משכנתא דיגיטלית בבנקים - מה הבנק לא רוצה שתדעו?

עם התפתחות הטכנולוגיה בעידן המודרני, יש לכם היום אפשרות לקבל דרך האינטרנט הצעות במשכנתא דיגיטלית, מה זה אומר ואיך זה מתבצע:
אתם יכולים לגלוש באינטרנט לחפש משכנתא דיגיטלית בגוגל, להיכנס לאחת מהאפשרויות ולמלא טופס עם הפרטים הבסיסיים הנדרשים, תוכלו לשלוח מסמכים ויועץ בנקאי יעמוד לשירותכם ותוכלו לקבל מספר הצעות, בשפת המקצוע זה נקרא תמהיל. תוכלו למלא את הפרטים במספר בנקים כדי שתוכלו לעשות השוואה בין התמהילים השונים לפני שאתם בוחרים באיזה בנק אתם רוצים לסגור את המשכנתא.


עם זאת מומלץ תמיד לפנות ליועץ משכנתא פרטי, עם כל הכבוד ליועצי המשכנתא בבנק הם מייצגים את האינטרס של הבנק ולא את האינטרס שלכם. רבים מרוכשי הדירות כבר הבינו שהם חייבים ייעוץ מקצועי אם הם באמת רוצים לקבל את התנאים הטובים ביותר למשכנתא כדי לחסוך הרבה מאד כסף לאורך תקופת המשכנתא. יועץ משכנתא מקצועי יודע לתמרן בין המסלולים וליצור עבורכם את התמהיל הנכון בדיוק עבורכם ולוקח בחשבון נתונים נוספים כדי שזה יקרה.


אתם יכולים להגיש בקשה במשכנתא דיגיטלית כדי שיהיו לכם את הנתונים הבסיסיים וכדי שיהיה לכם מקור להשוואה, אחר כך עם הנתונים הללו אתם רוצים לפנות ליועץ משכנתא מקצועי כדי שיעשה עבורכם את העבודה האמתית וישיג לכם את המשכנתא הטובה ביותר שמתאימה לכם. יועץ משכנתא מקצועי יכול לחסוך לכם עד 100 אלף שח ולפעמים אף יותר לאורך תקופת המשכנתא.


הפתרון של משכנתא דיגיטלית יכול לחסוך לכם זמן רב של כיתות רגליים לבנקים השונים לבדיקה ראשונית לגבי עלויות המשכנתא שאתם מבקשים, לא תצטרכו לצאת מהבית או מהמשרד לצורך העניין, תקבלו מספר תמהילים מהבנקים השונים אבל בהחלט אל תתנו לזה להטעות אתכם, אתם יכולים לחסוך הרבה יותר במשכנתא מותאמת אישית לצרכים שלכם אצל יועץ משכנתא פרטי.


הבנקים שהצטרפו לשירות משכנתא דיגיטלית הם בנק לאומי, בנק מזרחי טפחות, בנק הפועלים ובנק ירושלים. לאחר הגשת הבקשה למשכנתא דיגיטלית תקבלו אישור עקרוני, נתונים על גובה המשכנתא שאושרה שיעורי הריבית וגובה ההחזר החודשי, תוכלו לשלוח את המסמכים הנדרשים ובחירת התמהיל תתנהל טלפונית או פרונטלית מול נציג של הבנק.


את כל התהליך עד לחתימה תוכלו לעשות דרך האינטרנט גם ללא שיחה עם נציג של הבנק, אולם מהלך כזה אינו מומלץ לחלוטין. בכל מקרה בסוף התהליך תצטרכו להגיע לבנק ולחתום. משכנתא דיגיטלית אמורה לחסוך לכם בעלויות של הבנק אבל נכון להיום זה לא קורה.


באבה"ב ומדינות אירופה משכנתא דיגיטלית קיימת כבר מספר שנים, אצלנו בארץ העניין עדיין חדש ולא רבים יודעים לנצל את הפלטפורמה הזו. כן זה חוסך זמן, כן זה מקצר תהליכים אבל זה לא מחליף יועץ משכנתא מקצועי שידע להגיע לתמהיל הנכון ביותר עבורכם, שתפור על פי מידתכם כדי שתוכלו לחסוך הרבה מאד כסף בכל תקופת המשכנתא.


