איך לקחת משכנתא בתהליך תמא 38 בצורה חכמה?

עומדים לפני קניית דירה בפרוייקט תמא 38?

 

אם כן, הגעתם למקום הנכון בזמן הנכון!

 

אנחנו נדאג שתקבלו את המשכנתא המגיעה לכם גם אם הבנק לא ממהר לתת לכם אותה.

 

אם החלטתם לרכוש דירה באחד מהפרויקטים המוגדרים תמ"א 38 ואתם גם צריכים לקחת משכנתא לצורך הרכישה בתמא 38, הנה מספר דברים שעליכם לדעת ולבדוק לעומק ורצוי מאד להיעזר ביועץ משכנתא מקצועי.
לפני שאתם חותמים על זכרון דברים או על חוזה אתם חייבים לבדוק אם בנק משכנתאות כלשהו יתן לכם משכנתא ומתי יתן לכם את המשכנתא, זה  קריטי! כדי שלא תמצאו את עצמכם מול שוקת שבורה. בדקו גם האם החל תהליך השיפוץ בבניין ומתי אמורים להסתיים השיפוצים והבנייה.


לקיחת משכנתא על דירה בפרויקט תמ"א 38 הינה מורכבת יותר מלקיחת משכנתא רגילה

 

בנק המשכנתאות ידרוש מכם הרבה יותר מסמכים מאשר הוא דורש בלקיחת משכנתא על דירה שלא בפרויקט תמ"א 38 .
בעבר בנקים למשכנתאות לא אישרו בכלל משכנתאות על דירות שנרכשו בפרויקט תמ"א 38. הם לא ידעו איך לגשת לנושא ולא רצו בכלל להתעסק עם משכנתאות לדירות מסוג תמ"א 38.
היום כשהנושא צבר תאוצה ויותר קבלנים מוכרים וחברות בנייה מוכרות נכנסו לתחום והתחום כבר לא חדש כבעבר, רוב הבנקים למשכנתאות כבר נותנים משכנתא גם לדירות בפרויקטים של תמ"א 38  

 

איך מתבצע תהליך של נטילת משכנתא לתמא 38?


בדרך כלל הקבלן או חברת הבנייה שמבצעת את השיפוץ ואת הבנייה הנוספת בפרוייקט תמ"א 38 רושמים הערת אזהרה על הדירות הקיימות בפרויקט, מה שמקשה על הבנקים למשכנתאות לרשום הערות אזהרה כשאתם מבקשים לקחת משכנתא. אם הקבלן או חברת הבנייה המבצעים לא רשמו הערות אזהרה על הדירות שבפרויקט יהיה קל יותר לבנק לאשר משכנתא כזו בין אם זו רכישה של דירה שכבר קיימת בבניין או דירה חדשה שהקבלן בונה בבניין.


בכל מקרה התהליך שלל קבלת משכנתא בפרויקט תמא 38 מורכב יותר מאשר ברכישת דירה רגילה ומומלץ מאד לקחת יועץ משכנתא שיוכל להשיג לכם את המשכנתא המבוקשת בתנאים הטובים ביותר שניתן.
ברוב המקרים בנקים למשכנתאות יהיו מוכנים לתת לכם משכנתא רק עם קבלת טופס 4 לדירה וזה כדי להבטיח את עצמם שניתן יהיה לרשום הערת אזהרה לטובת הבנק על המשכנתא.


במידה ולקבלן או לחברת הבנייה יש ליווי בנקאי לפרויקט יהיה קל יותר לקבל משכנתא לצורך רכישת הדירה בפרויקט מאחר והבנקים למשכנתאות מבינים שלקבלן או לחברה המבצעים יש גב, הבנק שמלווה את הפרויקט כבר בדק את הרקע של הקבלן או החברה ומצא אותם תקינים. יש אפשרות לשקול לקחת את המשכנתא לרכישת הדירה בפרויקט תמא מהבנק שמלווה את הפרויקט כמובן אם התנאים שבנק זה מציע הינם טובים ללווה.

 

מה צריך להביא?


יש הרבה מסמכים נוספים שתצטרכו להגיש לבנק כדי לקבל משכנתא בפרויקט תמ"א 38 כמו: הסכם דיירים, רישום של כל הדירות בפרויקט גם הישנות וגם החדשות,  סוגי הדירות שיש בבניין, כמה דירות נמכרו וכמה עומדות למכירה, אישור זכויות בדירה, רקע מקצועי של הקבלן או חברת הבנייה כהה דירות הם בנו, פירוט שלבי הבנייה ועוד...


בכל מקרה אם אתם רוצים לקבל משכנתא בפרויקט תמ"א 38 בין אם זה לדירה חדשה שבונה הקבלן או לתוספות שאתם רוצים לבצע בדירה שכבר ברשותם בפרויקט, לקיחת משכנתא בפרויקט תמ"א 38 מורכבת יותר (כן, אני יודעת שכבר הזכרתי את זה אבל רק בגלל שזה באמת חשוב וקריטי) ולכן ממולץ מאד לקחת יועץ משכנתא הבקיא בתחום ויכול לסייע לכם לקבל את מבוקשכם בדרך הנכונה והטובה ביותר עבורכם.


ישנם 2 אישורים שאתם צריכים לקבל לפני שמקבלים את המשכנתא עצמה לדירה בפרויקט תמ"א 38 :
אישור כללי על הפרויקט הכרוך בבדיקה של הפרויקט עצמו ושל הקבלן או החברה .
אישור עקרוני עבורכם כמו בכל משכנתא בדיקת יכולת החזר רקע פיננסי ועוד.

 

זה טוב או לא טוב?


יש הרבה יתרונות ברכישת דירה בפריקט תמ"א מאחר שהפיתוח הסביבתי כבר קיים והבניין בעקרון כבר קיים ולכן העלות תהיה נמוכה יותר מאשר לקנות דירה חדשה מקבלן למשל.


השאירו את הפרטים שלכם בטופס בתחתית העמוד והמערכת הטכנולוגית של קונטקט תסרוק עבורכם עשרות נותני שירות בתחום המשכנתאות ותתאים עבורכם את נותני השירות המתאימים בדיוק לפרופיל הבקשה שלכם.

 

המערכת שלנו תשלח אליכם עד 3 הצעות מחיר מיועצי משכנתאות מומלצים המתמחים בנטילת משכנתאות בפרוייקטים של תמא 38.

 

חסכו זמן, טרחה וכסף רב - במקום אחד!

 

קונטקט - לענות לציפיות.

 

השוואת ספקים במשכנתא

תודה שפנית לקונטקט,

נציגנו מטפלים כרגע בפניות קודמות,

ניצור איתך קשר בהקדם אפשרי

להתאמת איש מקצוע אידיאלי

לפרופיל בקשתך

{{ errors.name }}
{{ errors.phone }}
כתבות שלנו