כל מה שחשוב לדעת על משכנתא במחיר למשתכן - פרופיל זכאות, מיקומי הגרלות ותהליך נטילת המשכנתא

אם אתם זוג צעיר ללא הון עצמי, או משפרי דיור ומעוניינים לקחת משכנתא לזוג צעיר,

 

הגעתם בדיוק לעמוד המתאים!

 

אנחנו נלווה אתכם בכל תהליך ההרשמה לקבלת משכנתא למשתכן ונדאג לכך שתקבלו את כל הזכויות המגיעות לכם במסרגת התוכנית הממשלתית של המחיר למשתכן.

 

יועצי המשכנתאות המומחים שלנו מתמחים במגוון סוגי משכנתאות, כגון: משכנתא למשתכן, משכנתא לזוגות צעירים, משכנתא לבנייה עצמית ועוד.

 

תוכנית מחיר למשתכן שינתה באופן דרמטי את שוק הנדל"ן ברחבי הארץ. היא מעוררת עניין רב כשמצד אחד בזכותה לא מעט זוגות צעירים הצליחו להגיע לבית משלהם ומצד שני יש עליה גם ביקורת משמעותית. המפתח לניצול הזדמנויות בזכות התוכנית הממשלתית הוא ידע - גם לגבי פרופיל הזכאות, גם לגבי מיקומי ההגרלות העדכניים, גם לגבי ההטבות שמגיעות לכם וגם לגבי המשכנתא שתוכלו לקבל.

 

פרופיל זכאות לתוכנית מחיר למשתכן

 

ההגרלות השונות של מחיר למשתכן מיועדות לחסרי דירות ולמשפרי דיור.

 

ההגדרה של חסרי דירה היא אנשים שב-3 השנים האחרונות לא היו בעלי דירה וגם לא חלק של יותר משליש בדירה. בנוסף הם צריכים לעמוד בתנאים הבאים:

 

* אין להם זכויות בדירות שנמצאות בשלבי בנייה

* הם לא חיו בדירה שכורה לפי חוק הגנת הדייר (כלומר בדמי מפתח) ב-3 השנים האחרונות

* הם לא בני רשות לנחלה

* אין להם יותר משליש מהזכויות בקרקע שמיועדת למגורים ושניתן לקבל עבורה היתר בנייה

 

משפרי דיור מתחייבים למכור את הנכס שבבעלותם תוך שנה ממועד אכלוס הדירה שנרכשה בתוכנית מחיר משתכן.

מרכיב חשוב נוסף בפרופיל הזכאות הוא המצב המשפחתי. התוכנית מיועדת לקבוצות האוכלוסייה הבאות:

 

א. זוגות נשואים

ב. ידועים בציבור

ג. זוגות שעומדים להתחתן תוך 3 חודשים (לאחר שכבר נרשמו לנישואין)

ד. זוגות בני המגזר הערבי אחרי אירוסין רשמיים (טקס תלביסה או קיראת אלפאתיחה)

ה. נכים יחידים מעל גיל 21

ו. יחידים בני ובנות 35 ומעלה

ז. הורה גרוש עד גיל 35 שילדיו אינם בחזקתו

ח. הורים יחידנים עם ילד עד גיל 21 שחי איתו באופן קבוע

 

על-מנת להשתתף בהגרלה נדרשת קודם כל הוצאת תעודת זכאות. כל זכאי רשאי להשתתף בהגרלות ב-3 ישובים במקביל.

 

הישובים בהגרלת אביב 2019 - והטעות שיצרה עוד הזדמנות

 

ההגרלה האחרונה במסגרת מחיר למשתכן נערכה במרץ 2019 וכללה קרוב ל-4,800 יחידות דיור בירושלים, תל אביב, בני ברק, אשקלון, טבריה, טירת הכרמל, נצרת עילית, מגדל העמק, אבן יהודה, מעלה אדומים, אריאל וג'סר א זרקא.

 

ההגרלה כללה גם את ראש העין, ושם התגלתה טעות לגבי 6 מתחמים עם 600 דירות. בעקבות הטעות החליט משרד השיכון לפתוח מחדש את ההגרלה - החל מה-6.5 ועד ה-11.5 בחצות.

 

בנוסף מוצעות בכל רחבי הארץ דירות שנשארו מהגרלות קודמות. בין השאר תוכלו למצוא דירות שכאלה, שגם הן מוצעות במחיר אטרקטיבי לזכאים, בבאר שבע, דימונה, חיפה, כרמיאל, ראשון לציון, בית שמש, ירוחם, אילת, קרית מוצקין, קרית ביאליק, חריש ומעלות תרשיחא. הרשימה משתנה באופן טבעי כל הזמן וכדאי לעקוב אחרי האתר של תוכנית מחיר למשתכן כדי להתעדכן.

