משכנתא לבניה עצמית על מגרשים קנוים

אם הגעתם לכאן סביר להניח שאתם מעוניינים לקבל משכנתא לבניה פרטית על מגרש קנוי.

 

אנחנו נדאג שתקבלו את המימון לכך בתנאי משכנתא נוחים המתאימים בדיוק ליכולות הפיננסיות שלכם ושל משק הבית שלכם.

 

רובנו מכירים את הדרך הפשוטה והקלאסית לקנות בית: אנחנו בוחרים את המבנה המוכן ומשלמים על עסקת חבילה שכוללת גם את הקרקע. במילים אחרות, רכישת בית מקבלן או מאדם פרטי היא קיצור דרך שחוסך לנו את שלב הבנייה עצמו. השאלה היא מה קורה כשמחליטים לבנות בית לבד ואיך ניתן לקבל משכנתא לבניה עצמית על מגרשים קנויים. במאמר הזה תקבלו את התשובות.

 

 

קודם קונים – אחר כך בונים


אם ברכישת בית אתם קונים מבנה מוכן, בנייה עצמית היא סיפור אחר לחלוטין. כאן אתם רוכשים את הקרקע עצמה ורק בשלב הבא תוכלו להתחיל לבנות. תצטרכו לבחור את אנשי המקצוע המתאימים, לתכנן את תהליך הבניה עם אדריכל ולהתמודד עם ההיתרים הנדרשים. באופן טבעי תצטרכו גם משכנתא לבניה עצמית, ויש כמה נושאים חשובים שכדאי לבדוק לפני שאתם יוצאים לדרך.

 

 

משכנתא לרכישת מגרש


תהליך הבניה עוד רחוק ואין לכם מושג מתי זה יקרה או מתי אתם מתכננים לעבור, אבל כבר בשלב הזה תוכלו לקבל משכנתא מהבנק לצורך רכישת המגרש עצמו. על פניו זה אמור להיות יחסית פשוט, שכן מדובר בעלות נמוכה יותר בהשוואה לעלותה של דירה מוכנה. מצד שני, הבנקים לא ממהרים להעניק אחוזי מימון גבוהים מסיבה אחת פשוטה: משכנתא לבניה עצמית היא משכנתא קצת יותר מסוכנת. במצבי קיצון שבהם קיים הקושי בהחזר המשכנתא, מכירת קרקע היא משימה מורכבת וקשה יותר בהשוואה למכירת נכס בנוי ומוכן.

 

 

משכנתא לכיסוי עלות הבניה


אחרי שרכשתם את הקרקע תצטרכו להתחיל לבנות, ובשלב הזה נדרשים אישורי בנייה וכמובן – תוכניות מוגדרות. חשוב לזכור שרק עם הצגת אישור הבנייה תוכלו לבקש משכנתא מהבנק. בשלב הזה הסיכון יורד (בהשוואה לסיכון על משכנתא לרכישת מגרש) אבל הנחת המוצא היא שעלות הבניה תהיה גבוהה יותר ממה שאתם אולי מתכננים. כך קורה שאחוזי המימון, שיכולים להגיע לרוב גם ל-75%, לא יעברו את רף 60 אחוזים. במידת הצורך, אם וכאשר תזדקקו לתקציב נוסף, תהיה לבנק היכולת לאשר לכם עוד כמה אחוזים.

 

 

קבלת משכנתא בבת אחת


כשאתם לוקחים משכנתא לבניה פרטית אתם מקבלים את הכסף בשלבים שונים, שכן אתם זקוקים לו בנקודות זמן שונות על פי קצב הבנייה. בשלב רכישת הקרקע אמנם תשלמו את מלוא הסכום מבעוד מועד, אבל בתהליך הבנייה עצמו כל בעל מקצוע דורש תשלום בזמן שלו. לרוב יגיע גם שמאי שיבחן את ביצוע כל אחד מהשלבים לפני קבלת הכסף למימון השלב הזה. באופן טבעי, תקבלו בכל שלב סכום שמכסה 60% מעלות הסכום הזה, בהתאם לאחוז המימון שקיבלתם. במילים אחרות, אם בשלב מסוים אתם זקוקים ל-100 אלף שקלים, הסכום שתקבלו מתוך הלוואת המשכנתא הוא 60,000 שקלים בלבד.

 

 

לפני שנוטלים משכנתא לבנייה פרטית – טיפים חשובים


אין ספק שיש הבדלים בסיסים ומהותיים בין משכנתא לרכישת נכס לבין משכנתא לבנייה עצמית או משכנתא לתוספת בניה, מה שמחייב בדיקה קפדנית ותכנון נכון של תמהיל המשכנתא ושל העלויות הדרושות לצורך הבנייה. אנשי מקצוע שונים ימליצו לכם על מסלולים שונים בהתאם לצרכים, לרבות משכנתא במסלול ריבית קבועה או קל"צ, לפחות בראשית הדרך, בשלב הקנייה.

 

המלצה אחת חשובה מתייחסת לחישוב העלויות שלכם וכדאי שתהיו ערוכים לחריגות ולעלויות גבוהות יותר מהמשוער. בהחלט ייתכן שהעלות המחושבת תעלה ככל שהפרויקט יתעכב ויידרשו שינויים בשטח. כדי לעשות את זה נכון ולתכנן את המהלכים שלכם בצורה הטובה יותר מומלץ להיעזר בשירותיו של יועץ משכנתאות. 

 

השאירו את הפרטים שלכם בטופס כאן למטה ותקבלו מהמערכת החכמה של קונטקט עד 3 הצעות מחיר מיועצי משכנתאות מומלצים המתמחים במיוחד בנטילת משכנתא לבנייה עצמית. 

 

אתם מקבלים אך ורק הצעות המתאימות בדיוק לפרופיל הבקשה שלכם.

 

חסכו איתנו זמן יקר, טרחה וכסף רב!

 

קונטקט - לענות לציפיות - CONTACT

 

 

השוואת ספקים במשכנתא

תודה שפנית לקונטקט,

נציגנו מטפלים כרגע בפניות קודמות,

ניצור איתך קשר בהקדם אפשרי

להתאמת איש מקצוע אידיאלי

לפרופיל בקשתך

{{ errors.name }}
{{ errors.phone }}
כתבות שלנו