שיטות יעילות להסרת כתמים בעור ופיגמנטציה

מחפשים דרך להעלמה וטשטוש של פגמנטציה?

 

רוצים להסיר כתמים מהעור?

 

הגעתם למקום הנכון!

 

כאן תוכלו לקבל את כל המידע לגבי שיטות יעילות להסרת פיגמטציה, סוגי פיגמנטציה שונים ושיטות הטיפול בכל אחד מהם.

 

מהי פיגמנטציה?

 

צבע העור שלנו נקבע על ידי צבענים שמיוצרים בתוך העור עצמו. ללא פיגמנטציה, העור שלנו היה נשאר לבן וחיוור. צבען העור העיקרי נקרא: מלנין. צבע המלנים הוא חום כהה והוא מיוצר בתאים מיוחדים הנקראים מלונציטים, המפוזרים בין כל התאים האחרים שנמצאים בשכבת העור העליונה.

 

בזמן שהעור חשוף לקרני השמש, מתרחש ייצור מוגבר של מלנין וכך מתקבל גוון העור. כמות גדולה מידי של מלנין יכולה להיווצר כתוצאה משינויים הורמונאליים בגוף. כתמי פיגמנטציה בעור באים לידי ביטוי בשינויי צבע, כתמים בעור וכדומה.

 

היכן מופיעה הפיגמנטציה?

 

פיגמנטציה בפנים היא תופעה שמטרידה כמעט את כולם, בפרט נשים. חוץ מפיגמנטציה בפנים, הפיגמנטציה יכולה להופיע גם על גב כף היד, על הכתפיים, הרגליים והידיים. כתמי עור ובעיות פיגמנטציה יכולים להופיע באזורים נוספים, כמו באזור המפשעה, בבית השחי, בחזה ובגב.

 

סוגי כתמי עור

 

ניתן לחלק את סוגי הפיגמנטציה בעור לשתי קבוצות. בקבוצה הראשונה יהיו כתמי עור הקשורים ללבקנות, בהקת, מלסמה (כתמי הריון) וכתמים אחרים הנוצרים כתוצאה מחשיפה לקרני השמש (כתמי שמש) כמו למשל נמשים. הקבוצה השנייה כוללת שומות, שהן גידולי עור קטנים ונקודות חן.

 

לבקנות - לבקנות היא תופעה תורשתית  נדירה שבה אין ייצור בכלל של מלנין בגוף.

בהקת (ויטיליגו) - אלו כתמי עור חלקים ולבנבנים על העור.

מלסמה - אלו כתמי הריון המופיעים גם אצל נשים המשתמשות בגלולות למניעת הריון, הם נעלמים או דוהים לאחר הריון או לאחר הפסקת השימוש בגלולות. כתמי הריון ופיגמנטציה כתוצאה מהריון מופיעים על הפנים, במצח, בלחיים, ברקות ובלסתות, כתמי הריון הם כתמים סימטריים בעור  ובצבע חום כהה.

 

שיטות לטיפול בפיגמנטציה

 

ישנן שיטות רבות לטיפול ולהסרת פיגמנטציה וכתמים בעור. לכל שיטה יש יעילות שונה והיא תתאים לסוג אחר של פיגמנצטיה או כתמים. 

נמשים וכתמי שמש ניתן להעלים יחסית בקלות שכן הם נמצאים על שכבת העור העליונה לעומת זאת, כתמי הריון יותר קשה להסיר, שכן מקורם בשכבות העמוקות יותר.

 

הבהרת פיגמנטציה על ידי משחות

 

שימוש במשחות למריחה חיצונית על כתמי עור ופיגמנטציה, יכול להיות מועיל למקרים מסויימים. משחות אלו מכילות חומצה בריכוז נמוך מאוד שתפקידה לגרום לקילוף העור. הן גם מכילות חומר בשם הידרוקינון בריכוז נמוך של עד 5% הגורם להבהרת הכתם ע״י הריסת תאי המלנין. יש למרוח את המשחות יום יום עד לקבלת התוצאות הנראות לעין. (מספר חודשים עד שנה). 

 

העלמת פיגמנטציה באמצעות פילינג

 

הרעיון בביצוע פילינג לטשטוש פיגמנטציה, הוא לצורך חידוש העור במקום בו הופיעו הכתמים. הפילינג בדרגות הקילוף השונות שלו, גורם לכוויה מבוקרת בשכבות העליונות של העור וכך, הכתמים והפיגמנטציה מוסרים מהעור.

 

הסרת פיגמנטציה בלייזר

 

השימוש בלייזר יעיל מאוד להסרת פיגמנטציה, בעיקר במצבים של כתמי עור נקודתיים. כאשר הפיגמנטציה בעור מופיעה באזורים גדולים, שיטת הטיפול העדיפה היא פילינג. בשוק ישנם עשרות מכשירי לייזר יעילים לטיפול בפיגמנטציה. מומלץ להתייעץ עם מומחים בתחום להאמת המכשיר המתאים לסוג הכתמים או הפיגמנטציה שלכם. 

 

העלמת פיגמנטציה בקרן אור - Ipl

 

טכנולוגית IPL משתמשת בטווחים רחבים של אורכי גל (בין 500-1200) שמטרתם להשמיד פיגמנטציה ע״י שריפת המלנין הנמצא באזור המטופל. טיפול על ידי קרן אור נעשה באופן מבוקר ובסדרת טיפולים ממושכת, בדרך כלל עד 5 טיפולים יספיקו. הטיפול גורם לחידוש העור באזור המטופל והסרת הכתמים או הפיגמנטציה.הטיפול באמצעות קרן אור אינו כואב ונמשך מספר דקות בודדות.

 

לא יודעים איזה סוג טיפול יתאים לכם להסרת פיגמנטציה?

 

כדי לבחור טיפול מתאים להסרת פיגמנטציה וכתמי עור, אנחנו ממליצים להתייעץ עם אנשי מקצוע המבינים בתחום הרפואה האסתטית. 

כל מה שעליכם לעשות, זה להשאיר את הפרטים שלכם בטופס כאן למטה והמערכת שלנו תשלח אליכם עד 3 הצעות של מרפאות ומכוני אסתטיקה מומלצים המתמחים בהעלמת פיגמנטציה באזור מגוריכם, כך שתוכלו לבחור מתוכן את ההצעה הטובה ביותר עבורכם. 

 

בואו לחסוך זמן יקר, טרחה וכסף - במקום אחד!

 

קונטקט - לעמוד בציפיות - CONTACT

השוואת ספקים ברפואת העור

תודה שפנית לקונטקט,

נציגנו מטפלים כרגע בפניות קודמות,

ניצור איתך קשר בהקדם אפשרי

להתאמת איש מקצוע אידיאלי

לפרופיל בקשתך

{{ errors.name }}
{{ errors.phone }}