סיוע והטבות במשכנתא לזוגות צעירים בקניית בית ראשון למגורים נכון ל 2020

אם אתם זוג צעיר ורוצים לקנות דירה בישראל, הגעתם למקום הנכון ביותר עבורכם!

 

אנחנו נדאג שתקבלו אישור עקרוני לנטילת משכנתא ראשונה מהבנק גם אם אתם זוג צעיר בעלי הון עצמי נמוך או זוגות צעירים ללא הון עצמי כלל.

 

בנוסף, ישנם הטבות ומענקים במשכנתא לזוגות צעירים ממשרד השיכון לקניית בית ראשון - אנחנו נדאג שתקבלו את כל מה שמגיע לכם גם במידה והסיכויים שלכם לכאורה לא גבוהים!

 

יועצי המשכנתאות שלנו פרוסים בכל הארץ ומתמקצעים במגוון סוגי משכנתאות: משכנתא במחיר למשתכן, משכנתא לקניית דירה ראשונה, משכנתא לבנייה עצמית ועוד פתרונות פיננסיים מתקדמים שיאפשרו לזוגות צעירים לחסוך כספים, זמון ומאמץ מיותר לממש את חלומם ברכישת בית ראשון לטובת מגורים.

 

משכנתא לזוגות צעירים כוללת בתוכה הטבות לקניית בית ראשון. בדרך כלל לרוב הזוגות הצעירם אין מספיק הון עצמי והם עוברים מדירה שכורה אחת לדירה שכורה אחרת. המשכורת שלהם בדרך כלל לא מספיק גבוהה ולכן זה מקשה עליהם לקבל משכנתא לקניית בית ראשון. בכתבה זו נביא בפניכם את כל ההטבות לרוכשי דירה כסיוע לקבלת אישור למימוש משכנתא לזוגות צעירים, גם עם הון עצמי חסר.

 

סיוע בקבלת משכנתא לזוגות צעירים

 

ישנם מסלולי משכנתא המיועדים לזוגות צעירים הדומים לכלל נוטלי המשכנתאות, אבל מעבר לזה יש מסלולי משכנתא מיוחדים לכאלו שעמדו בקריטריונים מסויימים המייחסים למצב המשפחתי, הכלכלי, שירות צבאי ועוד. אחד מהקריטריונים הוא שאתם צריכים להיות זוג צעיר ומחוסר דיור המעוניין לקחת משכנתא לקניית בית ראשון. משרד הבינוי והשיכון מציע מסלול מיוחד שמיועד רק לזוגות צעירים או לאוכלוסיות המשתייכות למעמד סוציואקונומי נמוך. זאת כדי לסייע ביד הזוגות הצעירים להגיע לבית משלהם.

 

הטבות ומענקי משכנתא לזוגות צעירים:

 

1. אפשר לקבל תעודת זכאות לנטילת משכנתא בתנאים טובים יותר.

 

2. סיבסוד המשכנתא לזוגות צעירים הרוכשים דירה בפריפריה או באזורי פיתוח.

 

3. ברכישת דירה מזכה ניתן לקבל פטור מלא ממס רכישה ומס שבח בעתיד.

 

4. מעל 70,000 יחידות דיור של המחיר למשתכן בהם ניתן לקבל הנחה של 20% - 30%.

 

5. זוגות צעירים הרוכשים דירה ראשונה במחיר למשתכן יידרשו להביא הון עצמי מופחת, בדרך כלל 10% מערך הדירה.

 

כל ההטבות המוצעות בנטילת משכנתא לקניית בית לזוגות צעירים יכולות להגיע לסכומים של 300,000 - 400,000 ש''ח. מחיר למשתכן והמענק סיבסוד יחד עם הפטור המלא ממס רכישה הופכים את נטילת המשכנתא לקניית בית לפשוטה הרבה יותר.

 

מהן האפשרויות העומדות לרשותכם?

 

1. תעודת זכאות ממשרד הבינוי והשיכון לנטילת משכנתא בתנאים טובים.

כדי לקבל תעודת זכאות להלוואה של משרג השיכון עליכם לעמוד בקריטריונים הבאים ולעמוד לפני רכישת דירה ראשונה:

- זוגות נשואים בכל הגילאים או רווקים מעל גיל 30.

 

- מספר הילדים/ מספר האחים/ שנות נישואים.

 

- תקופת השירות הצבאי - 24 חודש לאישה ו 36 חודש לגבר.

 

הניקוד ואופן החישוב משתנה מעת לעת וכדאי לבחון זאת לפני נטילת המשכנתא.

 

2. סיבסוד הלוואת משכנתא ע''י המדינה לרוכשי דירה בערי פיתוח.

