משכנתא לקניית נכס מסחרי - משכנתא מסחרית למגזר העסקי ולמשקיעים פרטיים

בעל עסק? משקיע פרטי?

 

מעוניין לקנות חנות או משרד לצרכי העסק שלך או לשם השקעה מניבה?

 

הגעת בדיוק למקום הנכון!

 

אנחנו נבטיח לך קבלת משכנתא מסחרית לצורך קניית הנכס המסחרי המבוקש עם תנאי החזר אטרקטיביים ומשתלמים ביותר.

 

רוב המשכנתאות נלקחות לצורך קניית דירה, אבל גם מי שמבקש לרכוש משרד, חנות או כל נכס מסחרי אחר - לשימוש או כהשקעה - יכול כמובן לפנות לבנק ולבקש הלוואה ארוכת טווח. גם גופים חוץ בנקאיים מעניקים משכנתאות לקניית חנות, משרד וכו', וכדי להבין מהי ההצעה הטובה ביותר שאפשר לקבל מומלץ להיעזר ביועץ משכנתא שצבר ניסיון ספציפי בתחום המסחרי.

 

מהו הסכום המקסימלי של משכנתאות מסחריות?

 

בנק ישראל מגביל רק את ההלוואות עבור רכישת דירה (ל-75% כשמדובר בנכס ראשון, 70% כשמשדרגים את הדירה ו-50% כשהמטרה היא בהשקעה). לסכום של משכנתאות מסחריות אין הגבלה מבחינת החוק, אם כי בפועל אף בנק או חברה חוץ-בנקאית לא ירצו להסתכן יתר על המידה - ולכן בפועל תוכלו לקבל בין 50% ל-70% משווי הנכס.

 

מהי הריבית על משכנתא לקניית משרד?

 

משכנתא לקניית משרד להשקעה או כל נכס מסחרי אחר ניתנת בדרך כלל בתנאים פחות טובים בהשוואה לזו שמשמשת למימון דירת מגורים. הסיבה היא שבמרבית המקרים הנכסים המסחריים נחשבים לבטוחה פחות טובה בהשוואה לדירה.

 

שימו לב - הפער יכול להגיע גם ל-2% ואפילו 3-4%, כך שבאופן עקרוני משכנתאות מסחריות משתלמות פחות מאלה הרגילות. כך למשל במסלול ריבית קבועה צמודה למדד הריבית תנוע בטווח של 4-6%, וגם במסלול הפריים תשלמו עבור משכנתא לקניית חנות סביב ה-3% ובחלק מהמקרים (בהתאם לסוג החנות ומיקומה) אפילו יותר, לעומת קצת יותר מאחוז באותו מסלול כשמדובר על משכנתא לדירה.

 

עוד חשוב לדעת שהמגבלות של בנק ישראל לגבי תמהיל המימון - לפחות שליש בריבית קבועה ולא יותר משליש במסלול פריים - לא תקפות במקרה של משכנתא מסחרית. בהתאם יש לכם יותר חופש בחירה, וכדאי לנצל אותו על בסיס ידע מעמיק של יועץ מומחה.

 

איפה אפשר לקבל משכנתא לקניית חנות?

 

משכנתא לקניית חנות, חניון, משרד, מחסן או כל נכס עסקי אחר אפשר לקבל בכל בנק מסחרי, וכאמור ישנן גם חברות חוץ בנקאיות שאפשר לפנות אליהן.

 

הפנייה היא לא למחלקת המשכנתאות אלא למחלקת ההלוואות. למעשה משכנתא מסחרית היא פשוט הלוואה לטווח ארוך עבור מימון רכישת נכס עסקי, אבל בגלל שהיא מחייבת משכון של אותו נכס, היא מוגדרת בכל זאת כ"משכנתא" ולא כ"הלוואה".

 

האם יש הבדל בין משכנתא להשקעה לבין מימון נכס לעסק?

 

באופן עקרוני לגוף שמעניק את הכסף הדרוש לכם לא משנה אם אתם רוכשים משרד/חנות וכו' כדי להשתמש בהם או כנכס מניב. בהתאם גם אדם פרטי יכול לקבל משכנתא להשקעה. יחד עם זאת ייתכן שבמקרים אלה התנאים יהיו פחות טובים בהשוואה למצב שבו מבוקשת משכנתא לעסק ותיק ומבוסס, שכן במקרים אלה רמת הסיכון מבחינת הבנק נמוכה יותר.

 

הפרמטרים החשובים ביותר מבחינת הבנקים וחברות המימון החוץ בנקאיות הם איכות הנכס, הלוקיישן שלו (פרמטר קריטי בנכסים מסחריים), סוג החנות או סוג העסקים שעבורם המשרד יכול להתאים, ועוד.

 

מהי תקופת ההחזר המקובלת עבור משכנתאות להשקעה?

 

במרבית המקרים משכנתא לעסקים שמבקשים להתרחב על-ידי רכישת נכס מסחרי כזה או אחר, וגם משכנתאות להשקעה לאנשים פרטיים, מוגבלות ל-10-12 שנים. אפשר כמובן להתמקח, אבל כדאי לזכור שתקופה ארוכה יותר תוביל לרוב לריבית גבוהה יותר ולכן העלות של המשכנתא תגדל וכדאיות ההשקעה תקטן.

 

איך תבטיחו קבלת משכנתא מסחרית בתנאים אופטימליים?

 

המאפיינים הייחודיים של משכנתא מסחרית עלולים להפוך אותה ליקרה, ובהתאם את ההשקעה או את הפעילות העסקית באותו נכס שקונים לפחות מתגמלת. בנוסף הסיכוי לקבלת תשובה שלילית מהבנק ומחברות חוץ בנקאיות גבוה יותר.

 

על-מנת לקבל את הכסף שאתם צריכים, ובתנאים האופטימליים, מומלץ לצאת לדרך בלוויית יועץ משכנתאות מיומן ובעל ניסיון בתחום הספציפי של משכנתאות מסחריות.

 

דרך CONTACT תוכלו להגיע למספר יועצים, בכל אזור בארץ, ולבחור מביניהם את זה המתאים לכם ביותר .

 

השאירו את הפרטים שלכם בטופס כאן למטה ותקבלו עד 3 הצעות מחיר של יועצי משכנתאות מומלצים באזור מגוריכם המתמחים בנטילת משכנתא מסחרית.

 

בעזרת השימוש במערכת הטכנולוגית החכמה שלנו אתם חוסכים לעצמכם זמן יקר, טרחה מיותרת וכסף רב!

 

קונטקט - לעמוד בציפיות.

 

 

השוואת ספקים במשכנתא להשקעה

תודה שפנית לקונטקט,

נציגנו מטפלים כרגע בפניות קודמות,

ניצור איתך קשר בהקדם אפשרי

להתאמת איש מקצוע אידיאלי

לפרופיל בקשתך

{{ errors.name }}
{{ errors.phone }}
כתבות שלנו