בנק ישראל משנה את כללי המשחק - הגבלה על ריבית הפריים יורדת מהפרק

המהלך המפתיע של בנק ישראל - החלטה שאמורה להוזיל את המשכנתאות: 

 

נכון לחודש מאי 2021, בטח כבר הספקתם לשמוע שבנק ישראל הפתיע במהלך להסרת מגבלת הפריים. עד היום ניתן היה להשתמש במסלול הפריים עד לגובה של שליש בלבד מהמשכנתא, מבחינתו החלטה זו אמור להוזיל את שוק המשכנתאות בישראל. כעת עם הסרת ריבית הפריים ציבור הלווים עלול רק להרוויח מכך. 

 

אלפי ישראלים יכולים למחזר את המשכנתאות שלהם ולחסוך עשרות אם לא מאות אלפי שקלים עקב הסרת מגבלת ריבית הפריים, התחרות בין בנקי ישראל בשיאה, כל אחד רוצה למשוך עליו ולהרוויח מהמהלך הנועז, עליכם לנצל את ההזדמנות בתקופה זו לגשת לבירור ולבדיקת זכאותכם לפני שהמצב יתהפך והריביות שנמצאות בשפל יעלו בחזרה. 

 

 

בנק ישראל במהלך שמשנה את כללי המשחק במשק:

 

במילים פשוטות הרפורמה החדשה של בנק ישראל משנה את כללי המשחק במשק - הסרת מגבלת ריבית הפריים. היתרון הבולט - הוזלה מיידית בהחזרי משכנתא החודשיים.

 

 

מהי ריבית הפריים? ריבית הפריים מבוססת על ריבית אשר נקבעת חודש בחודשו ע"י בנק ישראל ומשמשת כבסיס לתמחור עסקאות פיננסיות כגון: הלוואה, משכנתא וכו'. ריבית הפריים נקבעת על ידי בנק ישראל בתוספת מרווח אשר משקף בין היתר גם את העלות התפעולית שלו. כמקובל בישראל המרווח בין כלל הבנקים זהה ומגיע לכ-1.5% ולכן ריבית הפריים = ריבית בנק ישראל + 1.5%. ברגע שהוסרה מגבלת ריבית הפריים על משכנתאות ועל נוטלי הלוואות, כל צרכן זכאי על אף שהוא לגשת ולנטול הלוואה או משכנתא ללא מגבלת ריבית הפריים, מהלך אשר עלול להוזיל משמעותית הן את תשלומי המשכנתא והן תשלומי הלוואות לכל הצרכנים הלווים בישראל.

 

 

 

 

מי יכול באמת להרוויח מכך?

 

כל מי שקיים נכס ברשותו והוא משלם עבורו לבנק משכנתא - קיימת אופציה שבזכות הרפורמה החדשה של בנק ישראל הוא רשאי באמצעות מחזור משכנתא קיימת להוזיל בהחזר חודשי וכך לחסוך בתשלומי ריבית החודשית.

 

כל בעלי נכסים שנכסיים עם  הלוואות גדולות המעוניינים בניקוי שולחן של הלוואות תחת איחודם דרך משכנתא. 

 

כל בעלי נכסים שנכסיים משועבד בפחות מ 50% משוויו בשוק ומעוניינים לקחת תוספת הלוואה למשכנתא קיימת.   

 

כל נוטלי משכנתא חדשה הנמצאים במהלכו של רכישת בית לצורך מגורים או בית נוסף להשקעה. 

 

כמשתמע מזה, דווקא בתקופה לא פשוטה כמו זו, נצלו את האופציות הקיימות בהישג ידכם בצעו בדיקת התאמה להוזלת המשכנתא עם או בלי  תוספת הלוואה למשכנתא ותחסכו כסף רב בהחזר משכנתא חודשי או כולל.  

 

 

 

 

השוואת יועצי משכנתאות במשכנתא

תודה שפנית לקונטקט,

נציגנו מטפלים כרגע בפניות קודמות,

ניצור איתך קשר בהקדם אפשרי

להתאמת איש מקצוע אידיאלי

לפרופיל בקשתך

{{ errors.name }}
{{ errors.phone }}
כתבות שלנו