נעים להכיר: סוגי משכנתאות שיכולים לעזור לכם במצבים פיננסיים שונים

מבולבלים מסוגי המשכנתאות השונים?

 

אנחנו כאן כדי לעשות לכם סדר!

 

כאן תוכלו למצוא את כל סוגי המשכנתאות הקיימים עם הסבר מדוייק על איך כל סוג יכול לעזור לכם כפתרון פיננסי מתאים למצב שלכם.

 

מוכנים?

 

בואו נתחיל!

 

משכנתא לקניית בית ראשון

 

משכנתא לרכישת דירה ראשונה, או משכנתא לזוגות צעירים, היא המשכנתא המוכרת ביותר לכולנו. זוהי גם ההלוואה הגדולה ביותר שכנראה ניקח בחיים שלנו. משכנתא לבית ראשון נלקחת בדרך כלל מהבנקים למשכנתאות, במידה ואתם לא מסורבי בנקים או בעלי BDI שלילי. לצורך קניית דירה ראשונה תצטרכו להביא מהבית סכום של הון עצמי בשווי של כ -30% מערך הדירה. הדבר הראשון שתצטרכו לעשות עוד לפני בחירת הדירה, זה קודם כל להגיש בקשה לקבלת אישור עקרוני למשכנתא, כדי לבדוק האם בכלל הבנק ישאר לכם לקבל משכנתא ומהו הסכום המקסימלי שתוכלו לקבל, כך שתוכלו לחפש דירה בסכום המתאים.


 

משכנתא למשתכן

 

פרוייקט הגרלות מחיר למשתכן צבר תאוצה יפה בכל רחבי הארץ. זוהי יוזמה ממשלתית שמטרתה לעזור לזוגות צעירים חסרי דיור לקנות בית בישראל מבלי הצורך בהון עצמי גבוה של כ - 30% מערך הדירה כמו במשכנתא רגילה, אלא כאן מספיק הון עצמי של 10% בלבד או 100,000, לכל היותר. בזכות יוזמה זו כצליחו זוגות רבים לקנות דירה ראשונה בכוחות עצמם הודות להון העצמי הנמוך. בהמשך נפתחו הגרלות המחיר למשתכן גם למשפרי דיור שרצים להשתדרג לדיור טוב יותר. כדי להרשם לאחת מהגרלות מחיר למשתכן תצטרכו קודם כל להוציא תעודת זכאות מאחת מחברות הדיור כגון: עמידר, עמיגור וכד' ולאחר מכן להרשם באתר ההגרלות של המחיר למשתכן לכל הגרלה שתרצו. למשכנתא למשתכן ישנם גם חסרונות, כגון הצורך לשלם משכנתא ושכירות גם יחד במשך תקופת הבנייה ועד לקבלת המפתח.

 

משכנתא לכל מטרה

 

משכנתא לכל מטרה נקראת גם משכנתא משלימה. כשמה כן היא, היא נלקחת לכל מטרה שתרצו כנגד מישכון נכס. למשל: אם פתאום אתם נזקקים לטיפול רפואי של עשרות אלפי שקלים או סתם רוצים לשפץ את הבית, תוכלו למשכן חלק מהנכס או את כולו (בהתאם לגובה ההלוואה המתבקשת) ובכך לקבל הלוואה גדולה לכל מטרה שתרצו עם תנאי החזר מעולים ממש כמו במשכנתא רגילה.

 

מיחזור משכנתא

 

מיחזור משכנתא נעשה על משכנתא קיימת. לאחר תקופת מה נוכל לבדוק מחדש את נתוני המשכנתא שלנו ובמידה ונרצה לחסוך יותר הן בהחזרים החודשיים והן בתשלום הסופי של המשכנתא, נוכל לבצע מיחזור של המשכנתא וקבל אותה מחדש בתנאים טובים יותר. מחזור משכנתא יכול להעשות באותו בנק שלקחנו את המשכנתא הראשונה או לגרור אותה לבנק אחר המציע לנו תנאים טובים יותר. מומלץ לעשות מיחזור משכנתא רק על ידי יועץ משכנתא פרטי מטעמכם, שיוכל להציע לכם את התנאים המשתלמים ביותר והמתאימים ליכולות הפיננסיות שלכם.

 

משכנתא נוספת להשקעה

 

משכנתא להשקעה נלקחת בדרך כלל כבר אחרי שלקחנו משכנתא ראשונה. משכנתא זו נקראת גם משכנתא מדרגה שניה ומעלה. משכנתא לצורך השקעה נלקחת לא לצרכי מגורים, אלא לקבלת תשואה על ידי השכרה של הנכס או השבחתו ומכירתו לאחר תקופה. משכנתא מדרגה שניה לצורך השקעה תוכלו לקבל עד גובה של 50% מערך הנכס או על ידי שיעבוד של נכס קיים.