יישובים בפריפריה המוגדרים על ידי משרד השיכון כזכאים. רכישה של בית ביישובים האלו מזכה את הזוג במענק מקום מותנה. זהו מענק של סכום כסף הניתן לכם ללא הצורך בהחזר חודשי, אבל מותנה במגורים ביישוב למשך 15 שנים לפחות. אזורים המזכם במענק מהמדינה הם ערים הנדרשות לסיוע בקליטת תושבים כמו הנגב והגליל.

 

3. פטור ממס רכישה בבית ראשון.

מס רכישה הוא מס שמשלמים כל רוכשי הדירות. המס הזה משתנה בהתאם למדרגות המס ולטיב הרכישה. זוגות צעירים הרוכשים דירה ראשונה לשם מגורים יקבלו פטור מלא ממס רכישה לצורך קניית דירה במחיר הנמוך מ - 1.623.320 ש''ח. 

 

4. רכישת דירה במחיר למשתכן.

למרות שמדובר פה בהגרלה שלא בטוח שתזכו בה, בכל זאת מדובר כאן בהטבה משמעותית וגדולה מאד שהמדינה נתנה לזוגות צעירים ויש לכם אפשרות לקבל משכנתא לזוגות צעירים עם 90 אחוז מימון! 

 

5. משכנתא לזכאי מחיר למשתכן.

במסגרת תוכנית מחיר למשתכן ישנן הקלות בהבאת ההון העצמי. זוגות צעירים יוכלו להביא רק 100,000 ש''ח כהון עצמי לצורך נטילת המשכנתא. 

 

משכנתא לזוגות צעירים יוצאי אתיופיה

 

כאן מדובר על תכנית ממשלתית הנקראת תכנית חומש. הטבת המשכנתא ניתנת ל 200 זוכים בלבד בהגרלה בכל שנה, גובה הטבת המשכנתא עד 600 אלף והיא ניתנת בתנאי ריבית מיוחדים ולתקופה של 25 שנים. ההון העצמי הנדרש עבור הדירה שאתם רוצים לרכוש הינו 5% בלבד מערך הנכס, בכל פרויקט שבו תבחרו ברחבי הארץ. הטבת המשכנתא ב 10 השנים הראשונות היא ללא ריבית כלל וב 15 השנים האחרונות הריבית תהיה 2% בלבד. כדי לקבל את הזכאות עליכם להירשם בבנקים לאחר מכן לזכות בהגרלה, לממש את הקנייה תוך 4 חודשים וכמובן להציג מסמכים המאמתים שאתם יוצאי אתיופיה. אם נולדתם בארץ עליכם יהיה להמציא מסמכים של הוריכם בהתאם. במידה ולא זכיתם עליכם להמתין לפחות שנה כדי להגיש שוב מועמדות.

 

משכנתא לזוגות לא נשואים ומשכנתא לזוגות חד מיניים

 

כאשר מדובר בזוג לא נשוי או בזוג חד מיני, הבנק עלול להערים קשיים שונים בקבלת אישור משכנתא. 

רווקים ויחידים מעל גיל 30 יכולים להגיש בקשה לבדיקת זכאות למשכנתא לזכאים. זוגות נשואים, לעומת זאת - יכולים לקבל את אותה הטבת משכנתא כזוג צעיר, לפני גיל 30.

משכנתא לזכאים הינה משכנתא בתנאים מועדפים וריביות נמוכות במיוחד.כדי להיות זכאים לה, תצטרכו לגשת לבנק ולהנפיק שם תעודת זכאות מיוחדת.

במידה ומדובר בזוג חד מיני, מומלץ לפנות ליועץ משכנתא מקצועי שיוכל לכוון אתכם בדרך הנכונה עד לקבלת המשכנתא הרצויה.

 

אז מה צריך לעשות כדי לקבל את ההטבות ולקנות את הבית?

 

השאירו את הפרטים שלכם בטופס כאן למטה, והמערכת החכמה של קונטקט תשלח אליכם ללא התחייבות עד 3 הצעות מחיר מיועצי משכנתאות מומלצים באזור מגוריכם כך שתוכלו לבחור מתוכם את יועץ המשכנתאות האידיאלי מבחינתכם שיוכל ללוות אתכם, הזוג הצעיר, בכל התהליך של רכישת דירה ראשונה למגורים וקבלת כל ההטבות המגיעות לכם.

 

חסכו איתנו כסף, זמן ומאמץ מיותר ופנו עכשיו להשוואת מחירים בין יועצי משכנתאות מנוסים למימוש יכולת רכישת דירה לזוג צעיר.

 

קונטקט - לעמוד בציפיות - CONTACT

 

השוואת ספקים במשכנתא לבית ראשון

תודה שפנית לקונטקט,

נציגנו מטפלים כרגע בפניות קודמות,

ניצור איתך קשר בהקדם אפשרי

להתאמת איש מקצוע אידיאלי

לפרופיל בקשתך

{{ errors.name }}
{{ errors.phone }}
כתבות שלנו