מהו אחוז המימון במשכנתא לדירה שניה או שלישית ומשכנתא לדירה להשקעה?

מעונינים לרכוש דירה להשקעה, דירה שניה או אפילו שלישית?

 

רוצים לקבל את אחוזי המימון הגבוהים ביותר לדירות להשקעה ולא יודעים איך?

 

אנחנו נדאג לכך שתוכלו לקבל את המימון הגבוה ביותר לשם כך, בעזרת יועצי המשכנתאות המומחים שלנו המתמחים במגוון פתרונות פיננסיים בתחום המשכנתאות.

 

בזמן שישראלים רבים מחכים להזדמנות לקנות דירה ראשונה, יש גם מי שרוכש דירה שנייה ואפילו שלישית. היתרון של מהלך מהסוג הזה ברור, שכן הנכסים הנוספים הם לא רק ירושה נאה לילדים אלא אפיק השקעה שיכול להניב תשואה שנתית מרשימה. עם זאת, רכישת דירה נוספת גם היא מתבצעת (לרוב) באמצעות הלוואת משכנתא. השאלה המתבקשת היא האם תוכלו לקבל מימון משכנתא לדירה שניה ושלישית – ומה שיעור המימון האפשרי?

 

 

משכנתא לבית שני – האתגר

 

צירוף המילים "משבר הדיור" הפך לפופולארי במיוחד בשנים האחרונות והוא משקף את הקושי של לא מעט צעירים לרכוש דירה ראשונה. זו ככל הנראה אחת הסיבות שהובילו להחלטה על הקשחת התנאים לרוכשי דירות נוספות וכך קבלת משכנתא לבית שני מלווה לא פעם במגבלות שונות ומשונות. למשל, ב-2012 קבע בנק ישראל כי על הבנקים אסור להעניק משכנתא לדירה שנייה במימון שיעלה על מחצית מסכום הרכישה. מאחר ומחירי הדיור בישראל גבוהים למדי, הון עצמי בשיעור של 50% עשוי להוות אתגר של ממש בפני מי שמעוניין לרכוש נכס שני לצורך השקעה.

 

 

קבלת משכנתא דרך הבנק

 

כאמור, הבנק יכול לאשר אחוז משכנתא נמוך יותר בנטילת משכנתא לדירה שלישית או שניה. אלא שלמעט ההגבלה על גובה משכנתא מקסימלי, אין הרבה הבדל בין שני סוגי המשכנתא. במילים אחרות, גם את ההלוואה הגדולה הזו תוכלו לקבל דרך אחד הבנקים המסחריים. תצטרכו לתכנן תמהיל משכנתא בהתאם, לבחור את המסלול המתאים ולהתחיל לשלם מדי חודש את ההחזרים – בדומה לאופן שבו אתם משלמים על המשכנתא לדירה הראשונה.

 

 

משכנתא לבית שני כאשר קיימת משכנתא אחרת

 

במקרים רבים ההחלטה לרכוש נכס נוסף מחייבת נטילת משכנתא נוספת על זו שקיימת ממילא. בהנחה שעדיין לא סילקתם את הלוואת המשכנתא על הדירה הראשונה שלכם, משכנתא לדירה שנייה או שלישית עומדת להקשות עליכם מעט יותר. הסיבה פשוטה: מבחינת הבנק היכולת של הלקוח להחזיר שתי הלוואות במקביל מוגבלת יותר. מאחר וההחזרים החודשיים שלכם יזנקו, ייתכן שהבנק יציע תנאים קצת פחות אטרקטיביים, פשוט משום שמדובר בהלוואה שבה הסיכון גבוה יותר.

 

 

עלויות נוספות שצריך לקחת בחשבון

 

משכנתא לדירה שניה או שלישית היא נושא קריטי, אבל חשוב לזכור שבתהליך הרכישה צפויות עלויות רבות אחרות. אחת הבולטות שבהן, לצד דמי התיווך או שכר הטרחה לעורך הדין, היא ההוצאה על מס רכישה. בעוד המס על דירה ראשונה נמוך משמעותית ובסכומים מסוימים ניתן אף לקבל פטור, בכל הקשור לדירה שניה המס עולה. כאן כבר לא תקבלו פטור ושיעור המס עולה בכל מדרגה בהשוואה לשיעור המקביל המקובל לדירה הראשונה.

 

אם כן, גם בבחינת האפשרות לקבלת משכנתא לבית שני או שלישי חשוב לתכנן תמהיל משכנתא נכון, לבחון את המסלולים ולהבין את המשמעויות הכלכליות. כדי לבחור יועץ משכנתא שיעזור לכם לקבל החלטות נכונות שמתאימות לכם באמת. 

 

השאירו בטופס כאן למטה את הפרטים שלכם ותנו למערכת החכמה שלנו לסרוק עבורכם עשרות נותני שירות בתחום המשכנתאות המתאימים בדיוק לפרופיל הבקשה שלכם. 

 

בסיום הסריקה המערכת שלנו שולחת אליכם עד 3 הצעות מחיר מיועצי משכנתאות מומלצים באזור מגוריכם המתמחים בנטילת משכנתא להשקעה ומשכנתא לדירה שניה או שלישית.

 

קונטקט - לענות לציפיות -CONTACT

 

השוואת ספקים במשכנתא להשקעה

תודה שפנית לקונטקט,

נציגנו מטפלים כרגע בפניות קודמות,

ניצור איתך קשר בהקדם אפשרי

להתאמת איש מקצוע אידיאלי

לפרופיל בקשתך

{{ errors.name }}
{{ errors.phone }}