איך מקבלים משכנתא חוץ בנקאית על ידי משכון נכס מדרגה ראשונה ומעלה בריביות הנמוכות ביותר?

קבלתם סירוב משכנתא בבנק?  

 

הבנק סירב לתת לכם הלוואה גדולה שאתם זקוקים לה?

 

הגעתם בדיוק למקום הנכון עבורכם!

 

אנו נדאג ונבטיח לכם קבלת משכנתא או הלוואה גדולה על ידי מגוון פתרונות פיננסיים המותאמים במדוייק לפרופיל וליכולות הכלכלי של משק הבית שלכם.

 

הפתרון הזה נקרא: משכנתא חוץ בנקאית.

 

שוק האשראי במאה ה-21 הוא שוק משוכלל מאוד, המציע מגוון רחב של פתרונות. מי שמכיר את כל האפשרויות הקיימות, יכול לנצל אותן לטובתו ולרווחתו הפיננסית. גם במקרים שבהם היסטוריית האשראי שלילית (מוגבלים בפועל או מוגבלים לשעבר, בעלי תיקים פתוחים בהוצאה לפועל, פושטי רגל טריים, אשים שנמצאים לפני הגבלה בנקאית בעקבות המחאות או הוראות קבע חוזרות) והבנק לא מוכן לתת את ההלוואה. משכנתא חוץ בנקאית תמורת שיעבוד נכס היא אחת האופציות שכדאי לקחת בחשבון - אבל חשוב להתנהל בזהירות ועל בסיס ידע רחב כדי לא להסתכן יותר מדי ועל-מנת לא לשלם ריבית יקרה כשאין צורך בכך.

 

מהם הריביות המקובלות במשכנתא חוץ בנקאית?

 

הריביות במשכנתא חוץ בנקאית יכולות להתחיל מ 6% ריבית שנתית ויכולות לנוע צפונה עד לריבית שנתית מקסימלית שניתן לקחת לפי חוק האשראי החדש תחת רגולציות מפורטות של בנק ישראל שמפורסמות אחת לתקופה.

 

הגורמים העיקריים שישפיעו על שיעור הריבית של המשכנתא החוץ בנקאית יהיו: מינוף משכון על הנכס הקיים (הכוונה לאחוז מישכון קיים על נכס עד כה), דרגת משכון מתבקשת (ראו משכנתא מדרגה שניה ומעלה), שווי הנכס ומיקומו בארץ (ככל שמיקום הנכס שכיר יותר כך יהווה עבור הממשכן לבטוחה טובה יותר), רמת הכנסה פנויה של משק בית ו/או של העסק שעומד לרשותכם, רמת יציבות של הכנסתכם (הכוונה לכושר החזר לטווח קצר וטווחי זמן ארוכים יותר), נקודות יציאה מתבקשות, דירוג האשראי שלכם (ראו היסטוריית אשראי ורישומי BDI שליליים אפשריים) ותנאים נוספים הקשורים לתכנון הכדאיות פיננסית ללקיחת הלוואה מסוג זה.   

 

מהם הסכומים המינימליים בלקיחת משכנתא חוץ בנקאית?

 

במשכנתא חוץ בנקאית הכלכלן שיטפל בכם או הקרן, גובים דמי טיפול בתיק שיכולים לעלות מ 10 אש"ח דמי הקמה וצפונה (תלוי בקושי של הפתרון הפיננסי המתבקש על ידכם) בתוספת הריביות של המשכנתא החוץ בנקאית שנקבעות ע"י הקרן עצמה.

 

הפתרון הכולל יכול להגיע לעשרות אלפי שקלים ובמקרים בהם לוקחים הלוואות בסכומים של 6 ספרות ומעלה יכולים גם להגיע ליותר ממאה אלף שקלים. לכן אין שום הצדקה כלכלית בלקיחת הלוואה חוץ בנקאית כנגד שיעבוד נכס מבלי לבקש סכומי הלוואות שעולים על מינימום 100 אלף שקלים לכל הפחות.    

 

למי מתאימה משכנתא חוץ בנקאית כנגד שיעבוד נכס?

 

משכנתא חוץ בנקאית בתמורה למשכון בית או דירה, מתאימה לכל מי שזקוק לסכום כסף משמעותי אבל קיבל סירוב בבנק. כדאי לזכור שהבנקים מתנהלים באופן נוקשה, במיוחד כלפי לקוחות עם היסטוריה של צ'קים חוזרים או קשיים בהחזר הלוואה בעבר, מינוף יתר או הכנסות לא יציבות או נמוכות וברשותם בטוחות נדל"ן טובות ויציבות.   

