סירוב משכנתא לאחר קבלת אישור עקרוני

קבלתם סירוב משכנתא אחרי שכבר קבלתם אישור עקרוני?

 

אל דאגה,

 

גם לזה יש פתרון!

 

בכתבה זו ננסה להבין למה זה קורה ואיך תוכלו להמנע ממצב כזה.

 

למה זה קורה?

 

סירוב משכנתא לאחר קבלת אישור עקרוני, יכול לקרות בגלל שתי סיבות עיקריות:

 

  1. הגשת בקשה לאישור עקרוני און ליין, ללא ניירת - הגשת בקשה למשכנתא אונליין, היא אמנם דרך נוחה וקלה, אך עלולה לגרום למספר בעיות, שהעיקרית שבהן היא סירוב משכנתא. האפציה הזאת, של קבלת אישור עקרוני למשכנתא באינטרנט או בטלפון, לא מתאימה למי שיש בעיות של BDI שלילי בעבר או בהווה, או כל בעיה אחרת שיכולה לגרום לסירוב משכנתא, כמו למשל, הכנסות נמוכות.  האישורים הניתנים באינטרנט או במוקד הטלפוני, הם לא באמת אישורים ברי תוקף ולכן לא ניתן להסתמך עליהם לצורך קניית דירה או חתימת חוזה לקניית דירה. רק אחרי שהגשתם פיזית לבנק את כל האישורים הדרושים וקבלתם אישור עקרוני - רק כך תוכלו להמנע מסירוב משכנתא לאחר קבלת אישור עקרוני.

  2. בעיה בנכס - ישנה סיבה נוספת לקבלת סירוב לאחר קבלת אישור עקרוני והיא בעיה מהותית בנכס שלא ניתן לאשר עליו משכנתא. למשל, דירות ללא היתר בניה, חריגות בניה משמעתיות וכד'. 

 

איך להמנע מקבלת סירוב משכנתא אחרי אישור עקרוני?

 

כדי להמנע ממצב לא נעים שכזה, ההמלצה היא לפני כל חתימה על חוזה לקניית דירה, להתייעץ עם יועץ משכנתאות מומחה שיוכל לעבור על הנתונים שלכם ולומר לכם בוודאות אם תוכלו לקבל משכנתא לצורך קניית הדירה וכמה. בנוסף, מומלץ מאד לבצע הערכת שמאי מקרקעין עוד לפני חתימת החוזה, כדי שלא תגיעו מצב שאתם תקועים בלי כסף אחרי חתימת חוזה.

 

היכן ניתן למצוא יועץ משכנתא מקצועי?

 

זה כבר ממש פשוט!

 

כל מה שעליכם לעשות, זה להשאיר את הפרטים שלכם עכשיו בטופס המצורף מטה והמערכת החכמה שלנו תשלח אליכם עד 3 הצעות של יועצי משכנתא מומלצים באזור מגוריכם כך שתוכלו לבחור מבינהם את היועץ האידיאלי עבורכם ולחסוך זמן יקר, טרחה וכסף רב!

 

קונטקט - לענות לציפיות - CONTACT

 

השוואת ספקים במשכנתא

תודה שפנית לקונטקט,

נציגנו מטפלים כרגע בפניות קודמות,

ניצור איתך קשר בהקדם אפשרי

להתאמת איש מקצוע אידיאלי

לפרופיל בקשתך

{{ errors.name }}
{{ errors.phone }}
כתבות שלנו