משכנתא בלי הון עצמי - אפשרי?

רוצים לקנות בית ואין לכם הון עצמי לקבלת משכנתא?

 

מחפשים דרך לקניית דירה ללא הון עצמי?

 

הגעתם למקום הנכון!

 

אנחנו נדאג לכך שתקבלו משכנתא לקניית דירה גם אם אין לכם הון עצמי כלל!

 

יועצי המשכנתאות המקצועיים שלנו מתמחים במגוון פתרונות פיננסיים ויוכלו להתאים עבורכם את הפתרון המתאים ביותר ליכולות ולכלכלת המשפחה שלכם.

 

זוגות רבים מתחבטים בשאלה איך לקנות דירה ללא הון עצמי. בנק ישראל קובע, כי ניתן לקבל משכנתא עד 75% מערך הנכס שאתם רוצים לקנות, נכון להיום בנקים למשכנתאות יתנו לכם רק על פי מה שקבע בנק ישראל. זה אומר שההון העצמי הנדרש מכם יהיה 25% משווי הקנייה של הדירה שתכננתם לקנות.

אז איך אפשר לקנות דירה ללא הון עצמי או לקבל סיוע בקבלת משכנתא לזוגות צעירים?

כל התשובות והדרכים - בכתבה שלפניכם.

 

למה אין לכם הון עצמי?


קודם כל חשוב להבין, למה עדיין איך לכם מספיק הון עצמי לקניית דירה?

אפשרות אחת לזה שאין לכם הון עצמי, היא שאתם זוג צעיר ועדיין לא הספקתם לחסוך מספיק כסף כדי שיהיה לכם את ההון עצמי הנדרש. הסיבה השניה יכולה להיות התנהלות כלכלית לא נכונה שבגללה לא הצלחתם לחסוך מספיק כסף  להון עצמי. כך או כך, מצב זה מהווה אתגר לא פשוט במימוש החלום לרכישת דירה.


 

מה עושים בלי הון עצמי לקבלת משכנתא ?

 

ישנן מספר דרכים שיאפשרו לכם לקנות דירה ללא הון עצמי. כאן נפרט אותן אחת לאחת, החל מהדרך הפשוטה ביותר ועד למורכבות יותר.

לפני שאתם ממשיכים, חשוב לזכור: לקנות דירה בלי הון עצמי - זה אפשרי! החכמה היא לבחור בדרך ובשיטה שמתאימה לנתונים הפיננסיים של משק הבית שלכם.

אז קבלו כמה תכסיסים להשגת הון עצמי:

 

הלוואה על חשבון קרן השתלמות או קופות גמל

 

אם עבדתם כבר כמה שנים ויש לכם קרן השתלמות, תוכלו לקחת הלוואה על חשבון קרן ההשתלמות. גם אם יש לכם קופות גמל או קרן פיצויים תוכלו לקחת הלוואה ע"ח הקרן או ביטוח המנהלים. כך למעשה, תוכלו להגדיל את ההון העצמי שלכם ולקנות דירה יקרה יותר עם הון עצמי גבוה יותר.

 

הלוואת סולו

 

אם אין לכם קרן השתלמות, קופת גמל או קרן פיצויים, או שאין לכם מספיק כסף בהן כדי לתוכלו לקחת הלוואה על חשבונן, תוכלו לקחת הלוואה מבנק אחר מזה שבו אתם לוקחים את המשכנתא. זהו תכסיס ידוע ושיטה מקובלת לקנות דירה בלי הון עצמי, שאותה מפעילים יועצי משכנתאות מומחים. באותה דרך, תוכלו גם לקחת הלוואה חוץ בנקאית. 

לפני שתעשו את הצעד הזה, בדקו היטב שתוכלו לעמוד בהחזרים החודשיים הגבוהים, יחד עם התשלום עבור המשכנתא ושנשאר לכם מספיק כסף למחיה והוצאות שוטפות.


עלויות ההחזר של הלוואה מהבנק או הלוואה חוץ בנקאית תהיינה גבוהות יותר מבחינת הריביות בהתאם לדירוג האשראי שלכם, רמת ההכנסה שלכם, ההוצאות וההתחייבויות שלכם. 

 

במקביל, תוכלו לפנות ליועץ לכלכלת המשפחה שיעזור לכם לתכנן תקציב משפחתי שיתאים לצרכים שלכם כדי שתוכלו להחזיר את ההלוואה לגוף המלווה.

