משכנתא לעצמאיים ובעלי עסק - מה ההבדל בחישוב השכר ואיך תוכלו לבוא לבנק מוכנים מראש?

עצמאי/ת? רוצים לקבל משכנתא ?

 

קבלת משכנתא לעצמאי מורכבת יותר מקבלת משכנתא לשכיר.

 

אנחנו נבטיח לכם קבלת משכנתא בתנאים הטובים ביותר עבור בעלי עסקים או בעלי חברות ונלווה אתכם בכל תהליך נטילת המשכנתא לעצמאיים דרך הבנקים השונים.

 

על עצמאי חלה חובת הוכחה כבדה יותר לגבי הכנסות ועמידה בהחזרים. אבל אם יש לכם רווחים נאים ויכולת החזר טובה ומוכחת לא אמורה להיות כל בעיה. נכון אתם תעברו דרך ארוכה יותר משכירים שיש להם תלושי שכר אבל זה בהחלט אפשרי. נכון, הריבית שתשלמו תהיה יותר גבוהה אבל עדיין זה אפשרי. (לצורך העניין עצמאי נחשב מי שהוא או עוסק פטור או עוסק מורשה או בעל חברה)


בעניין השכר, הבנק ממחשב את השכר הממוצע שלכם אחרת לגמרי ממה שהוא מחשב אצל מי שהוא שכיר. אז מה אתם צריכים ורוצים לדעת לגבי החישוב הממוצע של השכר שלכם כעצמאיים וחשוב שתדעו זאת לפני שאתם ניגשים לבנק כלשהו לבקש משכנתא. עליכם לבוא מוכנים כדי להראות רצינות בסיסית כבעלי עסק.


3 תשובות שונות מ 3 בנקים שונים


כששכיר ניגש  לבנק עליו להציג 3 תלושי שכר ופרוט חשבון של 3 החודשים האחרונים ועוד מסמכים. בעוד שאתם כעצמאיים נדרשים להמציא לבנק 3 דוחות שומה של 3 השנים האחרונות. אז אם אנחנו בשנת 2019 עכשיו אתם צריכים להמציא דוח לשנת 2017 ו 2018 ודוח רווח והפסד של 2019 (בנוסף לשאר המסמכים שתצטרכו להמציא לבנק) כרגע אנחנו מדברים רק על הכנסות. כמובן שאם בן או בת הזוג שכירים עליהם יהיה להמציא 3 תלושי שכר אחרונים.


העניין הוא שכל בנק מחשב את ההכנסה שלכם כעצמאיים לפי שיטה אחרת. יש בנקים שיעשו ממוצע של השלוש שנים ויש בנקים שיתייחסו לשנת 2019 יש כאלו שדווקא יתייחסו לדוח של 2018 אתם לא יכולים לדעת איזה בנק נוהג באיזו שיטה. כלומר אם אתם עצמאיים סביר להניח שתקבלו 3 תשובות שונות משלושה בנקים שונים.


אז איך תדעו לאיזה בנק הכי כדאי לכם לגשת כדי לקבל את ההצעה הטובה ביותר למשכנתא ?


קודם כל לפני שניגשים לבנק לבקש משכנתא עליכם העצמאיים לאסוף מסמכים מסודרים מרואה החשבון שלכם לגבי הדוח השנתי של 3 השנים האחרונות ואישור על הכנסה בכל שנת דיווח של 3 השנים הללו. מה שהבנק מחפש לראות אצלכם בדוחות השומה הוא יציבות לאורך התקופה המדוברת.


אחר כך הכי חשוב לבחור יועץ משכנתא מקצועי ומנוסה לשבת אתו לתכן מראש את הצעדים הנכונים כדי להבין לאיזה בנק הכי כדאי לכם לגשת. איזה בנק יראה אתכם הכי חזקים שיש מבחינת הכנסות, התנהלות העסק והרווחים, עמידה בהתחייבויות ועוד. ככל שתיראו יותר חזקים בעיני הבנק תוכלו לקבל את הסכום שאתם רוצים וריביות יותר טובות.


מאחר והבנקים רואים בעצמאי או בעל עסק שמבקש משכנתא סיכון גבוה מזה של שכיר שמבקש משכנתא הבנק יכול הערים קשיים. הבנק לא באמת יודע מה יקרה בעתיד והאם העסק שקיים עכשיו בכלל יחזיק מעמד או ימשיך להפיק רווחים, בנוסף בדרך כלל יש תנודות ברווחים מחודש לחודש, לא כל חודש נכנסת אותה הכנסה, העסק שבעליו רוצה לקבל משכנתא מושפע מתנודות במשק ויש סיכון להחזר המשכנתא. לכן הבנק לא ממהר לתת משכנתא לעצמאיים.


למרות שיכול להיות שהעסק שלכם מרוויח טוב ויש לכם הכנסות יפות ונראה שיש יציבות כלשהי במצבכם הכלכלי בעסק וכרגע יש לכם גם יכולת החזר גבוהה עדיין הבנק רואה בכם סיכון והריבית שתשלמו על אותה משכנתא שיקח שכיר תהיה גבוהה יותר.


כדי למנוע מצב שהבנק יסרב לבקשה שלכם למשכנתא כעצמאיים חשוב מאד לתכנו נכון את תמונת המצב. אם אתם לא מתמצאים היטב בעולם המשכנתאות וכדי לקבל את התנאים הכי טובים שתוכלו לקבל כעצמאיים מומלץ מאד לפנות ליועץ משכנתא מקצועי ומנוסה בתחום אל תנסו לבד זה קרב קשה כמעט אבוד מראש. היו חכמים והשתמשו באנשי מקצוע. כפי שהייתם רוצים שישתמשו בשירותים שלכם כבעלי עסקים.


בסופו של דבר יועץ משכנתאות יכול לחסוך לכם עשרות אלפי שקלים לאורך תקופת המשכנתא ואולי גם מאות אלפי שקלים. מעבר לחסכון בכסף יועץ משכנתא יחסוך לכם זמן והתעסקות עם בירוקרטיה וכאבי ראש. אל תדלגו על יועץ משכנתא.


מלאו את הפרטים שלכם בטופס וקבלו עד 3 הצעות מחיר שונות מ 3 יועצי משכנתא שונים. תוכלו לערוך השוואת מחירים ותנאים לשירות ולייעוץ שהם יכולים לתת לכם כדי שתקבלו את התנאים הטובים ביותר למשכנתא שאתם מבקשים.


ההצעות מיועצי המשכנתאות שתקבלו יהיו עם רלוונטיות מירבית לנתוני הבקשה שלכם ויכללו אך ורק יועצי משכנתאות המתמחים בנטילת משכנתא לעצמאיים ובעלי עסקים.

 

חסכו זמן, טרחה וכסף רב - במקום אחד!

 

קונטקט - לעמוד בציפיות - CONTACT

 

 

השוואת ספקים בייעוץ משכנתאות

תודה שפנית לקונטקט,

נציגנו מטפלים כרגע בפניות קודמות,

ניצור איתך קשר בהקדם אפשרי

להתאמת איש מקצוע אידיאלי

לפרופיל בקשתך

{{ errors.name }}
{{ errors.phone }}
כתבות שלנו