כיצד מתבצע מכרז ריביות משכנתא בנקאי להשוואת ריביות משכנתא בניהול משא ומתן מול הבנקים?

אם הגעתם לכאן, סביר להניח שאתם מחפשים את הריביות הנמוכות ביותר עבור המשכנתא שלכם,

 

הגעתם בדיוק למקום הנכון!

 

אנחנו נעשה הכל כדי להתאים עבורכם את הריביות הנוחות ביותר למשכנתא שלכם, כדי שתוכלו לעמוד בכבוד בתשלומי ההחזרים החודשיים על המשכנתא.

 

אחד השלבים החשובים בדרך לקבלת המשכנתא הטובה ביותר מבחינתכם הוא מכרז משכנתאות - פנייה למספר בנקים, קבלת הצעות מכל אחד מהם בהתאם לתמהיל שבחרתם והשוואת הריביות השונות. עריכת מכרז משכנתאות בעזרת יועץ מנוסה אמנם כרוכה בשכר טרחה, אבל היא עשויה להתגלות כאופציה משתלמת ובמיוחד אם בחרתם מומחה בתחום דרך CONTACT. בכל מקרה כדאי לדעת איך עובד מכרז כזה ועל מה חשוב להקפיד במסגרתו.

 

האם הריביות הן הפרמטר החשובה ביותר במכרז משכנתאות?

 

התשובה היא לא. 

רדיפה אחרי ריביות משכנתא נמוכות ככל הניתן הינה הטעות הנפוצה ביותר שנוטלי משכנתא ללא הכשרה פיננסית בסיסית עושים.  ניתן  להתאים מסלולי משכנתא לקבלת תמהיל עם הריביות הנמוכות ביותר עבורכם היום, יחד עם זאת אין זה יבטיח לכם שהריביות הנ"ל ישמרו לאורך תקופת החזר המשכנתא, כך שבדר כלל הריביות הנמוכות שלקחתם היום עלולים להפוך לנטל משמעותי בעתיד. תכנון משכנתא חכם בהתאם לנתוני כלכלת משק בית, תכנונים קרובים ורחוקים עתידיים של המשפחה ומגמות בהכנסות משפחתיות יכולים לשנות לחלוטין את תמהיל המסלולים והריביות שעליכם לקחת. 

 

מכרזי משכנתא שונים 

 

בדרך כלל מכרז משכנתא ראשון יהיה בין היועצים השונים שמתמחים בפתרון פיננסי מתבקש שהינם מעוניינים בו (ראו כיצד יש לבחור יועץ משכנתאות)  ומכרז ריביות שני יהיה מול הבנקים אותם יעשה עבורכם יועץ משכנתא נבחר. כמובן אתם יכולים לגשת למכרז משכנתאות בנקאי גם לבד לצורך השוואת ריביות ותנאי משכנתא אחרים, יחד עם זאת אין זה מומלץ כלל לגשת לתהליך המכרז הבנקאי לנטילת משכנתא ללא הכשרה פיננסית טובה הנדרשת לשם השגת תמהיל אופטימלי שנכון עבורכם. מכרז משכנתאות שני מול הבנקים יהיה תמיד לאחר שבתבייתתם על תמהיל משכנתא האופטימלי ביותר עבורכם לאחר בחינת החלופות והתייעצות עם איש מקצוע רלוונטי לשם כך.  

 

מכרז משכנתאות - להעביר את הכוח לידיים שלכם

 

רוב הציבור מתייחס לבנקים כאל מקור סמכות וגורם כוח. כל בנק אכן מגלגל מיליארדי שקלים אבל מצד שני בלי לקוחות אין לו שום ערך. חשוב לזכור את זה ובמיוחד כשאתם מבקשים משכנתא: לפעמים הרצון העז לרכוש נכס ובהתאם הצורך במשכנתא גורמים לאדם הפרטי להרגיש שהבנק עושה לו טובה כשהוא מסכים להעניק לו סכום כסף גבוה לטווח ארוך - אבל בפועל מדובר בעסקה שגם הבנק מרוויח ממנה, ומרוויח סכומים גבוהים מאוד במשך שנים רבות, ולכן יש לו אינטרס לא פחות מלכם.

 

אמנם, השוואת ריביות משכנתא בין מספר בנקים מחייבת הגשת בקשות לכולם והתעסקות בירוקרטית מסוימת, אבל בדרך זו אתם מעבירים את הכוח מהבנק לידיים שלכם, ויכולים ליהנות בזכות כוח זה מתנאים טובים יותר ומריביות משתלמות יותר.

