פירעון משכנתא הפוכה - מתי ואיך ניתן לפרוע אותה?

לקחתם משכנתא הפוכה ואתם מעוניינים לפרוע אותה לפני הזמן?

 

רוצים לדעת כיצד מתבצע פירעון של משכנתא הפוכה?

 

הגעתם למקום הנכון!

 

אנחנו נסביר לכם כיצד מתבצע פירעון משכנתא הפוכה והאם ואיך ניתן לבצע פירעון מוקדם למשכנתא הפוכה טרם זמנה.

 

כל סוג של הלוואה יגיע בבוא הזמן לזמן הפירעון שלו. במשכנתא הפוכה הסכום שאותו יש לפרוע מורכב מ: קרן ההלוואה+ ריביות + עלות פתיחת תיק+ דמי ניהול חודשיים. כל הסכומים הנ''ל מצטברים בתוספת של הצטברות המדדים במשך השנים החולפות. בכתבה זו נעסוק בפירעון של משכנתא הפוכה ומה עושים במקרה של פירעון מוקדם.

 

מצבים בהם ניתן לבצע פירעון משכנתא

 

ישנם כמה מצבים בהם תוכלו לפרוע את המשכנתא וכן ישנם מקרים בהם הגוף המלווה יהיה מחוייב לפרוע את המשכנתא:

 

  1. במקרה בו הלווים הלכו לעולמם - במצב כזה הגוף המלווה ידרוש מהשאירים לפרוע את ההלוואה ויתן להם ארכה של שנה מיום פטירת הלווה. במידה ולשאירים אין מספיק כסף כדי להחזיר את ההלוואה, הגוף המלווה ימכור את הבית במחיר של שווי במימוש מהיר על פי הערכת שמאי באותו הזמן. במידה ונשאר סכום כסף מעבר לסכום ההלוואה + הריביות והמדדים, ההפרש יועבר לידי השאירים. בזמן של שנת הארכה הניתנת לשאירים, המשכנתא נמשכת ולכן יהיו עליה הצברויות נוספות של ריביות ומדדים.

  2. מכירת הנכס - במקרה והלווים מוכרים את הדירה, הגוף המלווה יחייב את הלווים לקבל את כספו בחזרה.

  3. מעבר לבית אבות או דיור מוגן - במקרה והלווים עוברים לדיור מוגן, הגוף המלווה ידרוש מהם להחזיר את ההלוואה עד 5 שנים מיום עזיבת הנכס.

 

פרעון מוקדם של משכנתא הפוכה

 

הלוואת משכנתא הפוכה ניתנת לפרעון מוקדם חלקי או מלא של סכום ההלוואה. משכנתא הפוכה ניתנת לפירעון בכל זמן וללא עמלת פירעון מוקדם או קנסות. התנאי היחיד המאפשר פירעון מוקדם, הוא שיהיה סכום מינימלי של 50,000 ש''ח.

ניתן לשלם את הריביות בלבד במשך תקופת המשכנתא כהחזר חודשי, אך מומלץ יותר להחזיר תחילה את הקרן ורק אחר כך להתחיל לשלם את הריביות.

 

במידה והסכום שנשאר להחזיר במועד הפירעון גדול משווי הנכס בתקופת הפירעון, השאירים לא יצטרכו לשלם את ההפרש הנותר מכיוון שהגוף המלווה מוריד את הסכום לערך של שווי הדירה בזמן הפירעון.

 

איך לבצע פירעון משכנתא הפוכה בצורה נכונה וחסכונית?

 

כדי לבדוק כדאיות של פירעון משכנתא הפוכה מומלץ להעזר ביועץ משכנתאות מקצועי המתמחה במשכנתאות הפוכות שיוכל לערוך עבורכם בדיקת כדאיות של פירעון מוקדם וידריך אתכם בשלבים שאתם צריכים לבצע כדי לפרוע את המשכנתא בצורה נכונה.

 

היכן תוכלו למצוא יועץ משכנתא לפירעון משכנתא הפוכה?

 

זה כבר ממש פשוט!

 

כל מה שאתם צריכים לעשות, זה להשאיר את הפרטים שלכם בטופס המצורף והמערכת שלנו תסרוק עבורכם מאות נותני שירות בתחום המשכנתאות ותשלח אליכם עד 3 הצעות של יועצי משכנתא מומלצים באזור מגוריכם המתמחים בפירעון משכנתא הפוכה.

 

 בואו לחסוך זמן יקר, טרחה וכסף רב - במקום אחד!

 

 קונטקט - לענות לציפיות - CONTACT

 

 

השוואת ספקים במשכנתא הפוכה

תודה שפנית לקונטקט,

נציגנו מטפלים כרגע בפניות קודמות,

ניצור איתך קשר בהקדם אפשרי

להתאמת איש מקצוע אידיאלי

לפרופיל בקשתך

{{ errors.name }}
{{ errors.phone }}
כתבות שלנו