 

מה חשוב לדעת על משכנתא במחיר למשתכן?

 

משכנתא במחיר למשתכן עשויה לכסות את כמעט כל עלות הבנייה. הסיבה לכך היא שגובה ההלוואה המרבי שאפשר לקבל מהבנקים נקבע לא לפי המחיר שמשלמים הזכאים אלא לפי ערך השוק.

 

אם למשל קניתם דירה תמורת 1,020,000 ש"ח והשמאי מעריך את שוויה ב-1.2 מיליון ש"ח, גובה המשכנתא המקסימלי הוא 75% מ-1.2 מיליון - כלומר 900,000 ש"ח - וההון העצמי שתצטרכו להביא הוא בסך הכל 120,000 ש"ח, כלומר רק 10% מערך הנכס. בכל מקרה ההון העצמי המינימלי הוא לפחות 100,000 ש"ח וההטבה המשמעותית תקפה רק עד שווי דירה של 1.8 מיליון ש"ח.

 

למי שלא הייתה דירה במשך כל העשור האחרון מובטחים גם תנאים משופרים עבור משכנתא במחיר למשתכן: ריבית של חצי אחוז פחות מהריבית הממוצעת (על משכנתא צמודת מדד), אופציה לתקופת החזר של 30 שנים וגם אפשרות לקצר את תקופת ההלוואה ולזכות בריבית יותר נמוכה.

 

דגש נוסף לגבי משכנתא למשתכן הוא פרק הזמן הארוך שעלול לעבור בין מועד קבלת הכסף לבין הכניסה לדירה. הסיבה היא עיכובים שונים שמאפיינים חלק מהפרויקטים בתוכנית. הבעיה היא שכל עוד הדירה לא מושלמת, הזכאים עלולים לשלם גם שכר דירה וגם החזר על המשכנתא. הפתרון יכול להיות משכנתא עם גרייס - כלומר הלוואה שאפשר להתחיל להחזיר רק כעבור מספר חודשים. חשוב לקחת בחשבון שהגרייס מייקר את עלות המשכנתא, ובמקרים אלה מומלץ במיוחד להיעזר ביועץ מנוסה כדי שהזכייה בתוכנית עדיין תהיה משתלמת.

 

אילו הטבות נוספות יש במסגרת מחיר משתכן?

 

בנוסף להטבה המשמעותית מאוד לגבי משכנתא למשתכן, ישנן עוד שתי הטבות שכדאי לדעת עליהן:

 

הטבה אחת היא למי שמוגדר "בן מקום" והמהות שלה היא עדיפות בהגרלות באותו ישוב. "בני מקום" נחשבים אלה שגרים בו במשך 3 השנים האחרונות לפחות, או כאלה שחיו בו במצטבר במשך 4 שנים במהלך 10 השנים החולפות. הנתונים לגבי המגורים מגיעים למשרד השיכון מרשות האוכלוסין ואי אפשר לערער עליהם.

 

הטבה שנייה היא מענק כספי למי שרוכש דירה של מחיר למשתכן בפריפריה. הסכום שאותו תקבלו הוא 40,000 ש"ח או 60,000 ש"ח והוא רלוונטי לשורה ארוכה של ישובים. ביניהם: אילת, אשקלון, נהריה, קרית מלאכי, מצפה רמון, נצרת, קרית שמונה, סכנין, שדרות ועוד.

 

הטבה זו עוזרת כמובן לגייס את ההון העצמי הדרוש מקלה על הגעה לדירה משלכם. כדי לשפר עוד יותר את המצב מומלץ לפנות ליועץ משכנתא עם ניסיון ספציפי לגבי מחיר למשתכן - וכך לממש את הזכייה בהגרלה בכל מקום בארץ בתנאים הכי טובים ועם שקט נפשי לטווח ארוך.

 

אז איך מתחילים?

 

השאירו עכשיו את הפרטים שלכם בטופס כאן למטה והמערכת הטכנולוגית החכמה של קונטקט תשלח אליכם עד 3 הצעות מחיר של יועצי משכנתאות מומלצים באזור מגוריכם המתמחים בנטילת משכנתא למשתכן, עם התאמה מלאה לפרופיל הפיננסי של משק הבית שלכם!

 

חסכו זמן, כסף ומאמץ במקום אחד!

 

קונטקט - לענות לציפיות.

 

 

השוואת ספקים במשכנתא

תודה שפנית לקונטקט,

נציגנו מטפלים כרגע בפניות קודמות,

ניצור איתך קשר בהקדם אפשרי

להתאמת איש מקצוע אידיאלי

לפרופיל בקשתך

{{ errors.name }}
{{ errors.phone }}
כתבות שלנו