ריביות ועלויות של משכנתא הפוכה


עומדים לפני נטילת משכנתא הפוכה?

 

רוצים לדעת כמה זה יעלה לכם?

 

בדיוק בשביל זה אנחנו כאן!

 

כאן תוכלו למצוא מידע מדוייק על כל העלויות הכרוכות בנטילת משכנתא הפוכה, כולל עלויות חד פעמיות וריביות מצטברות לאורך כל התקופה.

 

הלוואה הפוכה, או בשמה המוכר יותר: משכנתא הפוכה, היא פתרון פיננסי מדהים עבור אנשים רבים מעל גיל 60 שאין ביכולתם לקבל הלוואה גדולה ממקורות מימון אחרים. בכתבה זו נעסוק בכל מה שקשור לריביות משכנתא הפוכה, עלויות מצטברות ועוד.

 

ריביות משכנתא הפוכה

 

למשכנתא הפוכה יש רק מסלול אחד, בשונה ממשכנתא רגילה או משכנתא לכל מטרה. המסלול היחיד במשכנתא הפוכה הוא: ריבית קבועה צמודה למדד, כך שגם את הקרן וגם את הריבית המצטברת משלמים בסוף ההלוואה כולה, ממש כמו בהלוואת בלון או הלוואת גישור.

 

הריבית המוצעת כיום עומדת על כ -5% עבור כל סוגי הלווים. 

 

תוכלו לשלם את הריביות בתקופת ההלוואה (בלון חלקי) אבל לא בהכרח שזהו הצעד הנכון, מומלץ להתייעץ על כך עם יועץ משכנתאות מומחה המתמחה בהלוואה הפוכה

 

עלויות נוספות במשכנתא הפוכה

 

ישנן עלויות נוספות בנטילת משכנתא הפוכה, חלקן חד פעמיות וחלקן קבועות.

 

עלויות חד פעמיות

 

  • עלות פתיחת תיק משכנתא הפוכה - הוא כ 2% מגובה ההלוואה או עד 8,000 ש''ח, הגבוה מבינהם. תוכלו לשלם בעת פתיחת התיק או להוסיף את הסכום לזמן הפרעון הסופי של המשכנתא.

  • תשלום לעורך דין - עלות של עורך דין היא כ 0.5% משווי בדירה או עד 5,000 ש''ח. עורך הדין צריך להחתים אתכם על חוזה המשכנתא ואת השאירים (הילדים) על ההצהרה ללקיחת משכנתא הפוכה. במידה ויש שוכרים בדירה, גם הם יצטרכו לחתום בפני העורך דין שהם מתחייבים לצאת מהנכס במידה והלווים הלכו לעולמם.

  • שמאי מקרקעין - עלות של שמאי מקרקעין להערכת שווי הנכס יכול לעלות לכם כ - 1700 ש''ח לנכס ששווי עד 3 מיליון ש''ח.

 

עלויות חודשיות

 

למשכנתא הפוכה אין החזרים חודשיים, מה שהופך אותה לכדאית ומשתלמת לאנשים רבים. אך בכל זאת, ישנן כמה עלויות חודשיות שתצטרכו לשלם במידה ואתם לוקחים משכנתא הפוכה:

 

  • ביטוח הנכס לטובת הגוף המלווה - חובה עליכם לעשות ביטוח מבנה למשכנתא לטובת הגוף המלווה, כדי שיוכל לשפץ את הבית במידה ותקרה תקלה לנכס, כגון רעידת אדמה.

  • דמי ניהול - לא חובה. עבור כל חודש תצטרכו לשלם לגוף המלווה 75 ש''ח עבור דמי ניהול הצמודים למדד. ניתן לדחות את תשלום דמי הניהול לזמן הפרעון של המשכנתא.

  • תשלום ריביות חודשי - גם זו אינה חובה, אך ניתן לשלם מידי חודש את הריביות על הקרן. את הקרן לא ניתן לשלם, רק לאחר פטירת הלווים.

 

משכנתא הפוכה - האם כדאי?

 

לא ניתן לענות על השאלה הזו באופן גורף. התשובה עליה תלויה בגורמים ומשתנים רבים המשתנים מלווה ללווה. רק יועץ משכנתאות מקצועי המתמחה במשכנתאות הפוכות יוכל לענות לכם על שאלה זו בהתאם למצבכם הפיננסי, מצבכם המשפחתי ומצב הנכס שלכם.

 

החלטה כזו צריכה להתקבל בשיקול דעת ועם לקיחת כל היתרונות והחסרנות של משכנתא הפוכה בחשבון עם התאמה מדוייקת לצרכי משק הבית שלכם.

 

היכן מוצאים יועץ משכנתא לנטילת משכנתא הפוכה?

 

אם אתם כבר כאן - זה יכול להיות ממש פשוט עבורכם!

 

 כל מה שאתם צריכים לעשות, זה להשאיר את הפרטים שלכם בטופס המצורף והמערכת שלנו תסרוק עבורכם מאות נותני שירות בתחום המשכנתאות ותשלח אליכם עד 3 הצעות של יועצי משכנתא מומלצים באזור מגוריכם המתמחים בנטילת משכנתא הפוכה.

 

 בואו לחסוך זמן יקר, טרחה וכסף רב - במקום אחד!

 

 קונטקט - לענות לציפיות - CONTACT

 

 

השוואת ספקים במשכנתא הפוכה

תודה שפנית לקונטקט,

נציגנו מטפלים כרגע בפניות קודמות,

ניצור איתך קשר בהקדם אפשרי

להתאמת איש מקצוע אידיאלי

לפרופיל בקשתך

{{ errors.name }}
{{ errors.phone }}
כתבות שלנו