משכנתא עם ערבים

עומדים לפני נטילת משכנתא?

 

בקשו מכם בבנק להביא ערבים?

 

כאן תוכלו לקבל את כל המידע לגבי משכנתא עם ערבים, מה זה אומר ואיך זה משפיע על אחוזי המימון שתקבלו, על מה חותם הערב? והכי חשוב, איך עושים את זה נכון.

 

למה צריך ערבים למשכנתא?

 

דרישת הבנק להוספת ערב או ערבים למשכנתא, מגיעה כאשר הבנק חושש שיקשה עליכם לעמוד בתשלומי המשכנתא ולכן הוא מבקש שיצטרף לווה נוסף להלוואה. כך שבמידה ואכן האפשרות הזו תתממש חלילה - יהיה לבנק למי לפנות.

 

מי יכול להיות ערב למשכנתא?

 

הבנק לא יקבל כל ערב שתביאו, אלא דורשים שהוא יהיה קרוב מדרגה ראשונה, כגון: אח, הורה או בן. חבר טוב לא יספיק לשם כך. יש לך שתי סיבות עיקריות:

 

  1. קשר רגשי - הבנק רוצה שיהיה בינכם קשר רגשי, כדי שלערב תהיה אינטרס גדול לעזור לכם ולשם במקומכם במידה ואתם לא מצליחים לעמוד בכך. 

  2. זיופים - בעבר היו מקרים רבים של זיוף זהויות של ערבים לצורך נטילת משכנתאות, לכן כיום ישנה הגבלה על ערבים מקרבה ראשונה בלבד.

 

איך הבנק מחשב את ההכנסה של הערב?

 

ההכנסה של הערב מחושבת על בסיס מחצית מהכנסתו נטו הפנויה.

זה אומר שאם הערב מרוויח 12,000 ש"ח נטו,  הבנק ייחשב את הכנסתו כאילו הוא מרוויח רק 6,000 ש"ח (מחצית מההכנסה האמיתית).

כמובן שאם לערב יש התחייבויות כמו משכנתא / הלוואה משלו וכו' כל זה יקוזז מההכנסה הפנויה ורק מחצית מההכנסה הפנויה האמיתית תחושב.

 

מה צריך להיות גיל הערב למשכנתא?

 

ברוב המקרים לא יתקבלו ערבים מעל גיל 60, אלא אם כן הוא בעל בטחונות נדל''ן או הכנסות גבוהות למדי.

 

מהי התחייבות הערב במשכנתא?

 

ישנם שני סוגי ערבים:

 

  1. ערב לא משלם - הערב מתחייב לתת לכם גיבוי במידה ותתקשו בהחזר ההלוואה, אבל הוא לא מחזיר בעצמו סכום כלשהו מהמשכנתא. ההמצאות שלו בהלוואה היא רק לצורך מקרה שבו לא תוכלו לעמוד בהחזרי המשכנתא שלכם.

  2. ערב משלם/ ערב תומך - זה סוג ערב שמשלם בכל חודש חלק יחסי מהמשכנתא שלכם והופך להיות משתתף פעיל בהלוואה, בדרך כלל 25% מסכום ההחזר החודשי.

 

מה קורה במצב שבו הערבות צריכה להתממש?

 

מקרה מסוים שבו נקלעתם לחובות וגם מכירת הבית שלכם לא תספיק לכסות את ההתחייבויות, ייתכן שהבנק ידרוש מבית המשפט להורות גם על מכירת הבית של הערב כדי להחזיר את הכסף.

כמו כן, במידה והערב ירצה לקחת משכנתא או הלוואה נוספת והוא מוגדר כערב תומך, הבנק יתחשב בכך וירשום לו בטור ההתחייבויות סעיף של משכנתא – שבמקרים מסויימים יכולה למנוע ממנו מלקחת משכנתא או הלוואה גדולה נוספת. במידה והוא לא ערב תומך, כל עוד אין רישום בעו"ש על החזר מסוים לא באמת יהיה ניתן לבדוק שהוא חתום על ערבות כלשהיא.

 

לסיכום:

 

כיום, קשה מאד לקחת משכנתא על סכום גבוה ובאחוזי מימון גבוהים ללא משכנתא עם ערבים או ערב תומך. כדי לעשות את התהליך הזה קל ופשוט הרבה יותר ממה שהוא נראה לכם, מומלץ לפנות ליועץ משכנתא מקצועי שיוכל להדריך אתכם בכל הקשור לנטילת משכנתא עם ערבים בצורה הטובה ביותר.

 

אז מה עליכם לעשות כעת?

 

השאירו את הפרטים שלכם בטופס כאן למטה ותקבלו בעזרת המערכת החכמה שלנו עד 3 הצעות מחיר של יועצי משכנתאות מומלצים המתמחים נטילת משכנתאות עם ערבים ומתאימים במדוייק לפרופיל הבקשה שלכם ולתקציב שהגדרתם.

 

בואו לחסוך זמן יקר, טרחה וכסף רב - במקום אחד!

 

קונטקט - לענות לציפיות - CONTACT

השוואת ספקים במשכנתא

תודה שפנית לקונטקט,

נציגנו מטפלים כרגע בפניות קודמות,

ניצור איתך קשר בהקדם אפשרי

להתאמת איש מקצוע אידיאלי

לפרופיל בקשתך

{{ errors.name }}
{{ errors.phone }}
כתבות שלנו