הטבות משכנתא בבנק דיסקונט למשכנתאות ב 2020

דיסקונט הוא הבנק הרביעי בגודלו בארץ ונתח השוק שלו בתחום המשכנתאות הוא כ-10% לכל היותר. סניפי הבנק פרוסים בכל רחבי הארץ, רמת השירות שלו נחשבת טובה והריבית שהוא מציע ללקוחותיו עשויה להיות אטרקטיבית. לקוחות בנקים אחרים יכולים גם הם לקבל משכנתא דרך בנק דיסקונט, אבל לרוב העלות שלה תהיה יקרה ובפרט אם אחוזי המימון גבוהים. בכל מקרה כדאי לדעת מה מאפיין את בנק דיסקונט למשכנתאות כדי להחליט האם לבחור בו או להעדיף בנקים אחרים.

 

למי מתאימה משכנתא דרך בנק דיסקונט?

 

כאמור בנק דיסקונט למשכנתאות פונה בעיקר לבעלי חשבון של בנק זה, שהוקם כבר ב-1935 ע"י משפחת רקנאטי.

 

אם חשבון הבנק שלכם מתנהל בבנק אחר, כדאי לשקול את העברתו לדיסקונט וכך ליהנות ממשכנתא בריבית נמוכה יותר - אבל רק על בסיס סקר שוק מקיף, כמובן, וכדאי גם אחרי התייעצות עם יועץ משכנתאות מיומן.

 

בנוסף מתמחה הבנק במשכנתאות ל-2 סקטורים ספציפיים: קבוצות רכישה (שזקוקות לפתרונות מימון ייעודיים עבורן), ותושבי חוץ (לדיסקונט יש מערך מיוחד למתן שירות לצרפתים, בריטים, אמריקאים ועוד, בין אם מדובר ברכישת דירה כהשקעה ובין אם בקניית דירה למגורים בישראל).

 

לפי מה נקבעת הריבית של משכנתא בבנק דיסקונט?

 

פרמטר אחד שמשפיע על הריבית של משכנתא דרך בנק דיסקונט הוא כאמור המקום שבו מתנהל חשבון הבנק של מבקש ההלוואה.

 

הפרמטר השני הוא אחוזי המימון, ובפרט כשמדובר על מי שאין לו חשבון בדיסקונט. כשאחוזי המימון גבוהים, הריבית עלולה להיות גבוהה גם כן כך שהמשכנתא לא תהיה כדאית.

 

לפניכם מספר דוגמאות לשערי ריביות מקובלות נכון ל-2020:

 

* מסלול פריים - 1.15% (פריים מינוס 0.6%)

 

* מסלול קל"צ, 150,000 ש"ח ל-25 שנים - 3.95%

 

* ריבית קבועה צמודה - אם לדוגמה ביקשתם 200,000 ש"ח ל-10 שנים הריבית הסטנדרטית היא 2.1%, ואילו על סכום של 150,000 ש"ח ל-20 שנה הריבית המקובלת היא 2.95%.

 

* ריבית משתנה כל 5 שנים, צמודה - על 100,000 ש"ח ל-15 שנים הריבית הסטנדרטית של בנק דיסקונט למשכנתאות היא 2.75%.

 

איך להגיע לתנאים אופטימליים בבנק דיסקונט למשכנתאות?

 

אם אתם לקוחות דיסקונט סביר להניח שתקבלו ריביות אטרקטיביות. יחד עם זאת כדאי לזכור שהתמהיל שיציע לכם הבנק הוא לא בהכרח זה המתאים לכם ביותר אלא כזה שמושפע בין השאר גם מהאינטרסים של הבנק עצמו. בהתאם מומלץ להיעזר ביועץ משכנתא חיצוני שעשוי לחסוך לכם עשרות אלפי שקלים. המלצה זו נכונה כמובן גם למי שאינם לקוחות הבנק ושוקלים כן לבקש משכנתא דרך בנק דיסקונט. מוזמנים להשאיר פרטים, ואנחנו נדאג שיועצים מנוסים במיוחד, לגבי לקיחת משכנתא באופן כללי ובפרט בהתנהלות מול בנק דיסקונט, יחזרו אליכם, ואתם תוכלו לבחור בקלות וביעילות את איש המקצוע המתאים לכם ביותר.

 

השוואת ספקים בבנקים למשכנתאות

תודה שפנית לקונטקט,

נציגנו מטפלים כרגע בפניות קודמות,

ניצור איתך קשר בהקדם אפשרי

להתאמת איש מקצוע אידיאלי

לפרופיל בקשתך

{{ errors.name }}
{{ errors.phone }}
כתבות שלנו