שיעבוד נכס נדל''ן - כך מקבלים הלוואה בתנאים האטרקטיביים ביותר!

אם אתם זוג צעיר או אפילו משקיעים ואתם רוצים לקנות בית למגורים או להשקעה ואין לכם מספיק הון עצמי, הגעתם בדיוק למקום הנכון!

 

אנחנו נבטיח לכם את קבלת המשכנתא גם אם תנאי הפתיחה שלכם לא משהו...

 

בעזרת יועצי המשכנתאות המומחים שלנו תוכלו לבחור בין מגוון פתרונות פיננסים המקובלים בתחום כדי לקבל את המשכנתא שלכם ולהתקדם הלאה.

 

לעיתים, משכון בית הינו הפתרון היחיד שבעזרתו זוגות צעירים יכולים לקחת משכנתא ולרכוש בית. ההחלטה הזו לא תמיד הכי אידיאלית, אבל לזוגות רבים לא קיימת דרך אחרת מאשר שיעבוד בית לטובת נטילת משכנתא.

בכתבה זו נביא בפניכם את כל ההיבטים של שיעבוד בתים ונכסים ואיך הוא יכול לסייע לכם ברכישת דירה.

 

מתי ממשכנים דירה ולמי זה מתאים במיוחד?

 

הלוואה לכל מטרה על חשבון הנכס (המטרה הנפוצה ביותר)

 

הלוואות לכל מטרה הן הגורם העיקרי למשכון נכס - ניתן לקחת הלוואה לכל מטרה לטווח ארוך לכיסוי חובות (הלוואות) בבנקים, קניית רכב, שיפוץ בית, חופשה גדולה למטרות רפואיות או כל מטרה אחרת.  

 

הקטנת החזרי הלוואות קיימים או משכנתא בבנק ל"ניקוי שולחן"

 

בעזרת הלוואת משכנתא כנגד משכון נכס קיים ניתן להוריד את גובה ההחזרים על הלוואות קיימות בבנקים וכך להגדיל את ההכנסה הפנויה באמצעות פריסת חובות קיימים למשך תקופת זמן ארוכה יותר ובריביות נמוכות יותר בתנאי משכנתא.

 

זוגות צעירים כנגד גיוס הון עצמי לרכישת נכסים

 

זוג צעיר, שלא מסוגל לחסוך כסף ומשלם דמי שכירות מיד חודש,יוכלו למשכן דירה של אחד ההורים לטובת המשכנתא שלהם. בדרך זו ניתן להשיג את סכום הכסף החסר כדי לקחת הלוואה מהבנק. בנוסף, כשבוחרים לשעבד את הדירה של ההורים כנגד הדירה הרצויה לרכישה, הבנקים מציעים ללווים תנאים טובים יותר, בגלל שהסיכון שלהם בעסקה יורד משמעותית.

 

משקיעים בנדל''ן

 

ישנם מקרים שגם השקעות בנדל''ן לא אפשריות בגלל הצורך של גיוס סכום של 50% מערך הדירה כהון עצמי. לכן משכון דירה תמורת קניית דירה נוספת נותנת ללווה אפשרות לרכוש דירה להשקעה בקלות, להשכיר אותה  ולהחזיר את ההלוואה כשבסופה הוא הופך להיות בעלים של שתי דירות. במצב כזה לא תצטרכו להוציא כסף מכיסכם ותוכלו לייצר רווח שישמש לכם כהון עצמי לרכישת הדירה השניה.

 

על פי החלטת בנק ישראל, לשם רכישת דירה בעזרת משכנתא על הלווה להביא הון עצמי בגובה של 25% מערך הדירה. יחד עם זאת, במידה ומדובר במשכנתא למשקיעים, יש צורך  בהון עצמי של 50% מערך הדירה. המגבלות של בנק ישראל על נטילת משכנתא וגובה המחירים של הדירות בשוק גורמים לזוגות רבים לחפש פתרונות שיכולים לעזור להם לרכוש דירה למרות שאין ברשותם סכום מספיק בשביל ההון העצמי.

 

איך עושים בדיקה למשכון דירה לטובת משכנתא?

 

אם יש לכם נכס כלשהו, הבנק מאפשר לכם למשכן אותו ולקבל חצי מהערך שלו לצורך רכישה של דירה נוספת. במקרה כזה הבנק שולח אליכם שמאי מקרקעין שיקבע את שווי הנכס ועל אותו סכום תוכלו לקבל עד 50% מימון.

במקרה שמדובר בדירה שיש עליה עדיין משכנתא פעילה, הבנק יכול להשלים בשבילכם את המימון הקיים ל 50% בלבד כדי שתוכלו לרכוש דירה נוספת. 

