משכנתא לקניית מגרשים וקרקעות עם רישום בטאבו או דרך מנהל מקרקעין

מעוניינים לבנות בעצמכם את בית חלומותיכם?

 

רוצים לדעת איך לקנות מגרש לבניה עצמית ולקבל עליו את מלא המימון?

 

בשביל זה אנחנו כאן!

 

אנחנו נבטיח לך את קבלת מירב המימון לצורך קניית המגרש בתנאי החזר מעולים ואטרקטיביים.

 

זוגות רבים חולמים לבנות את בית החלומות שלהם כפי שהם היו רוצים שיהיה. אם גם אתם החלטתם לרכוש מגרש או קרקע כדי לבנות עליו את בית חלומותיכם ואתם צריכים או רוצים לקבל משכנתא לקניית מגרש, יש מספר דברים חשובים שעליכם לדעת ולקחת בחשבון כדי לממש את החלום.


במשכנתא לרכישת אדמה מדובר על מגרש שהופשר לבנייה בלבד ולא למגרש על קרקע חקלאית (למגרש על קרקע חקלאית לא ניתן לקבל משכנתא, ניתן לקבל הלוואה שהיא כמובן בתנאים אחרים). משכנתא לרכישת מגרש הינה שונה ממשכנתא לרכישת בית פרטי מוכן ו/או דירה ולכן רצוי לבדוק היטב שאתם יכולים לעמוד בכל התנאים הנדרשים.


במידה ורכישת הקרקע היא להשקעה בלבד התנאים שונים. בשקלול הכולל של עלות המגרש, עליכם לקחת בחשבון כי תצטרכו לשלם מס רכישה גם אם זה הנכס היחיד שיש לכם. מס הרכישה ישולם מההון העצמי שלכם, אז בדקו היטב שיש לכם מספיק הון עצמי וכמה הבנק יכול לתת לכם כמשכנתא לרכישת המגרש לפני שאתם מתחייבים לרכישה כלשהי.


אם בחרתם לרכוש מגרש להשקעה בלבד תוכלו לקבל משכנתא לקניית המגרש עד גובה של 60% בלבד מערך המגרש. כך שעליכם להמציא הון עצמי של 40% מערך המגרש שאותו אתם רוצים לרכוש. אם אתם רוכשים את המגרש מאדם פרטי, עליכם לבדוק שהמגרש רשום על שם המוכר בטאבו ושאין עליו שעבודים שונים. בנוסף תצטרכו לבצע שמאות למגרש על ידי הערכת שמאי מקרקעין. במשכנתא לרכישת מגרש הבנק יבצע בדיקה של שווי המגרש, מיקומו ועל שם מי המגרש בטאבו ועל פי זה יקבע את גובה המשכנתא שתוכלו לקבל.


אם אתם קונים את המגרש ממנהל מקרקעי ישראל אין בהערכת שמאי. ברכישת מגרש ממנהל מקרקעי ישראל תצטרכו לשלם עבור רכישת המגרש, עלות הפיתוח, דמי היוון (לפי שוברי תשלום שתקבלו מהמנהל) ושווי המגרש יחשב על הסכום הכולל. שימו לב כי הזכייה במגרש של מנהל המקרקעין היא ללא מע"מ לכן חשוב להוסיף את סכום המע"מ כדי לקבל את הסכום הסופי לשווי המגרש.


בדרך כלל בנקים למשכנתאות רואים ברכישת מגרש ממנהל המקרקעין סיכון גדול יותר מאשר ברכישת בית פרטי מקבלן או מאדם פרטי, מאחר ועדיין לא ניתן לרשום שעבוד של המגרש לבנק עד לסיום התהליך. לכן תתבקשו לחתום על תצהיר בפני עו"ד שברגע שהתהליך יסתיים  יתבצע שעבוד לטובת הבנק המלווה  ורישום אצל רשם המשכונות.

 

מהם התשלומים הנלווים?


קחו בחשבון  שתצטרכו לשלם את כל העלויות מסביב מתוך ההון העצמי שלכם ורק לאחר שמיציתם את כל ההון העצמי הבנק יתן לכם את המשכנתא המבוקשת למגרש שקניתם. כלומר, המשכנתא למגרש שרכשתם תהיה התשלום האחרון לקניית המגרש וזאת בגלל שהבנק רואה את קניית המגרש ממנהל המקרקעין כסיכון גדול יותר.  