 

השוואת ריביות משכנתא לאחר בחירת התמהיל 

 

מכרז משכנתא מתבצע כאמור לאחר שבחרתם תמהיל. בשלב הזה אתם מגישים לכל בנק שתרצו בקשה מסודרת להלוואה ארוכת טווח לצורך רכישת נדל"ן ובמסגרת הבקשה מפרטים מהם סכומי הכסף הרצויים מבחינתכם בכל אחד מהמסלולים הקיימים (פריים, קל"צ, ריבית קבועה צמודה למדד, ריבית משתנה ועוד). כל בנק בוחן את הבקשה ומחליט אם להיענות לה - ואם כן, מהי הריבית הספציפית בכל מסלול.

 

באופן טבעי, אין הבדלים עצומים בין הבנקים, אבל גם כך הם משמעותיים. במסלול הפריים למשל הריבית היא 1.15-1.35%, במסלול הקל"צ בין 3 ל-3.2% כשתקופת ההחזר היא 10 שנים ובין 3.75% ל-4.3% במקרה של הלוואה ל-20 שנים, ובמסלול של ריבית לא צמודה משתנה כל 5 שנים הטווח הוא 3.7-4.15% (כל הנתונים נכונים ל-2019).

 

כדאי לזכור שכל עשירית אחוז פירושה סכום כסף גבוה, ולכן כדאי להשקיע זמן ואנרגיות כדי לערוך מכרז משכנתאות מקיף ככל האפשר.

 

משא ומתן מול הבנקים הנבחרים למכרז משכנתאות

 

לאחר השלב של השוואת ריביות משכנתא, מומלץ לא לבחור אוטומטית בהצעה הטובה ביותר - אלא לנצל את האופציה של ניהול משא ומתן על ריביות.

 

אין טעם כמובן לעשות זאת מול כל הגופים שהשתתפו במכרז, אבל משא ומתן במשכנתא מול בנקים שהציעו את ההצעות המובילות (אחד, שניים ואפילו שלושה) יכול לשפר עוד יותר את התנאים שבהם תקבלו את הכסף ולחסוך לכם לא מעט.

 

למה כדאי להיעזר ביועץ למכרז משכנתאות?

 

לכאורה, כל אחד וכל אחת יכולים לבצע השוואת ריבית משכנתא וגם לנהל משא ומתן על משכנתא מול בנק כזה או אחר - אבל בפועל יש הבדל משמעותי בין מצב שבו אתם עושים זאת בעצמכם לבין מצב שבו מומחה בתחום עובד עבורכם.

 

בשלב השוואת הריביות יועץ המשכנתאות מבטיח חישובים מדויקים. כדאי לזכור שייתכן מצב שבו התמהיל שבחרתם כולל 3 מסלולים, ובנק א' מציע ריבית אטרקטיבית על שניים מהם אבל ריבית גבוהה על השלישי ואילו בנק ב' מציע ריבית נמוכה של שני מסלולים אחרים, כך שההשוואה היא לא פשוטה. מאחר שישנם גם הבדלים בין מסלולים מבחינת ההחזרים לאורך השנים יש ערך רב לייעוץ מקצועי, ורק הוא יכול להבטיח לכם חישוב מדויק לגמרי של העלות האמיתית של כל הצעה בכל בנק.

 

בנוסף, גם כשנדרש ניהול משא ומתן על ריביות יש יתרון לאיש מקצוע: הבנק מתייחס אליו, ובהתאם גם אליכם, בכבוד רב יותר, ובלא מעט מקרים יש ליועץ גם קשרים טובים בבנקים - דבר שתמיד עוזר.

 

אתם מוזמנים להשאיר פרטים והמערכת החכמה של CONTACT תעזור לכם למצוא את יועץ המשכנתאות המתאים ביותר לצרכים שלכם ובמחיר אטרקטיבי, כך שיהיה לכם כדאי במיוחד להפקיד בידיו את אותו מכרז משכנתאות מתבקש.

 

חסכו זמן, טרחה וכסף רב - במקום אחד!

 

קונטקט - לענות לציפיות - CONTACT

 

 

השוואת ספקים בייעוץ משכנתאות

תודה שפנית לקונטקט,

נציגנו מטפלים כרגע בפניות קודמות,

ניצור איתך קשר בהקדם אפשרי

להתאמת איש מקצוע אידיאלי

לפרופיל בקשתך

{{ errors.name }}
{{ errors.phone }}
כתבות שלנו