 

מה זה רישום משכנתא?

 

כדי למשכן את הנכס שברשותכם אתם חייבים לקבל אישור הנקרא: דו''ח שעבודים מרשם המשכונות. דו''ח זה מעיד שאין שעבודים קודמים על הנכס. לאחר מכן יש לבצע רישום משכון לטובת הבנק בכדי לשעבד את הנכס לצורך נטילת משכנתא. הרישום נעשה לטובת הבנק על ידי הודעת משכון שהבנק מנפיק, עליה אתם חותמים. כדי להפקיד את ההסכם ברשם המשכונות אפשר למלא בקשה לרישום משכון על הדירה שלכם און ליין לפי ההסכם שחתמם עליו בעזרת טופס משכון דירה.

רישום זה מתבצע על מנת להודיע על שעבוד שיש לבנק בנכס והוא משמש גם כאזהרה לנושה אחר. 

דמי רישום משכון נכס לטובת משכנתא נעים בין 38 -190 ש''ח.

 

מה כולל תהליך של משכון דירה לטובת רכישת דירה נוספת?

 

על מנת למשכן את הבית הקיים שלכם ולרכוש דירה נוספת עם הלוואת משכנתא מהבנק תצטרכו לבצע את השלבים הבאים:

 

1. להגיע לסניף הבנק שבו נלקחת המשכנתא.

 

2. להציג בבנק את כל האישורים והמסמכים שמעידים על הכנסותיכם ועל מצבכם הכלכלי.

 

3. יש להציג מסמכים המעידים על מצב פיננסי תקין של בעלי הדירה הקיימת ואת כל האישורים שלהם על המשכון.

 

4. חתימה על המסמכים והרישום בטאבו.

 

5. קבלת אישור עקרוני ללקיחת ההלוואה עבור הדירה החדשה לאחר משכון הנכס הקיים - אישור זה מאפשר לכם להמשיך בתהליך של רכישת הדירה.

 

איך לבצע ביטול משכון על דירה?

 

יש שתי אפשרויות לבטל משכון לאחר פרעון ההלוואה שעבורה בוצע המשכון או במקרה שההתחיבות של הלווה מולאה לחלוטין:

 

1. הבנק יבצע את הפעולות הנדרשות ויוודא שמחיקת השעבוד תתבצע במלואה. במקרה שהנכס נמצא בחזקתו, הוא יעמיד אותו לרשות הלקוח בתוך 14 יום מיום הפרעון.

 

2. הלקוח יקבל את כל המסמכים הנדרשים מהבנק לשם הביטול ויצע את כל התהליך בעצמו. במצב זה הבנק לא יהיה אחראי על שליחת המסמכים לכל הגורמים הרלוונטיים.

 

שעבוד בית לטובת משכנתא חוץ בנקאית

 

ניתן גם לבצע שעבוד של נכס לטובת משכנתא מגוף חוץ בנקאי. התהליך דומה ברובו לאותו תהליך שנעשה מול הבנק, רק חשוב לקחת בחשבון את גובה המימון שתוכלו לקבל כנגד השעבוד ואת גובה הריביות על ההחזרים החודשיים.

 

שעבוד דירה לטובת משכנתא - מומלץ?

 

קשה לומר אם משכון דירה וא דבר טוב או לא. זוהי החלטה אינדבידואלית לכל אדם ולכל זוג בפני עצמו.

 

אם אתם מתלבטים לגבי זה, השאירו את הפרטים שלכם בטופס כאן למטה ותקבלו בעזרת המערכת הטכנולוגית החכמה של קונטקט שסורקת בין מאות נותני שירות בתחום המשכנתאות ומתאימה לכם במדוייק עד 3 הצעות מחיר מיועצי משכנתאות מומלצים באזור מגוריכם המתמחים במיוחד בנטילת משכנתא כנגד שעבוד נכס בתנאים אטרקטיביים ביותר ושיעשו לכם סדר בראש ויתאימו עבורכם את המשכנתא האופטימלית ביותר עבורכם ועבור המשפחה שלכם, כדי שתוכלו לנשום לרווחה ולקבל באמת את מה שמגיע לכם!

 

השאירו פרטים ממש כאן, עכשיו!

 

קונטקט - לענות לציפיות - CONTACT

 

 

השוואת ספקים במשכנתא

תודה שפנית לקונטקט,

נציגנו מטפלים כרגע בפניות קודמות,

ניצור איתך קשר בהקדם אפשרי

להתאמת איש מקצוע אידיאלי

לפרופיל בקשתך

{{ errors.name }}
{{ errors.phone }}
כתבות שלנו