משכנתא לתושב חוזר או לתושב חוץ - כיצד מתנהלים במקרים אלו?

אתם תושבי חוץ או תושבים חוזרים ומעונינים לקחת משכנתא?

 

הגעתם למקום הנכון!

 

אנחנו נדאג לכך שתקבלו את כל הזכויות המגיעות לכם בנטילת משכנתא בנקאית כדי שתוכלו לקנות דירה בישראל.

 

האם מגיעה לכם הטבה כלשהי בזכות זה שאתם מוגדרים כתושב חוזר?

לאחר שהייתם בחו"ל שנים רבות והחלטתם לחזור לארץ גם אתם, כמו כל המשפחות או הזוגות בישראל רוצים לקנות דירה בארץ במקום לגור בשכירות. איך מממנים דירה בארץ? האם מגיע לכם סיוע מיוחד מהמדינה?


תושב חוזר שרוצה לקנות דירה בארץ

אחרי שכמובן הוגדרתם כתושב חוזר על פי הקריטריונים המקובלים אתם יכולים לקבל הטבת משכנתא בדיוק כפי שמקבלים זוגות שמעולם לא לקחו משכנתא. עליכם להוציא תעודת זכאות כנדרש. את זה ניתן לעשות בכל בנק למשכנתאות למלא את הטפסים המתאימים ולהגיש בקשה לתעודת זכאות. כשתקבלו את תעודת הזכאות תוכלו לדעת איזה סכום מגיע לכם במשכנתאת זכאות


אחר כך אתם צריכים לבדוק כמה הון עצמי יש לכם, מה ההכנסות שלכם, מה ההוצאות שלכם, אם יש לכם הלוואות כמה אתם מחזירים כל חודש עליהן. אתם צריכים לבדוק איפה אתם רוצים לקנות את הדירה שלכם, המיקום מאד חשוב בגלל שאם אתם קונים דירה באזור מועדף אתם יכולים גם לקבל מענק. עוד פרמטרים שתצרכו לצורך קבלת הזכאות הם כמה ילדים יש לכם, כמה שנים אתם נשואים, האם שרתם בצבא.
כשיהיו לכם את כל הנתונים תוכלו לפנות ליועץ משכנתא כדי שיעזור לכם אתת המסלולים הנכונים לכם ולהרכיב תמהיל משכנתא שמותאם לכם.


כתושבים חוזרים יש הטבות אחרות שמגיעות לכם. אמנם אינכם זכאים להטבות מיוחדות כתושבים חוזרים לגבי משכנתא אך יש לכם זכות להטבות במשכנתא כמו לכל תושב שהוא אזרח המדינה.
כדי לדעת מה ההטבות שמגיעות לכם כעולים חדשים פנו למשרד הקליטה תוך 3 החודשים הראשונים מהגעתכם לארץ כדי שלא תפספסו הטבות שזמנן מוגבל. כדי לקחת משכנתא מומלץ לפנות ליועץ משכנתא מקצועי ומנוסה.


משכנתא לתושבי חוץ (חו"ל)


ישנם אנשים רבים שגרים בחו"ל ורוצים לקנות נכס בישראל, אם אתם כמוהם ואתם צריכים או משכנתא לתושב חוץ, בוודאי תרצו לדעת האם אתם בכלל יכולים לקבל משכנתא בארץ והאם יש מגיעות לכם אולי הטבות למשכנתא לתושבי חו"ל.


יכול להיות שתתקשו בקבלת משכנתא בארץ מכיוון שאינכם מכירים היטב את המערכת הבנקאית ומהם הנהלים לקבלת משכנתא לתושבי חו"ל, כמו כן אינכם יודעים מהם הפרטים הקטנים שעליכם לקחת בחשבון כדי לקבל את התנאים הטובים ביותר. לכן מומלץ לכם להיעזר ביועץ משכנתא מקצועי ומנוסה על מנת שתוכלו לקבל את התנאים הטובים ביותר שאתם יכולים לקבל.


עליכם לדעת שכדי לקבל משכנתא לתושבי חוץ תוכלו לקבל עד 50% בלבד מערך הנכס שאתם רוצים לקנות, כך שתצטרכו שיהיה לכם לפחות 50% הון עצמי (כסף שאתם מביאים שאינו תלוי במשכנתא או בהלוואות). כמו כן אין הגבלה למשכנתא גם אם זה נכס נוסף שאתם רוצים לקנות בישראל. אתם גם נהנים מפטור על תשלום המיסים על שכר הדירה שאתם מרוויחים אם קניתם דירה להשקעה בארץ כמו לשאר תושבי ישראל.


להבדיל מתושב ישראלי לכם יש אפשרות לקבל את כל גובה המשכנתא במטבע חוץ, שכן חייכם הכלכליים מתנהלים במטבע חוץ. בדרך כלל זו תהיה  משכנתא צמודת דולר והשער ייקבע לא על פי השער היציג של בנק ישראל אלא על פי שער הלייבור שהוא השער של דולר ארה"ב מול הלירה שטרלינג. תצטרכו כמובן להצטייד במסמכים המתאימים על מנת שהבנק יוכל לאשר לכם לקבל משכנתא כתושבי חוץ. יכול להיות שיהיו שינויים בשמות הטפסים ממדינה למדינה. ורצוי שיהיו לכם קרובים הגרים בישראל משפחה או חברים שאליהם ניתן יהיה להפנות תכתובת עם הבנק.


המסמכים שהבנק יבקש מכם הם:


-    נסח טאבו של הדירה שאתם רוכשים אם זו דירה יד שנייה או חוזה רכישה מקבלן.
-    צילום של הדרכונים וצילום של רישיונות נהיגה
-    צילום של תעודת זהות אם עדיין יש לכם.
-    ריכוז הכנסותיכם השנתית (טופס 1040)
-    צילום של 3 תלושי שכר אחרונים

-    דפי חשבון הבנק שלכם ב 3 החודשים האחרונים
-    מסמך על דירוג האשראי שלכם  (Credit Score)
-    מסמך על דוח האשראי שלכם (Credit Report)


בעיקרון תוכלו להגיש בקשה למשכנתא לתושבי חוץ גם כשאתם נמצאים בחו"ל אך יהיה עליכם להיות בארץ כדי לחתום על המשכנתא. מומלץ מאד להיעזר ביועץ משכנתא מקצועי ומנוסה בתחום הספציפי הזה של משכנתא לתושבי חו"ל משום שהוא מכיר ויודע את כל הנהלים ויוכל לדאוג שתקבלו את התנאים הטובים ביותר.


כתושבי חוץ יש לכם אפשרות לקחת משכנתא על שם תושב ישראל, כשאתם משמשים כערבים לווים, מה שיכול להקל עליכם מבחינת ההחזרים. רצוי להתייעץ עם יועץ משכנתא מקצועי ומנוסה בתחום.


מלאו את הפרטים בטופס כאן למטה, כדי שהמערכת הטכנולוגית החכמה שלנו תשלח אליכם עד 3 הצעות מחיר של  יועצי משכנתא מנוסים ומקצועיים בתחום המשכנתאות לתושבי חוץ ולתושבים חוזרים.

 

חסכו זמן, טרחה וכסף רב - במקום אחד!

 

קונטקט - לענות לציפיות - CONTACT

 

 

השוואת ספקים בייעוץ משכנתאות

תודה שפנית לקונטקט,

נציגנו מטפלים כרגע בפניות קודמות,

ניצור איתך קשר בהקדם אפשרי

להתאמת איש מקצוע אידיאלי

לפרופיל בקשתך

{{ errors.name }}
{{ errors.phone }}
כתבות שלנו