מה הבנקים לא אומרים לכם?


בסופו של דבר כל הבנקים: לאומי, פועלים, דיסקונט, מזרחי טפחות, בנק ירושלים, מרכנתיל, יהב, איגוד הבינלאומי ועוד הם גופים פיננסיים פרטיים! הם עסק לכל דבר והמוצר שלהם הוא כסף. כל הבנקים רוצים להרוויח וכמה שיותר עבור הכספים שהם מלווים לנו האזרחים. יועץ המשכנתא בבנק הוא למעשה פקיד ואיש מכירות של הבנק ועושה רק מה שהבנק אומר לו לעשות, כך שידיו די כבולות בהצעות שהוא יכול להציע לכם. הוא מנוסה יותר מכם ברזי המשכנתא, הוא עושה זאת כל יום מספר שעות ביום ומנהל משא ומתן מול לקוחות הבנק זמן רב יותר מכם.


יועץ המשכנתא בבנק, בקיא בעולם המספרים והריביות ומדבר בשפה גבוהה בכל הקשור למונחים כספיים ובנקאיים מה שיכול לבלבל אתכם כאזרחים מן השורה אם אתם לא בקיאים בתחום.


אז אם קבלתם הצעה מבנק כזה או אחר למשכנתא דיגיטלית או פרונטלית וזו ההצעה הטובה ביותר שכל אחד מהם יכול היה לתת לכם, תהיו בטוחים שהבנקים מציעים לכם את ההצעה שהכי טובה להם בהתחשב בבקשה שלכם. לכן היה בטוחים שאתם יכולים לקבל הצעה טובה עוד יותר, ואת זה יכול להשיג לכם רק יועץ משכנתא מקצועי ומנוסה.

 

המציאות מראה שבהשוואה בין לקוחות שהגיעו עם אותו סכום משכנתא יש שמשלמים יותר כסף על המשכנתא בהפרשים של עשרות אלפי שקלים ולפעמים גם מאות אלפי שקלים בפערים שביניהם משום שהתמהיל אצל כל אחד מהם היה שונה.


לקוחות שאחרי מספר שנים של משכנתא עשו השוואה בין חברים שלקחו יועץ משכנתא לבין כאלו שלא לקחו יועץ משכנתא הבינו שזרקו כסף לפח. אתם לא רוצים להיות בין המשפחות שזרקו כסף לפח, אז זה נהדר לפנות למשכנתא דיגיטלית כפתרון ראשוני כדי לא לבזבז זמן וריצות לבנקים השונים אבל זה לא מחליף יועץ משכנתא מקצועי ואתם תברכו כל יום שפנית אליו וכנראה שתמליצו לחבריכם לעשות את אותו דבר.


דבר נוסף שעליכם לדעת זה, שיש בנקים ונאלץ לא ננקוב בשמם שמקציבים עד 25% לבקשות משכנתא של משכנתאות שמיוצגות ע"י יועצי משכנתא פרטיים וזה כדי למנוע בקשות רבות מצד האזרחים בפנייה ליועצי משכנתא פרטיים, הבנקים יודעים שאתם יכולים לקבל הצעות טובות יותר דרך יועץ משכנתא פרטי, מקצועי ומנוסה ולכן ההגבלה. עשו את השיקולים שלכם מול מי אתם רוצים להתנהל, ישירות מול יועץ המשכנתא בבנק או בליווי יועץ משכנתא מקצועי ומנוסה.


השאירו פרטים בטופס כדי שיועצי משכנתא יוכלו לחזור אליכם עם עד 3 הצעות שונות לשירות ולייעוץ שאתם יכולים לקבל כדי שתוכלו לקבל את הפתרון הטוב והמתאים ביותר לבקשה שלכם.

השוואת ספקים במשכנתא

תודה שפנית לקונטקט,

נציגנו מטפלים כרגע בפניות קודמות,

ניצור איתך קשר בהקדם אפשרי

להתאמת איש מקצוע אידיאלי

לפרופיל בקשתך

{{ errors.name }}
{{ errors.phone }}
כתבות שלנו