משכנתא שניה ושלישית להשקעה בנדל''ן בישראל

מעוניינים לקבל משכנתא שניה או שלישית להשקעה בנדל''ן בישראל?

 

הגעתם למקום הנכון!

 

אנחנו נעשה הכל כדי להבטיח לכם קבלת משכנתא שניה מעלה לצרכי השקעה בנדל''ן בישראל, בקלות וללא מאמץ מיוחד מצידכם.


 

מהי משכנתא שניה/ שלישית ומי יכול לקחת אותה?

 

נטילת משכנתא שניה או שלישית הינה בעצם השקעה. בגלל שבנק ישראל רוצה למתן את רכישת הדירות להשקעה בישראל, הוא אינו מתיר לרוכשי דירות לקבל משכנתא שניה שעולה על 50% מערך הדירה. את שאר הסכום לצורך ההשקעה תצטרכו להשיג ממקורות אחרים שנביא דוגמאות לכמה כאלו בהמשך הכתבה. 

 

אנשים שסיימו את תשלומי המשכנתא הראשונה שלהם ויש ברשותם דירה אחת יכולים לרכוש דירה נוספת כאפיק השקעה ראוי, רווחי ויציב. גם מבחינת תשלומי והחזרי המשכנתא, הם לא אמורים להעיק יותר מידי על ניהול התקציב המשפחתי ולעיתים אף להיפך - רכישת דירה נוספת להשקעה יכולה למרבית המקרים להעלות את רמת המצב הכלכלי של משק הבית במידה והדירה מושכרת ושכר הדירה עולה על סכום החזרי המשכנתא החודשיים.

 

ציבור נוסף שיכול לקבל משכנתא שניה ומעלה לצרכי השקעה בנדל''ן הם אנשים שצברו סכום כסף נכבד ומחפשים עבורו אפיק השקעה. היתרון המשמעותי של משכנתא שניה לטובת השקעה הנדל''ן הינו הסיכוי להגדיל את הרכוש והנכסים מבלי להגדיל את ההוצאות החודשיות, מכיוון שהדירה שנייה מיועדת בדרך כלל להשכרה. במידה ותשלומי המשכנתא נמוכים משכר הדירה, ניתן על ידו גם לכסות את תשלומי המשכנתא השוטפים של הדירה ראשונה, אם ישנם.

 

בעצם, כל מי שיש ברשותו יותר מדירה אחת והוא סיים את תשלומי המשכנתא על אחת מהדירות יוכל להשתמש בדירה כבטוחה להלוואת משכנתא שתשלים את הסכום לרכישת דירה להשקעה. לצורך כך אמנם דרושה הכנסה חודשית גבוהה יחסית, זאת כדי לעמוד בתשלומי החזרי ההלוואה והחזרי המשכנתא .


 

דרישות בנק ישראל במשכנתא שניה/ שלישית

 

בנק ישראל הגביל את האפשרות לקבל משכנתא שניה להשקעה. אחוז המימון המקסימלי שניתן לקבל עבור דירה נוספת להשקעה הינו 50% מערך הדירה. את שאר הסכום תאלצו להביא ממקורות אחרים. בנק ישראל מעוניין להפחית את כמות בעלי הדירות המשלמים יותר ממשכנתא אחת או כאלו שממנים את המשכנתא השניה שלהם על ידי משכנתא בריביות נמוכות, זאת בניגוד לבנקים השונים במשק שדווקא מעוניינים לתת משכנתא לבעלי נכסים ויכולות מימון. ההיגיון העומד מאחורי ההוראה של בנק ישראל  הוא להפחית את את הביקוש לדירות בקרב משקיעים בכדי להמנע מבועת נדל''ן וקריסה. 

מטרה נוספת של המדיניות הזו של בנק ישראל בכל הנוגע למשכנתא שניה ומעלה היא צינון שוק הנדל''ן בקרב המשקיעים בתקווה שהם יפנו לאפיקי השקעה אחרים וישאירו את השוק הנדלנ''י לרוכשי דירות פרטיים כגון זוגות צעירים הרוכשים דירה ראשונה.

בנק ישראל גם נלחם בכך בדרכים נוספות כגון: שינויים בתקנות מס שבח לבית שני, ועוד. 


 

מס רכישה על משכנתא שניה ומעלה

 

במידה ואתם רוכשים דירה יחידה, מס רכישה נקבע על פי מדרגות מס. 

במילים אחרות, השיעור שייקבע תלוי בסכום העסקה, לפי המדרגות הבאות:

 

מדרגה ראשונה: פטור מתשלום מס רכישה עד לסכום של 1,696,750 שקלים.

 

מדרגה שניה: מס בשיעור 3.5% על הסכום החורג מ-1,696,750 שקלים, ועד לסכום של 2,012,560 שקלים.

 

מדרגה שלישית: מס רכישה בשיעור של 5% על הסכום שבין 2,012,560 ל-5,192,150 שקלים.

 

מדרגה רביעית: מס בשיעור של 8% על הסכום שבין 5,192,15 ל-17,307,170 שקלים.

