איך לקחת משכנתא בתהליך תמא 38 בצורה חכמה?

עומדים לפני קניית דירה בפרוייקט תמא 38?

 

אם כן, הגעתם למקום הנכון בזמן הנכון!

 

אנחנו נדאג שתקבלו את המשכנתא המגיעה לכם גם אם הבנק לא ממהר לתת לכם אותה.

 

אם החלטתם לרכוש דירה באחד מהפרויקטים המוגדרים כתמ"א 38 - הנה כמה דברים שעליכם לדעת ולבדוק לעומק לפני הקנייה ונטילת משכנתא.
לפני שאתם חותמים על זכרון דברים או על חוזה אתם חייבים לבדוק אם אחד הבנקים למשכנתאות אכן יתן לכם משכנתא ומתי. זה  קריטי! כדי שלא תמצאו את עצמכם מול שוקת שבורה. בנוסף, בדקו גם האם החל תהליך השיפוץ בבניין ומתי אמורים להסתיים השיפוצים והבנייה.


לקיחת משכנתא על דירה בפרויקט תמ"א 38 הינה מורכבת יותר מלקיחת משכנתא רגילה

 

בדך כלל, הבנק המעניק את המשכנתא ידרוש מכם יותר מסמכים ואישורים מאשר בלקיחת משכנתא רגילה על דירה שלא בפרויקט תמ"א 38 .
בעבר, בנקים למשכנתאות כלל לא אישרו משכנתאות על דירות שנרכשו בפרויקט תמ"א 38.
כיום, כשהנושא צבר תאוצה ויותר קבלנים מוכרים וחברות בנייה מנוסות נכנסו לתחום, רוב הבנקים למשכנתאות  מעניקים משכנתא גם לדירות בפרויקטים של תמ"א 38  

 

איך מתבצע תהליך של נטילת משכנתא לתמא 38?


בדרך כלל, הקבלן או חברת הבנייה שמבצעת את השיפוץ בפרוייקט תמ"א 38, רושמים הערת אזהרה על הדירות הקיימות בפרויקט, מה שמקשה על הבנקים למשכנתאות לרשום הערות אזהרה כשאתם מבקשים לקחת משכנתא. אם הקבלן או חברת הבנייה המבצעים לא רשמו הערות אזהרה על הדירות שבפרויקט יהיה קל יותר לבנק לאשר משכנתא כזו, בין אם זו רכישה של דירה שכבר קיימת בבניין או דירה חדשה שהקבלן בונה בבניין.


בכל מקרה, התהליך של קבלת משכנתא בפרויקט תמא 38 מורכב יותר מאשר ברכישת דירה רגילה ומומלץ מאד לקחת יועץ משכנתא שיוכל להשיג לכם את המשכנתא המבוקשת בתנאים הטובים ביותר שניתן.
ברוב המקרים, בנקים למשכנתאות יהיו מוכנים לתת לכם משכנתא רק עם קבלת טופס 4 לדירה וזה כדי להבטיח את עצמם ושתהייה להם אפשרות לרשום הערת אזהרה לטובת הבנק על המשכנתא.


במידה ולקבלן או לחברת הבנייה יש ליווי בנקאי לפרויקט יהיה קל יותר לקבל משכנתא לצורך רכישת הדירה, מאחר והבנקים למשכנתאות מבינים שלקבלן או לחברה המבצעים יש גב והבנק המלווה את הפרויקט כבר בדק את הרקע של הקבלן או החברה ומצא אותם תקינים. ישנה אפשרות לקחת את המשכנתא לרכישת הדירה בפרויקט תמא 38 מהבנק המלווה את הפרויקט, אם התנאים שבנק זה מציע מתאימים לכם.

 

מה צריך להביא?


 כדי לקבל משכנתא בפרויקט תמ"א 38 תדרשו להציג את המסמכים הבאים: הסכם דיירים, רישום של כל הדירות בפרויקט הישנות  והחדשות,  סוגי הדירות שיש בבניין, כמה דירות נמכרו וכמה עומדות למכירה, אישור זכויות בדירה, רקע מקצועי של הקבלן או חברת הבנייה כהה דירות הם בנו, פירוט שלבי הבנייה ועוד...


בכל מקרה, אם אתם רוצים לקבל משכנתא בפרויקט תמ"א 38 - בין אם לדירה חדשה שבונה הקבלן או לתוספות שאתם רוצים לבצע בדירה שכבר ברשותם בפרויקט, לקיחת משכנתא בפרויקט תמ"א 38 מורכבת יותר ולכן ממולץ מאד לקחת יועץ משכנתא הבקיא בתחום ויכול לסייע לכם לקבל את המשכנתא בדרך הנכונה והטובה ביותר עבורכם.


ישנם 2 אישורים שאתם צריכים לקבל לפני שתקבלו את המשכנתא עצמה לדירה בפרויקט תמ"א 38 :


1. אישור כללי על הפרויקט הכרוך בבדיקה של הפרויקט עצמו ושל הקבלן או החברה .


2. אישור עקרוני עבורכם כמו בכל משכנתא בדיקת יכולת החזר רקע פיננסי ועוד.

 

זה טוב או לא טוב?


יש הרבה יתרונות ברכישת דירה בפריקט תמ"א מאחר שהפיתוח הסביבתי כבר קיים ולכן העלות תהיה נמוכה יותר מאשר לקנות דירה חדשה מקבלן.


השאירו את הפרטים שלכם בטופס בתחתית העמוד והמערכת הטכנולוגית של קונטקט תסרוק עבורכם עשרות נותני שירות בתחום המשכנתאות ותתאים עבורכם את נותני השירות המתאימים בדיוק לפרופיל הבקשה שלכם.

 

המערכת שלנו תשלח אליכם עד 3 הצעות מחיר מיועצי משכנתאות מומלצים המתמחים בנטילת משכנתאות בפרוייקטים של תמא 38.

 

חסכו זמן, טרחה וכסף רב - במקום אחד!

 

קונטקט - לענות לציפיות - CONTACT

 

השוואת ספקים במשכנתא

תודה שפנית לקונטקט,

נציגנו מטפלים כרגע בפניות קודמות,

ניצור איתך קשר בהקדם אפשרי

להתאמת איש מקצוע אידיאלי

לפרופיל בקשתך

{{ errors.name }}
{{ errors.phone }}
כתבות שלנו