מה זה משכנתא בחלקים?

רוצים לקחת משכנתא בחלקים?

 

הגעתם למקום הנכון!

 

בכתבה זו תוכלו לקבל את כל המידע לגבי נטילת משכנתא בחלקים, מתי עושים את זה וכיצד זה משפיע על התמהיל משכנתא שבנינו. כל המידע - בפנים.

 

מה זה משכנתא בחלקים?

 

ישנם מקרים שבהם לא לוקחים את כל המשכנתא במשיכה אחת, אלא מחלקים אותה לכמה פעימות, כך שבכל פעימה לוקחים חלק שונה. אפשרות זו נפוצה בדרך כלל כאשר קונים דירה חדשה מקבלן או בקניית דירה במחיר למשתכן.

 

איך מתבצעת המשיכה?

 

כדי לחסוך כמה שיותר כסף, מומלץ מאד למשוך את חלקי המשכנתא השונים על פי סדר מסויים:

 

  1. ריבית קבועה - המשיכה הראשונה שמומלץ לבצע היא של מסלול הריבית הקבועה, צמודה או שלא צמודה. בגלל שמדובר כאן בסכום שלא מתבסס על שום נתון אחר והסכום נשאר אותו הדבר למשך כל התקופה. 

  2. ריבית משתנה כל חמש - את המשיכה השניה מומלץ לבצע ממסלול הריבית המשתנה כל חמש שנים. הסיבה לכך היא שהריבית המשתנה נקבעת על בסיס נתון מסויים והיא לא סכום כללי ולא ידוע. 

  3. פריים/יורו/מק''מ/דולר - המשיכה השלישית והאחרונה תעשה במסלולים של ריביות קצרות טווח, בהם הריבית עלולה להשתנות תוך פרק זמן קצר מאד ולא ניתן לצפייה ולכן חשוב לנו לשמר אותה כמה שיותר.

 

לוח תשלומים

 

כדאי מאד לסדר את לוח התשלומים למוכר, בצורה שתתאים לקצב החלוקה, כך לשפני שאתם חותמים חוזה מול קבלן או מוכר, יהיה לכם כבר את ''השלד'' של התמהיל שלכם שהוא חופף לקצב המשיכות שלכם.

 

דבר נוסף, אם אתם חושבים שלבסוף תצטרכו פחות כסף במשכנתא שלכם, קחו את מסלול הפריים במשיכה השנייה ולא השלישית, כשי לשא ייווצר מצב שלא תקחו את כל סכום המשכנתא ומסלול הפריים בסוף יהיה קטן בהרבה ממה שתכננתם.

 

לסיכום,

 

העקרון במשכנתא בחלקים הוא די פשוט, אך חובה להתנהל איתו בחכמה על פי הצרכים שלכם. מומלץ מאד לפנות ליועץ משכנתא מקצועי על מנת שיבנה לכם תמהיל משכנתא מתאים לצרכים שלכם על פי חלוקת הפעימות במשכנתא, כדי שלא תתקעו החזרים חודשיים בלתי צפויים.

 

היכן ניתן למצוא יועץ משכנתא מקצועי?

 

זה כבר ממש פשוט!

 

כל מה שעליכם לעשות, זה להשאיר את הפרטים שלכם עכשיו בטופס המצורף מטה והמערכת החכמה שלנו תשלח אליכם עד 3 הצעות של יועצי משכנתא מומלצים באזור מגוריכם כך שתוכלו לבחור מבינהם את היועץ האידיאלי עבורכם ולחסוך זמן יקר, טרחה וכסף רב!

 

קונטקט - לענות לציפיות - CONTACT

השוואת ספקים במשכנתא

תודה שפנית לקונטקט,

נציגנו מטפלים כרגע בפניות קודמות,

ניצור איתך קשר בהקדם אפשרי

להתאמת איש מקצוע אידיאלי

לפרופיל בקשתך

{{ errors.name }}
{{ errors.phone }}
כתבות שלנו