 

מדרגה חמישית: מס בשיעור של 10% על הסכום החורג מ-17,307,170 שקלים.

 

פטור מתשלום במדרגה הראשונה ניתן למשך תקופת הביניים בלבד, בהנחה ואכן מדובר בנכס יחיד וקיומו של נכס אחר הוא זמני בלבד עד למכירתו.

 

 

מי שרוכש דירה שנייה או שלישית (ואף יותר כמובן) נדרש לשלם מס רכישה על קניית דירה שנייה. מדרגת המס הראשונה מתייחסת לסכום רכישה שלא יעלה על 5,194,225 שקלים, ועליו ישולם מס בשיעור של 8%. מדרגת המס השנייה, מעל לסכום 5,194,225 שקלים, מחייבת במס בשיעור של 10%. 

כאשר מדובר על נכס שאינו מיועד למגורים ייקבע מס רכישה בשיעור 6%.

 


 

משכנתא שניה - אפשרויות מימון

 

נטילת משכנתא שניה ומעלה היא אכן מורכבת ומחייבת גיוס של מימון נוסף לצורך ההון העצמי. נביא בפניכם כמה אפשרויות מימון למשכנתא שניה ומעלה וכיצד תוכלו להעזר בכל אחת מהן:

 

1.הון עצמי שהרווחתם או קבלתם בדרך כל שהיא ( מתנה, ירושה, הלוואה)

 

2.מינוף פיננסי על בסיס נכס קיים.

 

3. הלוואה או משכנתא חוץ בנקאית.

 

העדיפות הראשונה הינה כמובן השגת הסכום הנדרש ללא ביצוע של מינוף מעבר למינוף של המשכנתא עצמה. במידה ואין לכם ברירה אחרת, תוכלו לעבור לאםשרויות הבאות, אך בזהירות מירבית ומומלץ על ידי איש מקצוע, כגון יועץ משכנתאות ותיק ומנוסה.


 

משכנתא שניה - תהליך קבלת המשכנתא

 

נטילת משכנתא שניה מבחינת התהליך שלה, הינה כמו משכנתא בנקאית רגילה. עליכם להגיש את אותם המסמכים ולבצע את אותן הפעולות שהבנק דורש כדי לקבל את ההלוואה. 

 

מה ששונה במשכנתא שניה ומעלה ממשכנתא ראשונה בבנק, הוא הדרישות של הבנק כלפיכם כדי לוודא שאכן תעמדו בהחזרים החודשיים שלה.

 

התהליך עצמו מתחיל בתכנון. דבר ראשון עליכם לבדוק איזה סוג של משכנתא אתם לוקחים על פי סוג ההשקעה. במידה ומדובר בהשקעה בדירה שתושכר לאורך זמן, עדיף לכם לבחור מסלול החזרים קבוע לתקופה ארוכה. אם אתם מבצעים השבחת נכסים ומוכרים את הדירה לאחר השבחה עדיף לכם לקחת משכנתא מסוג אחר, בהתאם לתקציב שלכם.

 

הצעדים לנטילת משכנתא שניה ומעלה:

 

  1. קבלת אישור עקרוני לנטילת משכנתא.

  2. מתן פרטים לבנק על מצבכם הפיננסי והנכס שאתם עומדים לרכוש.

  3. העברת מסמכים שונים על פי דרישת הבנק, כגון: פרטי הלווים, פרטים אודות השכר וההכנסות, פרטי הנכס ועוד.

  4. קבלת ובחירת סוג המשכנתא המתאים לפי פרטי ההשקעה.

 

זהו בגדול התהליך אותו תצטרכו לבצע בנטילת משכנתא שניה ומעלה לצרכי השקעה בנדל''ן.

 

לסיכום:

 

נטילת משכנתא שניה ומעלה אינה עניין של מה בכך וחשוב לעשות את התהליך בליווי מלא של יועץ משכנתאות מומחה ומקצועי בעל נסיון בתחום המשכנתאות השניות ומעלה ומשכנתאות להשקעה.

 

כדי לעשות זאת קל, פשוט וחסכוני, השאירו את הפרטים שלכם עכשיו בטופס המצורף מטה והמערכת שלנו תשלח אליכם עד 3 הצעות של יועצי משכנתאות מומלצים המתמחים בנטילת משכנתא להשקעה ועם התאמה מדוייקת לנתוני הבקשה שלכם ולפרופיל הפיננסי שלכם.

 

בואו לחסוך איתנו זמן יקר, טרחה מיותרת וכסף רב על ידי שימוש בטכנולוגיה המתקדמת שייצרנו להשוואת מחירים של יועצי משכנתאות בהתאמה אישית!

 

קונטקט - לעמוד בציפיות - CONTACT

 

השוואת ספקים במשכנתא להשקעה

תודה שפנית לקונטקט,

נציגנו מטפלים כרגע בפניות קודמות,

ניצור איתך קשר בהקדם אפשרי

להתאמת איש מקצוע אידיאלי

לפרופיל בקשתך

{{ errors.name }}
{{ errors.phone }}
כתבות שלנו