 

שיעבוד נכס נדל''ן


דרך נוספת לקניית דירה בלי הון עצמי, היא על ידי מישכון של נכס נדל''ן. במקרה שלאחד מההורים שלכם יש נכס שאין עליו משכנתא, או שיש עליו משכנתא שהיא פחות מ 50% מערך הנכס, ניתן יהיה לקבל משכנתא על אחד מהנכסים או על שניהם כדי ליצור מהם הון עצמי עבורכם. הנכס יכול להיות דירה, בית, חנות, או כל נכס אחר שבגינו ניתן לקבל משכנתא מלבד אדמה חקלאית. במשכנתא על נכס כזה הריבית היא נמוכה בהרבה מריבית על הלוואה רגילה ויכולה להינתן לתקופה ארוכה כמו כל משכנתא.

 

לדוגמה: הדירה של אחד מהוריכם שווה מיליון ש''ח ואין עליה משכנתא פעילה והדירה שאתם רוצים לקנות עולה גם כן מיליון ש'''ח, תוכלו לקבל משכנתא על הדירה של ההורים בגובה של 250 אלף ש''ח וכך יצרתם לעצמכם הון עצמי. על הדירה שאתם קונים תוכלו לקבל משכנתא בגובה 750 אלף ש''ח וכך יהיה לכם את הסכום הדרוש כדי לרכוש את הדירה. כמובן שתצטרכו לשלם את התשלומים של שתי המשכנתאות לכן כדאי לבדוק  היטב אם אתם יכולים לעמוד בהחזרים. פתרון זה הוא האידיאלי והנח ביותר.


כדי לא להסתבך ולא להיכנס להוצאות גדולות מדי אתם יכולים לקנות דירה שלא בהכרח תגורו בה, למשל: דירה באזורי הפריפריות שם הדירות זולות יחסית וההון העצמי שתצטרכו לא יהיה גבוה. המשכנתא תהייה על סכום נמוך יותר וההחזר החודשי יהיה בהתאם. תוכלו להשכיר את הדירה הזו כששכר הדירה יוכל לכסות את גובה המשכנתא וההלוואה שלקחתם ואולי אפילו תישאר לכם יתרה שאותה תוכלו לחסוך כדי שתוכלו לשדרג את הנכס בעוד מספר שנים. באזור הפריפריות יש לכם פטור מלא ממס שבח ומס רכישה  ותוכלו לקבל מענק מהמדינה בגובה שבין 40-60 אלף ש''ח.

 

קניית דירה במחיר למשתכן


אפשרות נוספת לרכישת דירה ללא הון עצמי או עם הון עצמי נמוך מאד, היא לגשת למכרז במחיר למשתכן ברחבי הארץ. בפרויקטים של מחיר למשתכן ההון העצמי שנדרש הוא מינימום של 100 אלף שח לדירה עד 1.8 מיליון שח. יכול להיות שלהורים שלכם יהיה קל יותר לגייס סכום כזה במשותף ויכול להיות שתוכלו לקבל הלוואה מהבנק או הלוואה חוץ בנקאית.


בכל דרך שתבחרו - בדקו היטב שתוכלו לעמוד בהחזרים החודשיים כדי שלא תקלעו לבעיה של אי עמידה בהחזרי המשכנתא. מומלץ מאד לפנות ליועץ משכנתא מקצועי  כדי שתוכלו לקבל את התנאים הטובים ביותר  עם ההחזרים הנמוכים ביותר.

 

אז מה צריך לעשות?

 

מלאו את הפרטים בטופס כאן למטה והמערכת החכמה של קונטקט תסרוק עבורך בין מאות ספקי שירות ותשווה עד 3 הצעות מאנשי המקצוע המתמחים ביותר בתחום המשכנתא ללא הון עצמי.

 

השאירו לנו לעשות עבורכם את העבודה ותחסכו זמן יקר, טרחה וכסף רב - הכל במקום אחד!

 

קונטקט - לענות לציפיות - CONTACT

 

השוואת ספקים במשכנתא

תודה שפנית לקונטקט,

נציגנו מטפלים כרגע בפניות קודמות,

ניצור איתך קשר בהקדם אפשרי

להתאמת איש מקצוע אידיאלי

לפרופיל בקשתך

{{ errors.name }}
{{ errors.phone }}
כתבות שלנו