מה עושים במקרה של סירוב משכנתא ומהן הסיבות לקבלת הסירוב?

במידה והנכם מעוניינים לקחת משכנתא בקרוב חשוב שתדעו לעשות את זה נכון!

 

אנחנו כאן כדי להבטיח לכם את קבלת המשכנתא בתנאים הטובים ביותר ונעזור לכם להגיש את בקשת אישור המשכנתא לבנק בצורה הטובה והחכמה ביותר כדי שהבנק ישאר לכם את המשכנתא שאתם צריכים.

 

סירוב למשכנתא הוא אחד הדברים המאד לא נעימים שיכולים לקרות לזוג שרוצה לרכוש דירה. סירוב משכנתא בבנק יכול לנבוע מכמה סיבות. במאמר הזה נביא בפניכם את הסיבות העיקריות לסירוב בנטילת משכנתא בנקאית והסבר קצר על כל אחד מגורמי הסירוב האפשריים.

 

BDI שלילי

 

BDI שלילי היא אחת הסיבות הנפוצות ביותר לסירוב משכנתא. BDI הוא בעצם דוח נתוני אשראי. במסמך הזה הבנק יכול לראות את ההיסטוריה הפיננסית שלכם, לטוב או לרע. הדוח הזה כולל את כל המידע על ההגבלות בחשבון שלכם, צ'קים שחזרו, התראות לפני נקיטת מהלכים שנשלחו אליכם מהבנק או מחברת האשראי, הליכים לפשטית רגל, כינוס נכסים וכל מידע אחר שיכול להגדיר מדוע הבנק מסתכן כשהוא נותן לכם משכנתא. 

חשוב לזכור: BDI שלילי הוא לא לנצח. וגם עם BDI שלילי אפשר במקרים מסויימים לקבל משכנתא.

 

הון עצמי נמוך

 

לפי הנחיות בנק ישראל, רוכשי דירה ראשונה מחוייבים להביא איתם הון עצמי בסך 25% - 30% מערך הנכס ורוכשי דיור להשקעה מחוייבים להביא 50% מערך הנכס המבוקש.

לכן, אם הרוכשים לא יכולים להביא הון עצמי לפי הקריטריונים שלעיל הבנק יסרב לתת להם משכנתא. משכנתא עם הון עצמי נמוך בדרך כלל לא מאושרת. ההגדרה של הון עצמי היא יחסית ואינה מוחלטת, הון עצמי נמוך הוא הון שאינו מספיק בכדי לעמוד בדרישות של בנק ישראל לצורך רכישת הבית. ככל שערך הנכס גדול  יותר, כך גם ההון העצמי הנדרש גבוה יותר.

 

הכנסות נמוכות

 

סיבה עיקרית נוספת שבגללה ניתן לקבל סירוב למשכנתא היא הכנסות נמוכות. הבנק לוקח בחשבון את ההכנסה הפנויה של שני בני הזוג ומחשב לפיה האם בני הזוג יוכלו לעמוד בהחזר החודשי של תשלומי המשכנתא. 

הכנסה פנויה פירושו של דבר: הסכום שנותר אחרי כל ההתחיבויות הקודמות של בני הזוג, זה יכול להיות הלוואות נוספות שיש להם, הוראות קבע וכדומה.

 

אובלינגו גבוה

 

אובלינגו הוא מושג המתאר בערך מספרי את כל סך ההתחיבויות של הלקוח מול הבנק. הבנק משתמש באובלינגו כדי לדעת כמה התחיבויות יש ללקוח מול הבנק, כמה אשראי הוא קיבל וכד'.

האובלינגו כולל את כל האשראי שקיבל מהבנק או במילים אחרות את כל ההתחיבויות שיש לאותו לקוח. כאמור, אובלינגו הוא נתון מספרי שמסכם לבנק את סך כל ההתחיובויות של הלקוח, ככל שמספר האובלינגו גבוה יותר - כך יקשה על הלקוח לקבל משכנתא.

 

מחסור בבטחונות

 

בטחונות למשכנתא הם שיעבודים אותם הבנק דורש בכדי להבטיח לעצמו כיסוי כספי במקרים שבהם לא תוכלו לעמוד בהחזרי ההלוואה. הם מגולמים על ידי מסמכים משפטיים המחייבים אתכם בתנאי הבנק ובמידה ולא תסכימו להם או שיחסרו לכם חלק מהמסמכים - לא תוכלו לקבל משכנתא.

סוגי בטחונות נפוצים: שטר משכנתא, הודעת משכון, רישום אזהרה לטובת הבנק ועוד.

 

מחסור בערבים תומכים

 

הדרישה של הוספת ערב תומך למשכנתא מגיעה כאשר הבנק לא בטוח שתוכלו להחזיר את המשכנתא לבד לכן הוא דורש שיהיה מישהו נוסף שקשור להלוואה אם חלילה לא תעמדו בתשלומים.

הבנק גם לא סומך על כל ערב שתביאו והוא דורש שהוא יהיה קרוב משפחה מדרגה ראשונה למשל הורים או אחים כדי שיהיה קשר רגשי בינכם לבין הערב ותרגישו אי נעימות אם לא תעמדו בהתחיבויות שלכם. לכן אם הבנק דורש מכם הוספה של ערב תומך למשכנתא ואיך בידכם לספק אחד כזה, קרוב לוודאי שתקבלו סירוב למשכנתא.

 

איך מתגברים על קבלת סירוב משכנתא?

 

כדי להתגבר ולעקוף את הסיבות האפשריות לקבלת סירוב משכנתא בבנק,

 

השאירו את הפרטים שלכם בטופס כאן למטה והמערת החכמה של קונטקט תשלח אליכם עד 3 הצעות מחיר של יועצי משכנתאות מומלצים באזור מגוריכם אשר מתמחים במגוון פתרונות מקצועיים עד לקבלת המשכנתא המבוקשת המותאמת בדיוק לצרכים שלכם.

 

חסכו זמן יקר, טרחה וכסף רב - במקום אחד!

 

קונטקט - לעמוד בציפיות - CONTACT

 

 

השוואת ספקים במשכנתא למסורבים בבנקים

תודה שפנית לקונטקט,

נציגנו מטפלים כרגע בפניות קודמות,

ניצור איתך קשר בהקדם אפשרי

להתאמת איש מקצוע אידיאלי

לפרופיל בקשתך

{{ errors.name }}
{{ errors.phone }}
כתבות שלנו