איך לקבל משכנתא לגיל הזהב? משכנתא הפוכה לגיל השלישי - סיוע כספי לקשישים ולהורים בגיל הזהב

רוצה לדעת איך לסייע להורייך המבוגרים לחיות בכבוד?

 

האם אתם מעוניינים לדעת איך תוכלו לקבל הלוואה גדולה עם החזר עתידי כדי לאפשר להוריכם לעבור לדיור מוגן או להמשיך להזדקן בכבוד?

 

הגעתם למקום הנכון!

 

כאן תוכלו לקבל את כל המידע לגבי משכנתא הפוכה לגיל השלישי ואיך נטילת משכנתא הפוכה יכולה לסייע להורייך להמשיך לחיות בכבוד ואפילו לעזור לך ברכישת דירה משלך!

 

יועצי המשכנתאות שלנו מתמחים במגוון פתרונות מקצועיים אשר יאפשרו לכם להנות מהלוואה בסכום גדול עם תנאי פרעון הכי אטרקטיביים שתמצאו היום בשוק הפיננסי.

 

מהי משכנתא הפוכה ולמי היא מיועדת?

 

משכנתא הפוכה הנקראת גם משכנתא לגיל הזהב, היא משכנתא הניתנת ללווים מעל גיל 60. בדרך כלל במשכנתא זו אין החזרים חודשיים כמו במשכנתא רגילה והלווה יכול להמשיך לגור בביתו כך שאת ההלואה הוא מחזיר רק כאשר הוא עוזב את הבית. גובה המשכנתא אותה יוכל לקבל היא בדרך כלל עד חצי משווי הנכנס שבבעלותו.

 

מהן הסיבות העיקריות ללקיחת משכנתא הפוכה לגיל השלישי?

 

קשישים רבים ירצו לקחת משכנתא הפוכה על מנת לממן מעבר לדיור מוגן , מגמה שנעשתה רווחת בשנים האחרונות.  נניח שיש לכם הורים קשישים שמתקשים להתגורר לבד ושוקלים מעבר לבית אבות או דיור מוגן, לכם ולהם אין אפשרות לעמוד בהוצאות החודשיות השוטפות של מעבר כזה, לכן נטילת משכנתא הפוכה היא פתרון מעולה! אתם נוטלים את המשכנתא ההפוכה שהיא כאמור ללא החזר חודשי ואיתה ממנים את שהות ההורים בדיור מוגן. אחרים ירצו לשפץ את הדירה שבבעלותם ולכן יזדקקו למימון - המשכנתא ההפוכה היא פתרון מושלם עבורם. יתכן גם שקצבת הזקנה ממנה הם חיים ביום יום אינה מספיקה דיה למחייתם והם רוצים להנות מתזרים מזומנים נח יותר מידי חודש כמו שהיו רגילים בעבר כאשר היו שכירים, או שהם רוצים להעניק מתנה לילדים או לנכדים - גם כאן לקיחת משכנתא הפוכה היא פתרון נפלא.

 

מה ההבדל בין משכנתא הפוכה להלוואה רגילה?

 

כאשר לוקחים הלוואה רגילה אנו נדרשים לפרעון חודשי ולהחזרים גבוהים, במשכנתא הפוכה אין תשלומים חודשיים על ההלוואה. כלומר, נוטלים הלוואה בסכום של מאות אלפי שקלים מבלי שנאלצים לשלם תשלומים חודשיים בגין ההלוואה. תשלומי הקרן וכן תשלומי הריבית נדחים ללא הגבלה של זמן והיורשים העתידיים של הקשיש ישלמו אותה בכדי לפדות את הדירה לעצמם או מתשלומי מכירת הדירה לצד שלישי בעתיד.

 

כמה כסף אפשר לקבל בנטילת משכנתא הפוכה?

 

בדרך כלל ניתן לקבל הלוואה של כ 15% - 40% משווי הדירה. שיעור ההלוואה עולה ככל שגיל הלקוח עולה. כאמור, ההלוואה ניתנת ללא הגבלת זמן ואפשר לבצע פרעון מוקדם ללא קנסות בכל זמן.

 

מהם תנאי ההלוואה במשכנתא הפוכה?

 

ההלוואה היא צמודת מדד, בריבית של מעל 6% לשנה. סכום ההלוואה כולו עובר ישירות לחשבון הבנק של הלווה.

 

אילו גופים פיננסיים מעניקים משכנתא הפוכה?

 

משכנתא הפוכה אינה ניתנת בבנקים. היא בעצם משכנתא חוץ בנקאית וניתנת על ידי מוסדות פיננסיים אחרים כגון: כלל וכד'.

 

האם יש עלויות נוספות מעבר להלוואה של המשכנתא ההפוכה?

 

ישנן עלויות נוספות בגין פתיחת תיק אשר עומדת על אלפי שקלים בממוצע, שכירת שירותי עורך דין לשם חתימה על מסמכי ההלוואה, וישנם גם דמי שירות של עשרות עד מאות שקלים בחודש שמצטרפים ליתרת ההלוואה. כמו כן תצטרכו לשלם גם עבור שמאות של הנכס. עלות שמאי מקרקעין נעה בסכום של בין 800 ל 1200 ש''ח.

 

איך בודקים כדאיות של משכנתא הפוכה?

 

לא בכל מקרה יהיה כדאי ליטול משכנתא הפוכה, בעיקר בגלל ההוצאה החד פעמית הגבוהה, אך הודות לתחרות בשוק הפיננסי התנאים בין המוסדות יכולים להיות שונים בצורה דרמטית. כאשר יהיה לצידכם יועץ המשכנתאות הנכון, בעל הידע והכלים הדרושים, תוכלו למנוע טעויות בלתי הפיכות ולחסוך עשרות אלפי שקלים של עמלות וריביות. הצעד הראשון שאתם צריכים לעשות על מנת לבדוק כדאיות של נטילת משכנתא הפוכה - הוא שיחה ראשונית עם אחד מיועץ המשכנתאות של קונטקט שבמהלכה הוא יבדוק יחד אתכם את כל האפשרויות העומדות לפניכם במוסדות הפיננסיים השונים. תוכלו לבדוק יחד את כדאיות נטילת המשכנתא ההפוכה לעומת הלוואה רגילה אחרת או כל מוצר פיננסי אחר שיעניק לכם רווחה כלכלית ותנאים מעולים.

 

כדי לשוחח עם אחד מיועצי המשכנתאות המומלצים באזור מגוריכם, מלאו את הפרטים שלכם בטופס בצד שמאל של הדף והמערכת הטכנולוגית המתקדמת של קונטקט תציע לכם עד 3 הצעות מחיר של יועצי משכנתאות באזור מגוריכם, עם התאמה מדוייקת לצרכים ולפרופיל הפיננסי שלכם.

 

תחומי התמקצעות נוספים של היועצי המשכנתאות שלנו: משכנתא למשתכן, משכנתא לכל מטרה, משכנתא לבנייה עצמית ועוד.

 

בואו לחסוך זמן יקר, טרחה וכסף רב - במקום אחד!

 

קונטקט - לענות לציפיות.

 

 

השוואת יועצי משכנתאות במשכנתא

תודה שפנית לקונטקט,

נציגנו מטפלים כרגע בפניות קודמות,

ניצור איתך קשר בהקדם אפשרי

להתאמת איש מקצוע אידיאלי

לפרופיל בקשתך

{{ errors.name }}
{{ errors.phone }}
כתבות שלנו