איך לקחת משכנתא לרכישת דירה מקבלן ולהערך לכך בצורה חכמה?

אם עלה בדעתכם לקנות דירה חדשה מקבלן, הגעתם למקום הנכון!

 

אנחנו נדאג שתעשו את זה בצורה הטובה והחכמה ביותר.

 

יועצי המשכנתאות שלנו מתמחים במגוון פתרונות פיננסיים וסוגי משכנתאות שונים ויוכלו להתאים עבורכם את סוג ואופי המשכנתא לצרכים ולפרופיל הפיננסי של משק הבית שלכם, כך שלא תצטרכו לאבד את הראש בכל מה שנוגע לקניית דירה חדשה מקבלן או דירה על הנייר.

 

משכנתא לקניית דירה מקבלן לא דומה למשכנתא רגילה על דירה בנויה. כאשר אתם רוצים לרכוש דירה מקבלן אתם צריכים להיערך בצורה מעט שונה מאשר אם אתם רוכשים דירה רגילה. זאת מאחר שאתם נדרשים לשלם הרבה כסף עוד לפני שאתם נכנסים לדירה ויהיה עליכם לשלם שכירות ומשכנתא יחד למשך מספר שנים, משימה לא ממש קלה.

 

משכנתא לרכישת דירה מקבלן

 

כשאנחנו מתייחסים למשכנתא של דירה מקבלן אנחנו צריכים להבין שישנו שוני המורכב ממספר פרמטרים:

 

1. אין נכס קיים - לבנק אין נכס ממשי להסתמך עליו לצורך ביצוע העסקה.

 

2. הוצאות כפולות - אתם צריכים להתחיל לשלם על הדירה במקביל לתשלום דמי שכירות.

 

3. הוצאות משלימות - אתם כנראה תצטרכו להשתמש במוצרים פיננסיים נוספים לצורך נטילת המשכנתא.

 

יתרונות בקניית בית מקבלן:

 

1. מחיר זול יותר מאשר דירה בנויה.

 

2. אפשרות של התאמת הדירה לצרכים שלכם.

 

3. הקפאת מחיר הדירה עד להשלמתה בפועל.

 

כשקונים דירה על הנייר בשוק אופטימאלי, זאת אומרת: שהריבית על המשכנתא נמוכה ותנאי ההלוואה נוחים, הרי שגם אם בעתיד הריביות יעלו או מחיר הדירות יעלה, אתם כבר קיבעתם את הריבית ואתם יכולים להנות מתנאים מעולים.

 

חסרונות בקניית בית מקבלן:

 

1. תנאי מימון מורכבים הרבה יותר.

 

2. נתון לשינויים בשוק הנדל''ן.

 

איך לוקחים משכנתא לדירה מקבלן?

 

כשרוכשים דירה מקבלן יש קושי במימון הדירה. עומדות בפניכם מספר אפשרויות:

 

1. רכישה עם הון עצמי - מימון השלבים הראשונים בתהליך עם ההון העצמי שלכם.

 

2. רכישה עם הלוואת גישור - תוכלו להעזר במשכנתת גישור לשם מימון הדירה.

 

3. רכישה עם הטבת קבלן - קבלנים מסויימים המבקשים רק מקדמה ואת היתר תשלמו בזמן האיכלוס.

 

דחיית תשלום משכנתא

 

כדי לדחות את ההחזרים החודשיים על המשכנתא עד לכניסתכם לדירה וכדי שלא תצטרכו לשלם סכומי עתק על תשלומי משכנתא ושכירות גם יחד, תוכלו ליטול משכנתא המורכבת מהלוואה רגילה והלוואת גרייס. מדובר כאן על נטילת משכנתא רגילה ודחיית ההחזרים לתקופה של כמה שנים בתמורה לתשלום של ריבית נוספת שמצורפת לקרן שלכם. זה אומר שאתם מקבלים את כל הכסף באופן מיידי ויכולים להחזיר אותו לבנק רק כאשר תכנסו לדירה החדשה. בהלוואת גרייס תשלמו סכומים המצטרפים להלוואה הגדולה המאריכים לכם את תקופת המשכנתא שבה תחזירו את הקרן + הריביות.

 

על מה חשוב לשים לב ברכישת דירה מקבלן?

 

תחום חשוב שצריך להתייחס אליו בחוזה המכר הוא שיטת ההצמדה שנקבעה על חישוב מחיר הדירה. בדרך כלל, רוב החוזים נקבעת בהם שיטת ההצמדה למדד תשומות הבנייה. כדאי לדעת שאם לא נקבעה שיטת הצמדה בחוזה המכר, המוכר מחייב להצמיד את הפוליסה למדד תשומות הבנייה. 

מדד תשומות הבנייה הוא מדד המשקף את מחיר הבנייה של הקבלן, המדד כולל פרמטרים מסויימים גמו חומרי בנייה, שכר עבודה ועוד. חשוב לציין שאם מחיר הדירה שנקבע בחוזה עומד על 1.2 מליון ש''ח, מקזזים מהסכום את סכום העברה ההתחלתי ששולמו לקבלן, היתרה הינה מוצמדת למדד תשומות הבנייה ולכן למעשה הדירה תהייה יקרה יותר, כי השינוי יכול הסתכם בעשרות אלפי שקלים.

כדי להמנע מעלות נוספת הנגרמת מהצמדה למדד תשומות הבנייה, אתם יכולים לקחת משכנתא ולהתחיל בתשלומים שלה אבל אז תאלצו לשאת בנטל של תשלומי ההחזר של המשכנתא +דמי שכירות.

 

חשיפה לשינויים במדד המחירים לצרכן

 

כשלוקחים משכנתא לקניית דירה מקבלן צריך לבנות תמהיל משכנתא אשר כולל מסלולים שונים שחלקם צמודים למדד המחירים לצרכן. המדד הזה משקף את השינויים במחיר של סל קבוע של מוצרים ושירותים שכולל את הרגלי הצריכה של משק הבית בישראל, כגון: מוצרי מזון, פירות וירקות, דיור, בריאות, הלבשה, תקשורת ועוד. כל שינוי שקורה במדד המחירים לצרכן משפיע ישירות על משקי הבית בשלומים רבים הצמודים למדד כגון משכנתאות ודמי מזונות.

 

לסיכום:

 

רכישת דירה מקבלן כרוכה בסיכונים שונים. אתם נדרשים לקבל החלטות כלכליות שלא תמיד אתם יכולים להיות מודעים להשלכות שלהם, לכן חשוב לבחור יועץ משכנתאות מומחה כדי למזער את הסיכונים האפשריים ככל הניתן ובד בבד להגשים לכם את החלום לדירה חדשה.

 

השאירו את הפרטים שלכם בטופס כאן למטה ובעזרת המערכת הטכנולוגית החכמה של קונטקט תקבלו עד 3 הצעות מחיר מיועצי משכנתאות מומלצים באזור מגוריכם, כך שתוכלו לבחור את היועץ האידיאלי עבורכם שישמח ללוות אתכם כל הדרך לדירת החלומות שלכם.

 

חסכו זמן, טרחה וכסף רב - במקום אחד!

 

קונטקט - לעמוד בציפיות - CONTACT

 

 

השוואת ספקים במשכנתא לבית ראשון

תודה שפנית לקונטקט,

נציגנו מטפלים כרגע בפניות קודמות,

ניצור איתך קשר בהקדם אפשרי

להתאמת איש מקצוע אידיאלי

לפרופיל בקשתך

{{ errors.name }}
{{ errors.phone }}
כתבות שלנו