סקירת שוק המשכנתאות בישראל נכון ל - 2020

מתעניינים בשוק המשכנתאות בישראל בשנים האחרונות?

 

רוצים לקבל סקירה על שוק המשכנתאות בישראל?

 

הגעתם למקום הנכון!

 

בדף זה תוכלו למצוא את כל המידע על שוק המשכנתאות בשנים האחרונות, כולל התפלגות שוק המשכנתאות בתקופה האחרונה.

 

שיא של כל הזמנים

 

על פי נתוני בנק ישראל, היקף כמות המשכנתאות לרכישת דירה שנלקחו במהלך חודש יולי האחרון עומד על 6.668 מיליארד ש''ח, ב 9,300 עסקאות משכנתא. זהו נתון גבוה מאד שלא נראה אחרי יוני 2015, אז עמד היקף המשכנתאות על 7 מיליארד ש''ח, מתוכן 2.4 מיליארד ש''ח ניטלו במשכנתאות עם אחוזי מימון גבוהים של על 60% משווי הנכס.


 

 חודש יוני 2015 היה בעל מאפיינים חריגים. באותה תקופה עלה המס על רכישת דירות להשקעה, מה שגרם למשקיעים רבים לקנות דירות בהיקף גדול. עקב כך, נרשמו באותה תקופה כ - 12.5 אלף עסקאות משכנתא. במידה ואנו לא מתייחסים לנתון הזה, בגלל עליית המס על דירות להשקעה, יוצא שהנתון של יולי האחרון הוא הגבוה ביותר מאז 2011.

 

ריביות

 

הריבית הריאלית המשוקללת ממשיכה עדיין במגמת הירידה ועמדה ביולי על  1.4%-. זוהי ירידה של 0.2 נקודות אחוז לעומת יוני ושל 0.5 נקודות אחוז לעומת חודש ינואר.

 

יתרת משכנתאות

 

יתרת המשכנתאות לרכישת דירה עמדה ביולי האחרון על 358 מיליארד ש''ח בכ - 878,000 הלוואות משכנתא פעילות. זוהי עליה של 2.5% ביתרת המשכנתאות לעומת אותה תקופה בשנה שעברה.

 

אחוזי מימון

 

בחלוקה על פי אחוזי מימון, מתקבל הנתון כי 2.4 מילארד ש''ח נלקחו במשכנתאות שניתנו באחוזי מימון גבוהים של מעל 60% משווי הנכס, בדרך כלל יהיה מדובר במשכנתא לזוגות צעירים. 2.26 מיליארד ש''ח נלקחו ברמת מימון של 45% - 60%, 1.42 מיליארד ש''ח נלקחו באחוזי מימון של 30% - 45% וכ - 520 מליון ש''ח נלקחו באחוזי מימון נמוכים של עד 30% משווי הנכס.

 

4.1 מיליארד ש''ח נלקחו שלא בצמוד למדד ומתוכן  - 1.7 מיליארד ש''ח בריבית קבועה ו - 2.37 מיליארד בריבית משתנה וכ - 2.41 מיליארד בצמוד למדד. מתוכם נלקחו 1.04 מיליארד בריבית קבועה ו - 1.37 מיליארד בריבית משתנה.

 

שווי הנכסים

 

על פי פילוח של שווי הנכסים, יוצא, כי משכנתאות בהיקף של 1.11 מיליארד ש''ח נלקחו כדי לקנות דירות ששווין עולה על 3 מיליון שקלים. 1.66 מיליארד ש''ח נטלו כמשכנתאות לקניית דירות ששווין נע בין 2 - 3 מיליון ש''ח ו 2.75 מיליארד ש''ח נלקחו כדי לקנות דירות במחיר של 1.2 - 2 מיליון ש''ח. 1.15 מיליארד ש''ח של משכנתאות נלקחו כדי לרכוש דירות במחיר הנמוך מ 1.2 מיליון ש''ח.

 

ההון העצמי

 

ברבעון השני של השנה, 2019, היה זינוק של 3% בגובה ההון העצמי הממוצע הנדרש לשם רכישת דירה. זוהי עלייה ראשונה מאז הרבעון השני של שנת 2017. יחד עם זאת, גובה ההחזר החודשי שומר על יציבות ואף יורד מעט ב - 0.3%.

 

איך לקבל משכנתא טובה?

 

משכנתא היא כנראה ההלוואה הגדולה ביותר שתקחו במהלך חייכם, לכן לא כדאי להתפשר על תנאי משכנתא של פחות ממצויינים ועם התאמה מלאה לנתונים הפיננסיים שלכם כיום ובעתיד.

 

רק יועץ משכנתא מקצועי יוכל לבנות עבורכם תמהיל משכנתא חכם וחסכוני המותאם למאפייני משק הבית שלכם.

 

היכן מוצאים יועץ משכנתאות מקצועי?

 

כל מה שעליכם לעשות בשביל זה, זה להשאיר את הפרטים שלכם בטופס המצורף מטה והמערכת שלנו תשלח אליכם עד 3 הצעות מחיר של יועצי משכנתאות מומלצים באזור מגוריכם שיוכלו לעזור לכם בנטילת משכנתא חכמה וחסכונית.

 

חסכו זמן יקר, טרחה וכסף רב - במקום אחד!

 

קונטקט - לעמוד בציפיות - CONTACT

 

 

השוואת ספקים במשכנתא

תודה שפנית לקונטקט,

נציגנו מטפלים כרגע בפניות קודמות,

ניצור איתך קשר בהקדם אפשרי

להתאמת איש מקצוע אידיאלי

לפרופיל בקשתך

{{ errors.name }}
{{ errors.phone }}
כתבות שלנו