תשלום מס שבח על מכירת דירה 2020

אם הגעתם לכאן, כנראה שאתם עומדים לפני מכירת דירה ומעוניינים לדעת מהו מס שבח על מכירת דירה והאם ניתן להמנע ממנו.

 

אנחנו נדאג לתת לכם את כל המידע הדרוש לכם אודות מס שבח על מכירת דירה ב 2020, כיצד מחשבים אותו ובמידה ואתם יכולים לקבל פטור ממנו - אכן תקבלו.

 

אם נודה באמת, עד לפני כחמש שנים רוב מוכרי הדירות בישראל לא "זכו" לשלם מס שבח. התקנות השונות הגדירו פטורים שהתאימו כמעט לכולם ורק ב-2014 התמונה השתנתה לחלוטין. בעקבות הרפורמה החדשה נעלמו חלק מהפטורים ומוכרי הדירות החלו לשלם הרבה יותר. אז מה זה אומר בעצם, ומה חשוב שתדעו על תשלום מס שבח על מכירת דירה? כל זאת ועוד בכתבה שלפניכם.
 

 

הגדרה בסיסית: מה זה מס שבח?

 
אם ננסה להסביר את צמד המילים הזה בפשטות, מס שבח הוא המס שנדרש המוכר לשלם בגין הרווח שנוצר לאחר המכירה. נניח שרכשתם דירה במיליון שקלים ומכרתם אותה כמה שנים מאוחר יותר במיליון ו-600 אלף שקלים. הרווח שלכם, לפחות על הנייר הוא רווח של 600 אלף שקלים. מצד שני שילמתם גם לעורך הדין, אולי למתווך וסביר להניח שגם לקבלן השיפוצים ששדרג את המטבח ובזכותו הרווחתם יותר. מס השבח שלכם, במקרה כזה, יחושב לאחר ניכוי ההוצאות. שיעור המס עומד על 25%.
 

 

נקודת המפנה: 2014

 
עד לפני כחמש שנים הוענקו פטורים מסוגים שונים. ישראלים רבים קיבלו פטור על דירה שהגיעה לידם בירושה, אחרים היו זכאים לפטור מתשלום המס לאחר שמכרו דירה אחת בלבד בארבע שנים. ב-2014, כאמור, הכל השתנה. הרפורמה החדשה הובילה לביטול הפטורים, וכך החלו המוכרים לשלם מס שבח על מכירת דירה. על פי התקנות החדשות הפטור מוענק רק למי שבבעלותו דירה אחת בלבד, והוא מחזיק בה במשך 18 חודשים לפחות. 
 

 

כך מחשבים תשלום מס שבח על מכירת דירה

 

כפי שכבר הזכרנו, שיעור המס עומד היום על 25%. עם זאת, הרווח שנכלל בנוסחה המחשבת את גובה התשלום הוא רק הרווח היחסי החל משנת 2014. במילים אחרות, הרווח שלכם ממכירת הדירה נחלק לשתי תקופות. עד 2014 הפטור נשמר ועל הרווחים שלכם עד לנקודת הזמן הזו אין כל מס. מצד שני, הרווח שהושג מאז ועד היום חייב במס. 
 

לצורך הדוגמה, נניח שרכשתם דירה בשנת 2005, והחלטתם למכור אותה 10 שנים מאוחר יותר. כשרכשתם אותה היא עלתה לכם מיליון שקלים בלבד וכשנמכרה השגתם מחיר מצוין: 2 מיליון שקלים, או 100 אחוז רווח. הבשורה המעודדת היא שתשלום מס שבח מוגדר על תקופה של שנתיים בלבד, כלומר על השנים 2014-2015. כך, אם הרווחתם מיליון שקלים ב-10 שנים, הרי שהרווח השנתי הממוצע הוא 100 אלף שקלים בלבד. אם הרווחתם בשנתיים 200 אלף שקלים, זה הסכום עליו יחושב המס. 25% מתוך 200 אלף שקלים הם 50 אלף שקלים, וזהו מס השבח שייקבע.

 

 

קבלת פטור מתשלום מס שבח

 
מס שבח אולי לא יושם בעבר ורבים זכו לקבלת פטור, אבל היום המצב שונה לחלוטין. כדי לקבל היום פטור מתשלום המס נדרשת בעלות על הדירה למשך 18 חודשים לפחות והדירה אמורה להיות היחידה בבעלותו. בכל מצב אחר תידרשו לשלם מס בשיעור של 25% ובהחלט כדאי לבדוק האם קיימת השבחה במעמד המכירה והאם יש לכם אפשרות לקבל פטור מלא או חלקי, שכן קיימים תנאים נוספים שחשוב להכיר.
 
השאירו את הפרטים שלכם בטופס כאן למטה ותקבלו מאיתנו עד 3 הצעות מחיר מיועצי משכנתא מומלצים שיוכלו להדריך אתכם כיצד לפעול בעת מכירת דירה ואיך תוכלו לקבל פטור ממס שבח.
 
המערכת הטכנולוגית של קונטקט - השוואת יועצי משכנתאות מומלצים בכל הארץ ולפי התאמה מדוייקת לפרופיל הבקשה שלכם!
 
קונטקט - לעמוד בציפיות - CONTACT
 
 

השוואת ספקים במשכנתא להשקעה

תודה שפנית לקונטקט,

נציגנו מטפלים כרגע בפניות קודמות,

ניצור איתך קשר בהקדם אפשרי

להתאמת איש מקצוע אידיאלי

לפרופיל בקשתך

{{ errors.name }}
{{ errors.phone }}
כתבות שלנו