סיוע בנטילת משכנתא מדרגה שניה ומעלה לכל מטרה

אם הגעתם לכאן בוודאי תהיו מעוניינים לדעת איך תוכלו לקבל הלוואה גדולה תמורת שעבוד הנכס שלכם.

 

הגעתם בדיוק למקום הנכון!

 

אנחנו נדאג שתעשו את זה נכון ותקבלו את המימון המירבי המגיע לכם ובתנאים הטובים ביותר, בעזרת יועצי המשכנתאות המומחים שלנו המתמחים במשכנתא לכל מטרה ובמגוון פתרונות פיננסיים בתחום המשכנתאות.

 

מהי משכנתא מדרגה שניה?

 

משכנתא בדרגה שניה היא בעצם הלוואה נוספת שנלקחה בשלב מאוחר יותר כאשר המלווה החדש דרש להעמיד בטחונות מסוג של משכנתא. כדי לבצע רישום כזה, ישנה חובה לקבל את הסכמתו של בעל המשכנתא הראשונה. ההלוואה החדשה נחשבת על פי רוב למשכנתא לכל מטרה. מצד בעל המשכון, משכנתא בדרגה שניה פחות חזקה ממשכנתא בדרגה ראשונה. במידה ומאיזו שהיא סיבה רוצים לממש את המשכנתא, זאת אומרת למכור את הבית, לבעל המשכנתא מדרגה ראשונה יש את זכות הראשונים. רק לאחר כיסוי החוב יקבל המלווה השני את הסכום במידה ונותר. 

במילים אחרות: משכנתא בדרגה שניה היא בעצם שיעבוד של נכס שנרשם לאחר שיעבוד אחר.

 

מה ההבדל בין משכנתא מדרגה ראשונה לדרגה שניה?

 

ההבדל העיקרי הוא במטרה שלשמה נלקחת ההלוואה. משכנתא מדרגה ראשונה משמשת בדרך כלל לרכישת דירה, לעומת זאת, משכנתא מדרגה שניה ישנן מטרות אחרות והן לא מיועדות דווקא עבור רכישת דירה, אלא לרוב היא נחשבת גם כהלוואה לכל מטרה.

 

מהם אחוזי המימון שניתן לקבל משווי הנכס?

 

אחוזי המימון של משכנתא מדרגה ראשונה ושניה בתוך המערכת הבנקאית לא יכולה לעבור את ה - 50% משווי הנכס. לעומת זאת, במשכנתא חוץ בנקאית מדרגה שניה אפשר במקרים מסויימים לקבל עד 70% משווי הנכס. גובה המימון נקבע על פי הערכת שמאי חוץ בנקאי ותלוי בדרך כלל במיקום של הנכס ופרמטרים נוספים שיכולים להשפיע על כדאיות ההשקעה. לדוגמה: נכסים בגוש דן או בערי פיתוח יהיו בדרך כלל אסטרטגיים יותר לחברה מממנת הנכס המצוי בפריפריה או מאחורי הקו הירוק.

 

יש מה לעשות בקשר לתנאי המימון!

 

בדרך כלל גופי מימון חוץ בנקאיים ירצו להוציא את הבנק מהשיעבוד על הנכס על מנת שיוכלו לשעבד את הנכס עם תוספת מתבקשת כדי למזער את הסיכונים שלהם מול הלווה. ללווה עצמו פחות כלכלי לעשות זאת מכיון שריביות על משכנתא חוץ בנקאית תמיד יהיו גבוהות יותר מריביות של משכנתא בנקאית. חלק מן החברות החוץ בנקאיות לא יתנו לכם בכלל לקבל משכנתא מדרגה שניה ויתנו את קבלת השירות רק בהוצאות החוב של הבנק ונטילת כל סכום ההלוואה בדרגה ראשונה בלבד.

 

מי זקוק למשכנתא מדרגה שניה?

 

לרוב קהל היעד של משכנתא מדרגה שניה הוא משקיעים, בעלי חוב, עסקים הנצרכים למימון, בעלי BDI שלילי וכן מבקשי מינוף אשראי גבוה תמורת שיעבוד נכסים קיימים.

1. משקיעים - משקיעים בדרך כלל מעונינים להגדיל את כמות הכנסים שברשותם וישמחו לקבל משכנתא מדרגה שניה כדי לרכוש נכס נוסף.

 

2. בעלי חוב - משכנתא מדרגה שניה עבור בעלי חוב יכולה למנוע בעיות רבות הקשורות בהלוואות בריביות גבוהות או בתנאי החזר כמעט בלתי אפשריים. ריבית בנקאית הינה בעלת יתרונות רבים על פני הלוואות מסוג אחר וכלן שיעבוד הנכס עבור משכנתא מדרגה שניה יכולה לעזור מאד.

 

3. מימון לעסקים - לעסקים חדשים ישנם הוצאות רבות. משכנתא מדרגה שניה יכולה להיות פתרון מעולה ויעיל על ידי שיעבוד הנכס בפעם השניה לצורך מימון ההוצאות.

 

4. הגדלת מינוף על הנכס - אנשים אשר הגיעו לאחוז מימון מקסימלי של המשכנתא תמורת הנכס בבנק ורוצים להגדיל את ההלוואה שלהם.

 

5. בעלי היסטוריית אשראי שלילית - מסורבי בנקים לקבלת תוספת למשכנתא קיימת נאלצים לפנות לגורם חוץ בנקאי לנטילת משכנתא חוץ בנקאית מדרגה ראשונה.

 


מה שיעור הריביות במשכנתא מדרגה שנייה?

 

גובה הריבית במשכנתא מדרגה שניה שונה ממשכנתא בדרגה ראשונה משום שהבנקים חוששים לתת הלוואה גדולה כל כך שיש בה סיכונים רבים במקרה של אי עמידה בתשלומים. לכן הריבית למשכנתא מדרגה שניה תהייה גבוהה יותר ממשכנתא מדרגה ראשונה והיא עומדת בדרך כלל על כ - 2% נוספים המצורפים לריבית של ההלוואה ויחד היא עומדת על שיעור של כ - 7%.

 

מי מספק משכנתא חוץ בנקאית מדרגה שניה?

 

בדרך כלל משכנתא מדרגה שניה ניתנת על ידי גופי מימון חוץ בנקאיים אשר פועלים תחת אישור משרד האוצר. ישנם גופים רבים כאלו כגון: קרנות מימון, משקיעים פרטיים, הלוואות חברתיות וכדומה.

הבנק אינו ממהר כל כך לתת משכנתא מדרגה שניה עקב הסיכונים הגלומים בה. כדאי גם לקחת בחשבון את הריבית הגבוהה יחסית במשכנתא כזו.

 

השאירו פרטים בטופס כאן למטה ותוכלו לקבל באופן מיידי, ללא החייבות עד 3 הצעות מחיר מיועצי משכנתאות מומלצים באזור מגוריכם המתמחים בגיוס משכנתא מדרגה שניה ומעלה על מנת לבדוק את הכדאיות שבמהלך כזה עבורכם. 

 

בואו לחסוך זמן, טרחה וכסף רב בשימוש בטכנולוגיה המתקדמת של קונטקט - הכל במקום אחד!

 

קונטקט - לענות לציפיות.

 

 

השוואת ספקים במשכנתא חוץ בנקאית

תודה שפנית לקונטקט,

נציגנו מטפלים כרגע בפניות קודמות,

ניצור איתך קשר בהקדם אפשרי

להתאמת איש מקצוע אידיאלי

לפרופיל בקשתך

{{ errors.name }}
{{ errors.phone }}
כתבות שלנו