הכסף של המשכנתא לקניית שטח אדמה מועבר ישירות למנהל מקרקעי ישראל. את עלות הפיתוח תצטרכו לממן מההון העצמי שיש לכם. הבנקים מעדיפים שלא לממן את הוצאות הפיתוח מאחר ועדיין אין שיעבוד של הקרקע לטובת הבנק. במידה ואחרי התשלום על הפיתוח עוד ישאר לכם הון עצמי ותרצו לשלם אתו רק חלק מהשובר, הבנק יעדיף שהכסף שאתם מקבלים כמשכנתא למגרש יעבור במלואו ישירות למנהל מקרקעי ישראל עבור תשלום השובר משום שלא ניתן לפצל את תשלום השובר.


יוצא, שיש לכם 2 אפשרויות: האחת, לשלם את השובר במלואו מההון העצמי שלכם והשניה, היא לקבל את המשכנתא עבור תשלום השובר למנהל המקרקעין. בדקו היטב את הנתונים כדי שתוכלו לעמוד בכל הדרישות.  

 

מה הבנק יבקש לדעת לפני שיאשר לכם משכנתא?


משכנתא לקניית מגרש בלבד ללא בנייה, זו לא עסקה שהבנק אוהב לאשר. תוכלו לקבל אישור למשכנתא לקניית מגרש ולבנייה עתידית בקלות רבה יותר מאשר רק על רכישת המגרש בלבד. היתרון היחיד בבמשכנתא לקניית קרקע ללא בנייה היא שלא תצטרכו להציג תכניות בנייה והיתרי בנייה.


בדרך כלל הבנק ירצה לדעת מראש אם יש בכוונתכם גם לבנות על המגרש. במידה ואתם מתכננים לבנות, גם אז תוכלו לקבל עד 60% מגובה הבנייה ותזדקקו להון עצמי של 40%. כדי לקבל משכנתא נוספת לבנייה עצמית על המגרש, הבנק ידרוש מכם להראות הערכה על עלויות הבנייה, חוזה עם קבלן היתרי בנייה, הון עצמי מינימלי כנדרש, אם יש לכם יכולת החזר למשכנתא על הבנייה בנוסף להחזר המשכנתא שאתם מבקשים לרכישת המגרש.


אם החלטתם  לבנות, רצוי שתמהיל המשכנתא יכלול גם את קניית המגרש וגם את הבנייה. רצוי לקחת משכנתא לקניית המגרש עם תמהיל שיכלול כמה שיותר מסלול של ריבית קבועה לא צמודה. בסיום הבנייה רצוי לבדוק אפשרות למחזר את 2 המשכנתאות שלקחם גם למגרש וגם לבנייה למשכנתא אחת כדי שתתאים לשווי הנכס לאחר שהסתיימה הבנייה ושמתאים יותר למצבכם הפיננסי. 


בכל מקרה של קבלת משכנתא לקניית מגרש מומלץ לפנות ליועץ משכנתא מומחה בתחום משכנתאות לרכישת מגרש כדי לקבל את התנאים הטובים ביותר למשכנתא ותוכלו לחסוך כסף רב לאורך השנים.


השאירו את הפרטים שלכם בטופס המצורף והמערכת שלנו תשלח אליכם עד 3 הצעות מחיר מיועצי משכנתא מומלצים המתמחים בנטילת משכנתא לקניית מגרשים לבניה עצמית וקרקעות.

 

המערכת שלנו שולחת אליכם אך ורק הצעות העונות במדוייק על כל נתוני הבקשה שלכם.

 

חסכו זמן, טרחה וכסף רב - במקום אחד!

 

קונטקט - לעמוד בציפיות - CONTACT

 

 

השוואת יועצי משכנתאות במשכנתא

תודה שפנית לקונטקט,

נציגנו מטפלים כרגע בפניות קודמות,

ניצור איתך קשר בהקדם אפשרי

להתאמת איש מקצוע אידיאלי

לפרופיל בקשתך

{{ errors.name }}
{{ errors.phone }}
כתבות שלנו