

שניהם מרכיבים חשובים בתהליך של התפתחות העסק.

לעיתים קרובות, עסקים נדרשים לבצע השקעה בעסק ולגייס הלוואה עסקית לצורך מימון ההשקעה. סוג ההשקעה יכול כמובן להשתנות מעסק לעסק, בהתאם לאופי הפעילות שלו.

לעסק יצרני למשל, יזדקק לגיוס הלוואה עסקית לצורך רכישת מכונת ייצור חדשה, לעומת עסק המספק שירותים שיזדקק להלוואה לצורך השקעה במיזם חדש.

 

השקעה בעסק היא חלק מתהליך הצמיחה של העסק והיא שלב מעבר הכרחי. הבעיה הקיימת בביצוע ההשקעה הוא שרוב הפעמים יש צורך בגיוס הלוואה עסקית לצורך מטרה זו. בכתבה זו נביא את כל ההיבטים בגיוס מימון בנקאי לעסקים לצורך השקעה בעסק ואיך עושים את זה נכון.

 

גיוס הלוואה עסקית לצורך השקעה בעסק

 

חלק מההלוואות לעסקים קטנים במשק הישראלי מוענק לטובת מימון של השקעה בעסק. הסיבה לכך היא, שבדרך כלל לעסקים קטנים ובינוניים אין יכולות גבוהות של תזרים מזומנים כדי לממן את ההשקעה בעסק. יכולת מימון נמוכה מאלצת את העסקים לגייס הלוואה עסקית לצורך מימון ההשקעה בעסק. למרות גיוס הלוואה עסקית לא נחשב עניין בעייתי, הנושא עלול להפוך לכזה מכיוון שעסקים רבים לא עורכים תוכנית עסקית מפורטת הבוחנת את יכולת ההחזר של העסק ומבצעת השוואה בין כלל אפשרויות המימון הקיימות. תכנון לא נכון של מימון ההשקעה יכול לפגוע בתזרים ולהעמיס עלויות מימון מיותרות לאחר ביצוע ההשקעה.

 

השקעה המלווה בבניית תוכנית עסקית

 

הדרך הנכונה לגייס מימון להשקעה בעסק, היא לבנות תוכנית עסקית המפרטת את כלל עלויות ההשקעה הנדרשות בעסק ובוחנת את יכולת ההחזר של העסק בהתאם לאפשרויות המימון הקיימות. בניית תוכנית עסקית לפני גיוס מימון להשקעה תמנע מהעסק גיוס של מימון לא מספק או מחסור מזומנים ואשראי לא אופטימלי לביוע ההשקעה, מה שעלול לגרום לתשלום של עלויות מימון גבוהות והחזרי הלוואה לא נוחים.

 

איך לגייס מימון לצורך השקעה בעסק בצורה נכונה?

 

כדי לגייס מימון בצורה הטובה ביותר וללא טעויות שיכולות לעלות לכם הרבה כסף, אנו מביאים כאן כמה עקרונות בסיסיים שאם תלכו על פיהם תוכלו להמנע מעלויות מימון גבוהות ומיותרות ומהרבה כאבי ראש.

 

1. עלות ההשקעה - חשוב לערוך פירוט מדוייק ככל הניתן של כל סעיפי עלויות ההשקעה. ככל שהערכת ההשקעה הנדרשת תהייה מפורטת יותר ותקיף את כלל העלויות הנגררות כתוצאה מההשקעה, כך תהיו מודעים יותר לגודל ההשקעה הנדרשת ותוכלו לפעול בצורה נבונה יותר במהלך בחינת האופציות להלוואות המוצעות במשק.

 

2. אפשרויות המימון הקיימות - ישנן מגוון אפשרויות של גיוס מימון לצורך השקעה בעסק. תוכנית עסקית טובה תפרט את כלל האפשרויות הקיימות במשק ותעריך את עלויות המימון ותנאי ההלוואה של כל אחת מהאפשרויות בהתאם לסכום המבוקש. בדקו את כל אפשרויות המימון העומדות לרשותכם ובחרו באופציה הטובה והנוחה ביותר עבורכם.

 

3. בחינת יכולת החזר - יכולת ההחזר של העסק תתבצע על ידי תחזית פיננסית וניתוח רגישויות. המטרה היא להעריך בהתאם להכנסות עתידיות של העסק, מהו פתרון המימון הטוב ביותר לעסק. השובה לכך תקבע על בסיס תזמון תשלומי ההלוואה, עלויות הריבית והבטחונות הנדרשים.

 

4. הכנת מידע עסקי עדכני - הראו לגוף המממן, הבנק במקרה הזה, דוחות כספיים עדכניים, אקסלים כד'. כדאי להשקיע בהפקת דוחות רבעוניים עדכניים שיספקו לבנקאי מקסימוםש למידע במינימום זמן. בנוסף, אם כבר לקחתם בעבר מימון לצורך השקעה, בקשו ממנהל החשבונות שלכם להכניס אותה תחת סעיף שך השקעה ולא הוצאה - כך שגם אם הפסדתם בהשקעה הקודמת, זה לא יחשב לכם כהפסד של העסק ולא תקבלו סירוב לבקשת המימון.

 

5. פתחו חשבון נפרד לכל אסטרטגיה עסקית - לעיתים יהיה נכון לפתוח מספר חשבונות בנק כדי לעשות בעיקר סדר בראש ובמספרים וכן על מנת להראות לבנק המממן התנהלות פיננסית נכונה ומושכלת.

 

לסיכום,

 

גיוס הלוואה עסקית היא תנאי הכרחי לביצוע השקעה בעסק. חשוב מאד לבצע תכנית עסקית מפורטת לפני ביצוע ההשקעה  וגיוס הלוואות למימון ההשקעה. בנוסף, חשוב גם להערך בהתאם עם כל המידע העסקי העדכני והרלוונטי. גיוס לא מתאים של הלוואה לעסק יכול לפגוע קשות בביצוע ההשקעה וביכולת התזרימית של העסק.

 

השאירו את הפרטים שלכם בטופס המצורף ותקבלו מאיתנו עד 3 הצעות של יועצים עסקיים מומלצים שיוכלו לעזור לכם בקבלת מימון בנקאי לעסק שלכם.

 

קונטקט - לענות לציפיות - CONTACT

 

 

השוואת מאמנים עסקיים בייעוץ עסקי

תודה שפנית לקונטקט,

נציגנו מטפלים כרגע בפניות קודמות,

ניצור איתך קשר בהקדם אפשרי

להתאמת איש מקצוע אידיאלי

לפרופיל בקשתך

{{ errors.name }}
{{ errors.phone }}