 

גופים חוץ בנקאיים מתאפיינים בגמישות רבה יותר, במיוחד כשהמוצר המבוקש הוא הלוואה חוץ בנקאית בתמורה לשיעבוד נכס. הבית או הדירה שלכם מהווים ערובה מצוינת להחזר ההלוואה ולכן תוכלו לקבל את הכסף בתנאים טובים יחסית.

 

האופציה של הלוואה חוץ בנקאית מתאימה במיוחד למי שההכנסות השוטפות שלו מאפשרות לו לעמוד בהחזרי המשכנתא וכן למי שצפוי לקבל תוך פרק זמן קצר סכום גבוה שיעזור לו לפרוע חלק מההלוואה ובהתאם לשפר את התנאים. בכל מקרה, נדרש כמובן נכס שאפשר למשכן - כלומר כזה שכבר שילמתם עליו חלק משמעותי מהמשכנתא הראשונה ואולי אפילו את כולה.

 

מהם התנאים לקבלת משכנתא מדרגה שניה ומעלה?

 

משכנתא מדרגה שניה ומעלה נחשבת למסוכנת יותר בהשוואה למשכנתא הראשונה ולכן הריבית עליה תהיה בדרך כלל גבוהה יותר. כמו כן, אם יש לכם עדיין יתרת משכנתא עבור הנכס שאתם רוצים לשעבד כדי לקבל את ההלוואה החוץ בנקאית, תצטרכו לקבל אישור מהבנק שבו קיבלתם את אותה משכנתא. למרות שמבחינת הבנק שהעניק לכם את אותה משכנתא מדרגה ראשונה אין בעצם סיכון נוסף - בכל מקרה הוא הנושה שבראש סדר העדיפויות - עדיין ייתכן קושי בקבלת האישור.

 

כדאי לפנות ליועץ משכנתא מקצועי עם ניסיון בקבלת הלוואה חוץ בנקאית כנגד משכון נכס, שיעזור לכם לקבל תנאים טובים יותר מהגוף החוץ בנקאי שאליו אתם פונים.

 

בכל מקרה, חשוב לזכור שגובה המשכנתא החוץ בנקאית שאתם יכולים לקבל מוגבל להפרש שבין שווי הנכס לבין יתרת החוב שלכם עבור המשכנתא הראשונה. גם יכולת ההחזר החודשית שלכם נלקחת בחשבון כשמבקשים משכנתא מחוץ למסגרת הבנקאית. 

 

איך לא לשלם יותר מדי על משכנתא חוץ בנקאית?

 

מי שזקוק לסכום כסף משמעותי באופן מידי עלול להתפתות לשלם עליו מחיר גבוה שלא לצורך. כשמדובר על הלוואה חוץ בנקאית בתמורה לשיעבוד נכס, הסיכון גדל - אם לא תעמדו בהחזרים אתם עלולים לאבד את הנכס!

 

באופן כללי, הריבית על משכנתאות נמוכה יותר מהריבית על ההלוואות החוץ בנקאיות הרגילות בזכות המשכון. יחד עם זאת, כדאי לזכור שההחזר עלול להתייקר, אם למשל בנק ישראל יעלה את הריבית במשק. ישנם עוד תרחישים כלכליים אחרים שיכולים להשפיע במידה רבה. רק ידע מעמיק ועדכני בכל מה שקשור למשכנתא חוץ בנקאית יבטיח לכם גם את קבלת הכסף הדרוש וגם שקט נפשי אמיתי לטווח ארוך - ולכן הכדאיות הגבוהה של פנייה ליועץ משכנתאות מנוסה.

 

השאירו עכשיו את הפרטים שלכם בטופס כאן למטה  ותקבלו עד 3 הצעות מחיר מיועצי משכנתאות שמתמחים בגיוס משכנתא חוץ בנקאית על נכסים באזור מגוריכם!

 

בעזרת המערכת הטכנולוגית החכמה של קונטקט תקבלו רק הצעות רלוונטיות המתאימות במדוייק לפרופיל הפיננסי שציינתם בהצעה.

 

חסכו זמן יקר, כסף וטרחה במקום אחד!

 

קונטקט - לענות לציפיות - CONTACT

 

 

השוואת ספקים במשכנתא חוץ בנקאית

תודה שפנית לקונטקט,

נציגנו מטפלים כרגע בפניות קודמות,

ניצור איתך קשר בהקדם אפשרי

להתאמת איש מקצוע אידיאלי

לפרופיל בקשתך

{{ errors.name }}
{{ errors.phone }}
כתבות שלנו