שימושים אפשריים בנכס נדלני כרשת ביטחון כלכלית

עוד מימי קדם הבית שלנו שימש עבורינו בעיקר הן לצורך הגנה מ"אורחים לא צפויים" כגון חיות טרף, פולשים לא רצויים והן לצורך קורת גג והגנה מתנאי אקלים קשים.

 

בעולם המודרני-כלכלי, עם כניסתם של בנקים וגופי אשראי חוץ בנקאים שונים לעולמנו, הנכסים שעומדים לרשותנו החלו לשמש גם כבטוחה לצורך הגנה כלכלית במצבים פיננסיים מורכבים אליהם כל אחד מאיתנו יכול להיקלע.

 

באמצעות הליך משכון מול גופים מממנים רלוונטיים שרואים בנכס שלכם בטוחה יציבה, דרכה ניתן לפתור סוגיות פיננסיות מורכבות במהלך חיינו וחיי משפחתנו! 
 

 

כל הלקוחות שמבקשים הלוואות גדולות כנגד משכון נכסים, ללא יוצא מן הכלל, מחולקים לשלוש קטגוריות שונות:  
 


חיסכון כספי ושיפור איכות חיים פיננסית

 

 

בקשה שנועדה לטובת הורדת שווי החזר כולל של הלוואה ו/או החזר חודשי מול הצעות של בנקים. להלן שימושים אפשריים:

 

הגדלת הכנסה פנויה והורדת חנק כלכלי: כאן ניתן לראות את הלווים שמעוניינים להגדיל את הכנסתם הפנויה דרך "ניקוי שולחן" של הלוואות קיימות לצורך הורדת "החנק הכלכלי" בעקבות פריסת תשלומים רחבה יותר כנגד הנכס הממושכן. (במקום מקסימום 5 שנים ניתן לפרוס את ההלוואה עד 30 שנה במקרים מסוימים) ולחסוך אלפי שקלים בהחזר חודשי.

 

לדוגמא: אם הכנסתכם הינה 15 אלף ש"ח וסה"כ החזר הלוואות החודשי שלכם 5 אלף ש"ח תוכלו להוריד את ההחזר ל כ-1 אלף ש"ח ולהגדיל את ההכנסה הפנויה ב-4 אלף ש"ח לכל מטרה שתחפצו.  

 

משכנתא לרכישת נכס חדש: לצרכי רכישת נכס חדש לטובת מגורים או נכס שני ומעלה לצרכי השקעה, בנייה עצמית או קניית בית במסגרת מחיר למשתכן.  

 

בקטגוריה זו בדרך כלל נכללים אנשים שיכולים לקבל לבד אישור עקרוני מול הבנקים, יחד עם זאת, אחוז ניכר מהם פונים ליועצי משכנתאות פרטיים על מנת שיוכלו לקנות עבורם את הכסף שלכם כמה שיותר יותר בזול.פניה לגורם מקצועי יכולה לחסוך לכם עשרות עד מאות אלפי שקלים בהחזר כולל כאשר עלות השירות יעלה לכם אלפי שקלים בודדים בהנחה שהתיק שלכם אינו מורכב. 

 

לדוגמא: בהלוואה של 1 מיליון ש"ח על כל 0.1% פחות ריבית = תחסכו כ-40 אלף ש"ח  בהחזר כולל. הורדתם את הריבית ב-0.3% כבר תחסכו מעל 100 אלף ש"ח בהחזר כולל.       

 

 

 

 

 

קבלת אישור עקרוני בנקאי להלוואה

 

 

בקשה שנגזרת מתוך הצורך לאישור עקרוני בנקאי לנטילת הלוואה לבעלי נכסים דרך מערכת בנקאית, למרות הדחיה, עקב הסטוריית אשראי שלילית בעבר או הון עצמי חסר לצרכי רכישת נכס ראשון למגורים. הסבירות שלווה יסורב בבנק אחר שאליו יפנה לאחר סירוב בנקאי קודם כמאט בטוחה מכיוון שהרגולציות בכלל הבנקים למשכנתאות בישראל זהים.

 

חשוב לציין שבנקים הינם יישויות מסחריות לכל דבר, לרוב בעלי אינטרסים מנוגדים לאינטרס של הלווים הקטנים  - "לרכוש את הכסף שלנו כמה שיותר בזול". בגדול, מערכת אשראי בנקאית פועלת תחת הנחיות קשיחות ופיקוח רגולטיבי נוקשה שאינו מאפשר מרחב תמרון נוח ללויים שנמצאים על הגבול. במקרים אלו יפוי מצבכם ע"י איש מקצוע שמתמחה בהגשת בקשות למסורבים הינו קריטי לצורך קבלת אישור עקרוני בנקאי להלוואה מתבקשת.    

 

בקטגוריה זו נכנסים אותם האנשים שכבר נדחו באחד הבנקים או יותר או חוששים מדחיה בנקאית ומעדיפים לפנות לאיש מקצוע מתאים שמתמחה בטיפול במסורבי משכנתא בבנקים במקום להמשיך לשרוף את הגשרים עם המערכת הבנקאית. החשיבה הזאת היא הנכונה ביותר מכיוון שמערכת אשראי בנקאית לעולם תיהיה מאופיינת בריביות משמעותית יותר נמוכות ממערכת אשראי חוץ בנקאית בלפחות 4-5% ריבית שנתית! 

 

דוגמא: ההבדל בין ריבית בנקאית לחוץ בנקאית על הלוואה של 300 אש"ח במהלך 5 שנים עוברת את ה 100 אש"ח בהחזר כולל בתוספת לעלות גבוהה חד פעמית של פתיחת תיק אשראי חוץ בנקאי.

 

 

 

קבלת הלוואה חוץ בנקאית גדולה

 

 

בקטגוריה זו נכנסים מבקשי הלוואות במסגרת חוץ בנקאית למסורבי בנקים קשים עקב הגבלות גיל, הכנסות מוצהרות נמוכות, הגבלה בנקאית או הליך פשיטת רגל, חדלות פרעון וכו' או פשוט עבור אותם אנשים ששרפו את הגשרים עם מערכת אשראי בנקאית למרות, שאילו היו פונים דרך איש מקצוע שמתמחה בהשגת אישור עקרוני ע"י הגשה נכונה ... להלן שימושים אפשריים:

 

הלוואת גישור: שימוש משכיל בנכס לצורך קבלת הלוואה חוץ בנקאית כנגד משכון נכס נדלני כבטוחה מאפשר גם לקיחת הלוואה במתכונת של גישור לטווח זמן קצר עד בינוני, זאת על מנת לייצב את המצב הכלכלי מול מערכת בנקאית או למכור את הנכס בצורה רגועה מבלי להפסיד מחיר על הנכס.  

 

הלוואה הפוכה: ילדים להורים קשישים יכולים להשתמש בנכס של הוריהם על מנת להפוך את הנכס שלהם לנזיל לצורך שיפור איכות חיים פיננסית גבוהה יותר לקראת פרק שלישי של חייהם, מימון דיור מוגן או בית אבות איכותי. 

 

 

 

 

 

 

 

השוואת יועצי משכנתאות במשכנתא

תודה שפנית לקונטקט,

נציגנו מטפלים כרגע בפניות קודמות,

ניצור איתך קשר בהקדם אפשרי

להתאמת איש מקצוע אידיאלי

לפרופיל בקשתך

{{ errors.name }}
{{ errors.phone }}
כתבות שלנו