האם ניתן לקבל פתרון למחיקת חובות ללקוח מסורב בנקים על בסיס נכס קיים?

יש לכם חובות בהוצאה לפועל?

 

הבנק מסרב לתת לכם אשראי נוסף?

 

הגעתם לפה בדיוק בזמן!

 

בכתבה זו נסביר ונציג את האופציות העומדות לפניכם על מנת שתוכלו לקבל הלוואה למחיקת חובות על בסיס הנכס שלכם. גם אם הבנק סירב לתת לכם משכנתא כי יש לכם חובות לשלם, דעו שבמידה ונמצא שיש לכם יכולת פיננסית לממן הלוואה ואתם בעלי כושר החזר - אנחנו כבר נדע לכוון אתם.

 

זירת קונטקט הינה פלטפורמה טכנולוגית להשוואת ריביות המקיפה ביותר בישראל בתחום המשכנתאות. פנה/י דרכנו ותקבל מענה אנושי מהיר וגם עד 3 הצעות מחיר/שירות לכל היותר שרלוונטיות לאופי הפניה שלך וכל זאת כמובן במידה ונמצא כי את/ה בעלי התכנות פיננסית לקבלת ההלוואה הדרושה לכם/ן, במילים אחרות, טכנולוגיית קונטקט תאתר עבורך את ספקי השירות המתאימים ביותר בשבילך והכל במקום אחד כדי שאת/ה תחסכו במאמץ!

 

החיים המודרניים הם חיים של שפע, ישנם פיתויים בכל מקום. החשיפה למדיה גדלה כל הזמן כמו גם לרשתות החברתיות. אנחנו מתפתים לרכוש ביגוד, הנעלה, אקססוריז, מוצרי חשמל מכל הסוגים, מכשירים ניידים, גאדג'טים, חופשות ועוד. הבנקים מפתים אותנו לקחת הלוואות ואנחנו מתפתים ולא תמיד עוצרים לחשוב או לחשב איך ואם נוכל לממן אל כל הקניות וההוצאות השוטפות הנדרשות מאתנו.


הרי על כל מה שאנחנו קונים צריכים גם לשלם, גם אם זה בתשלומים. שוק העבודה גם הוא לא תמיד יציב, הרבה אנשים טובים שפוטרו בשנים האחרונות נשארו ללא מקור הכנסה ובעקבות זה נכנסו לחובות קשים.


רוב המשפחות בישראל לא יודעות להתנהל נכון כלכלית, אף אחד לא לימד אותם והם מגיעים למצב שהם חנוקים מההוצאות השוטפות ומהלוואות שלקחו ולא יכולות לעמוד בהחזרים. הבנק סוגר את הברז, צ'קים מתחילים לחזור, פתאום החשבון מוגבל, הבנק רוצה את מה שמגיע לו. יש לכם גם הלוואה חוץ בנקאית שלקחתם מחברה פרטית או מכרטיסי האשראי או אולי הלוואה מהשוק האפור חס וחלילה.


אתם כבר לא יכולים לישון בלילה או לתפקד בעבודה כמו שצריך הראש עסוק בלנסות למצוא מוצא, למצוא פתרונות שיוציאו אתכם מהמצב הזה. המתח בבית עולה אתם רבים ביניכם יותר, כל המשפחה נמצאת בקלחת הרותחת הזו.


אז מה עושים? בואו נבדוק מה האפשרויות שאתם יכולים לשקול:


במידה ויש לכם דירה משלכם, נגיד שהיא שווה 1.5 מיליון ויש לכם יתרת משכנתא של 400 אלף שח שלקחתם אותה לפני 10 שנים. (לא ביצעתם מחזור מאז וסביר שזרקתם כסף לפח). לפי קביעת בנק ישראל אתם יכולים שתהיה לכם משכנתא עד לגובה של 50% מערך הדירה שלכם, כלומר יש לכם אפשרות להגדיל את המשכנתא בעוד 350 אלף שח, אם עדיין החשבון שלכם לא מוגבל ואין לכם תיקים בהוצל"פ, מומלץ לפנות ליועץ משכנתא כדי למחזר ולהגדיל את המשכנתא ולקבל תנאים יותר טובים ממה שהיו לכם עד היום. זה מצב אידיאלי יחסית.


אם כבר הסתבכתם עם הבנק, אתם בעלי חשבון מוגבל או שיש לכם תיקים בהוצאה לפועל (הוצל"פ) או גם וגם והבנק לא מוכן להגדיל לכם את המשכנתא בגלל שהדירוג הפיננסי שלכם עכשיו שלילי.  מה עושים?
מצד אחד יש לכם אפשרות להגדיל את המשכנתא ומצד שני הבנק לא מוכן לאפשר לכם את האופציה הזו, לא רק שהבנק שלכם לא יסכים, לכל בנק שתפנו תקבלו סרוב. האופציה היחידה שלכם היא לפנות ולבקש משכנתא חוץ בנקאית.