 

משכנתא מסחרית

 

רוב המשכנתאות נלקחות לצורך קניית דירה, אבל גם מי שמבקש לרכוש משרד, חנות או כל נכס מסחרי אחר - לשימוש או כהשקעה - יכול כמובן לפנות לבנק ולבקש הלוואה ארוכת טווח. גם גופים חוץ בנקאיים מעניקים משכנתאות לקניית חנות, משרד וכו', וכדי להבין מהי ההצעה הטובה ביותר שאפשר לקבל מומלץ להיעזר ביועץ משכנתא שצבר ניסיון ספציפי בתחום המסחרי. לסכום של משכנתאות מסחריות אין הגבלה מבחינת החוק, אם כי בפועל אף בנק או חברה חוץ-בנקאית לא ירצו להסתכן יתר על המידה - ולכן בפועל תוכלו לקבל בין 50% ל-70% משווי הנכס.

 

משכנתא הפוכה

 

משכנתא הפוכה נקראת גם משכנתא לגיל השלישי או משכנתא לגיל הזהב. היא משכנתא הניתנת ללווים מעל גיל 60. בדרך כלל במשכנתא זו אין החזרים חודשיים כמו במשכנתא רגילה והלווה יכול להמשיך לגור בביתו כך שאת ההלואה הוא מחזיר רק כאשר הוא עוזב את הבית. גובה המשכנתא אותה יוכל לקבל היא בדרך כלל עד חצי משווי הנכס שבבעלותו. בדרך כלל ניתן לקבל הלוואה של כ 15% - 40% משווי הדירה. שיעור ההלוואה עולה ככל שגיל הלקוח עולה. כאמור, ההלוואה ניתנת ללא הגבלת זמן ואפשר לבצע פרעון מוקדם ללא קנסות בכל זמן.

 

משכנתא לבנייה עצמית

 

אם ברכישת בית אתם קונים מבנה מוכן, בנייה עצמית היא סיפור אחר לחלוטין. כאן אתם רוכשים את הקרקע עצמה ורק בשלב הבא תוכלו להתחיל לבנות. תצטרכו לבחור את אנשי המקצוע המתאימים, לתכנן את תהליך הבניה עם אדריכל ולהתמודד עם ההיתרים הנדרשים. באופן טבעי תצטרכו גם משכנתא לבניה עצמית, ויש כמה נושאים חשובים שכדאי לבדוק לפני שאתם יוצאים לדרך. אחרי שרכשתם את הקרקע תצטרכו להתחיל לבנות, ובשלב הזה נדרשים אישורי בנייה וכמובן – תוכניות מוגדרות. חשוב לזכור שרק עם הצגת אישור הבנייה תוכלו לבקש משכנתא מהבנק. בשלב הזה הסיכון יורד (בהשוואה לסיכון על משכנתא לרכישת מגרש) אבל הנחת המוצא היא שעלות הבניה תהיה גבוהה יותר ממה שאתם אולי מתכננים. כך קורה שאחוזי המימון, שיכולים להגיע לרוב גם ל-75%, לא יעברו את רף 60 אחוזים. במידת הצורך, אם וכאשר תזדקקו לתקציב נוסף, תהיה לבנק היכולת לאשר לכם עוד כמה אחוזים.


 

 משכנתא במימון חוץ בנקאי

 

משכנתא חוץ בנקאית היא בעצם הלוואה חוץ בנקאית גדולה הניתנת על ידי גוף פיננסי שהוא אינו בנק. ההבדל העיקרי בין משכנתא בנקאית לבין משכנתא חוץ בנקאית הוא הקלות היחסית שבה אפשר להשיג משכנתא או הלוואה גדולה כזו בחברות החוץ בנקאיות. לעיתים ניתן לקבל גם משכנתא חוץ בנקאית כנגד משכון נכס. חברות חוץ בנקאיות אינן כפופות למגבלות שמטיל בנק ישראל על הבנקים אשר מונעות מהם לתת משכנתאות ללקוחות בנמתאים בסיכון גבוה ובעלי התנהלות פיננסית לא מוצלחת. משכנתא מסוג זה מתאימה למסורבי בנקים בקבלת משכנתאות או לבעלי BDI שלילי שלא יכולים לקבל משכנתא בנקאית בדרך הרגילה.

 

לאן ממשיכים מכאן?

 

לא צריך להתבלבל, אם לא מצאתם או לא הבנתם איך פתרון פיננסי כזה או אחר יכול לעזור לכם במצב אליו נקלעתם, תוכלו להעזר ביועצי משכנתאות מקצועיים שיוכלו להתאים עבורכם פתרון מתאים ליכולות משק הבית שלכם.

 

כדי לבחור יועץ משכנתאות מתאים, השאירו עכשיו את הפרטים שלכם בטופס כאן למטה ותקבלו מהמערכת החכמה של קונטקט עד 3 הצעות מחיר של יועצי משכנתא מומלצים באזור מגוריכם המתאימים בדיוק לפרופיל הבקשה שלכם ותקציב שהגדרתם מראש.

 

המערכת שלנו שולחת אך ורק הצעות עם רלוונטיות מלאה לנתוני בקשתכם.

 

חסכו זמן, טרחה וכסף רב - במקום אחד!

 

קונטקט - לעמוד בציפיות - CONTACT
 

השוואת ספקים במשכנתא

תודה שפנית לקונטקט,

נציגנו מטפלים כרגע בפניות קודמות,

ניצור איתך קשר בהקדם אפשרי

להתאמת איש מקצוע אידיאלי

לפרופיל בקשתך

{{ errors.name }}
{{ errors.phone }}
כתבות שלנו