אלא מה, עכשיו אתם מהווים סיכון גבוה יותר לכל גוף פרטי שנותן משכנתא או הלוואה חוץ בנקאית ואותו גוף מלווה (חברות ביטוח או קרנות או חברות פרטיות) רוצה בטחונות גדולים יותר כדי להבטיח את החזרת הכספים. אז מבקשים מכם להביא גם ערבים (מי מוכן היום לחתום ערבות למישהו אפילו משפחה) או עוד נכס משפחתי שישמש כערבון, גם זה לא פשוט. הריבית על משכנתא חוץ בנקאית גבוהה יותר ואם יש לכם כבר משכנתא על הבית כפי שנתנו בדוגמה הבנק שבו מתנהלת המשכנתא הנוכחית יערים קשיים כדי לא לחלוק את השעבוד עם גוף נוסף. משכנתא מגוף נוסף נקראת משכנתא מדרגה שנייה ואת זה גם הבנק וגם הגוף הנוסף לא אוהבים. כך שיכול להיות שתצטרכו לפחות לתקופה מסוימת לקחת את כל המשכנתא כמשכנתא חוץ בנקאית עד שימחק לכם הרישום השלילי מה שיעלה לכם יותר כסף ואז תוכלו למחזר את המשכנתא דרך הבנק. זה יכול לקחת 5 שנים.


אלא שאין לכם ברירה, יש לכם חובות שאתם לא יכולים לעמוד בתשלומים שלהם וזה לא הולך להיות טוב יותר. אתם עכשיו ממש על סף ייאוש ואף שוקלים לעשות פשיטת רגל. אם הגעתם למקום הזה בחשיבה שלכם ואתם רוצים לבדוק את האופציה הזו ומה זה אומר, אתם חייבים להיעזר בעו"ד שמתמחה בתחום של פשיטות רגל והוצל"פ כדי שהוא יכוון אתכם לפתרון הטוב ביותר עבורכם.


יש הרבה מאד פרמטרים בהליך של פשיטת רגל ואתם לא רוצים לעבור את ההליך הזה לבד וללא מישהו מקצועי שילווה אתכם. נכון שהיום לעומת מה שהיה פעם ההליך קצר יותר אבל עדיין יכול להגיע לתקופה של עד 4.5 שנים ועוד 3 שנים עד שימחק לכם הרישום על פשיטת הרגל ובשנים הללו אתם תהיו מוגדרים כמוגבלים חמורים, יהיה נגדכם צווי עיכוב יציאה מהארץ, לא תוכלו להשתמש בכרטיסי אשראי או בצ'קים, הכונס הרשמי יכול למכור את הדירה שלכם כדי שתוכלו להחזיר את החובות, לכם אסור יהיה למכור את הדירה שלכם בעצמכם, יכולים לקחת לכם את רישיון הנהיגה, תצטרכו לעבור תכנית להבראה כלכלית ועוד.


אם אין לכם נכס ואין לכם בטוחות אחרים, או שיש לכם נכס אבל המשכנתא כבר בטווח של ה 50% ולא ניתן להגדיל את המשכנתא, ונקלעם לחובות שאתם לא יכולים לעמוד בהם, כנראה שלא תהיה לכם ברירה אלא ללכת על הליך של פשיטת רגל או על הליך של הסדרי חובות בהוצאה לפועל או למכור את הדירה שלכם להחזיר את המשכנתא להחזיר את החובות ולהתחיל מחדש. 


אם יש לכם נכס שאתם יכולים לקבל עליו משכנתא נוספת, איזו מבין שתי האופציות היא הנכונה והטובה יותר עבורכם? התייעצו עם יועץ משכנתא מקצועי ומנוסה לגבי משכנתא חוץ בנקאית והתייעצו עם עו"ד מקצועי לגבי הליך פשיטת רגל ובמה זה כרוך. רק לאחר שקבלתם את כל המידע המפורט על כל אופציה בחרו מה נכון לכם יותר.

 

פנו עכשיו דרך הפלטפורמה שלנו להשוואת ריביות המקיפה בישראל בתחום המשכנתאות ותקבלו עד 3 הצעות מחיר שרלוונטיות לאופי הפניה שלכם. טכנולוגיית קונטקט תסרוק עבורך את ספקי השירות המתאימים ביותר לאופי הפניה שלך במקום אחד, כדי שאתם תחסכו בכסף, זמן ומאמץ מיותר!

 

CONTACT - לעמוד בציפיות - קונטקט

 

השוואת מממנים חוץ בנקאיים בהלוואה חוץ בנקאית

תודה שפנית לקונטקט,

נציגנו מטפלים כרגע בפניות קודמות,

ניצור איתך קשר בהקדם אפשרי

להתאמת איש מקצוע אידיאלי

לפרופיל בקשתך

{{ errors.name }}
{{ errors.phone }}
כתבות שלנו