קניית דירה עם חריגות בנייה - האם זה אפשרי?

עומד לפני נטילת משכנתא לבית עם חריגות בניה?

 

רוצה לדעת איך ניתן לקנות דירה עם חריגות בניה?

 

הגעת למקום הנכון!

 

כאן תוכלו לקבל את כל המידע לגבי רכישת נכס נדל''ן עם חריגות בניה, האם זה אפשרי בכלל וכיצד ניתן לעשות את זה?

 

מה נחשב לחריגות בניה?

 

 באופן כללי, ישנן חריגות בנייה מסוגים שונים ובהחלט רצוי להבחין ביניהם. במקרים רבים החריגות מתייחסות לתוספות שונות או להרחבות אשר בוצעו בפועל למרות שלא התקבל כל אישור לבנייה. מהתקנת פרגולה ועד הוספת תקרה או פיצול דירה, חריגות בנייה הן תופעה לא נדירה, למרבה הצער. באופן טבעי, חשוב להיות מודעים לקיומן, שכן יש לכך השפעה לקבלת אישור משכנתא לבית עם חריגות בניה

 

חריגות נוספות יכולות להתבטא בבנייה החורגת מהגובה או מאחוזי הבנייה המותרים על פי חוק, או בבנייה לייעוד השונה מהייעוד בגינו התקבל ההיתר מלכתחילה. מקרים "קלים" יחסית כוללים סגירת מרפסות או בניית גדרות, אם כי מצבים אלה ברי תיקון כמובן.

 

כך למשל, חריגת בניה יכולה להיות סגירה של מרפסת, יציאה מגבולות המגרש, שטח בנוי גדול מזה הרשום בהיתר, שינוי ייעוד של שטח בלי לקבל אישור, חלוקת גובה בחלל מסוים, פיצול דירה למספר יחידות דיור ועוד. ישנן חריגות בניה שמוגדרות קלות יחסית - למשל התקנה של מזגן, שינוי סוג המדרגות, הקמת גדר ועוד. ישנן חריגות שנחשבות קשות והעונשים עליהן בהתאם.

 

איך תדעו אם קיימת חריגת בניה בנכס?

 

על ידי השוואה של המבנה הקיים בשטח, לבים התוכנית שבהיתר הבניה, תוכלו לדעת האם קיימות חריגות בניה בנכס העומד לרכישה. לצורך עריכת השוואה זו, עליכם לפנות לשמאי מקרקעין או אדריכל על מנת שייבחן האם יש חריגות בנייה בנכס.

 

למה קשה לקבל משכנתא על דירה עם חריגות בנייה?

 

הבנק שמעניק סכום כסף גדול כמשכנתא, עושה זאת בתמורה לשעבוד הנכס. הערך של הבית או הדירה שלכם מספק לבנק את הידיעה שכספו מובטח ובעצם את הביטחון שהוא זקוק לו. חריגת בניה עלולה להוריד את ערכו של הנכס.

 

ב-2018 אושרו תקנות חדשות לגבי קנסות מנהליים לגבי עבירות על חוק התכנון והבנייה. לפי תקנות אלה מי שלא יתקן חריגות בניה על אף שקיבל התראה, ישלם 25,000 ש"ח אם החריגה היא בשטח של עד 25 מ"ר, 50,000 ש"ח עבור עבירות בניה בשטח שבין 25 ל-50 מ"ר ועל הפרת תקנות התכנון והבניה בשטח של יותר מ-100 מ"ר הקנס יכול להגיע גם ל-300,000 ש"ח! אם למשל שווי הבית שלכם הוא 1.2 מיליון ש"ח אבל אתם עלולים לשלם קנס בגובה 200,000 ש"ח, הערך הריאלי שלו הוא רק מיליון ש"ח.

 

בנוסף, אם תצטרכו לערוך שינויים בבית כדי להתאימו להיתר הבניה, או להרוס את התוספות הלא חוקיות, מן הסתם שוויו יפחת. במקרים שבהם חריגת הבניה תאושר בדיעבד ישנו סיכוי סביר שתידרשו לשלם היטל השבחה, כך שבפועל הערך האמיתי של הנכס כיום נמוך יותר - וכל אלה גורמים לבנק להתייחס אליו בחשדנות.

 

כתוצאה מכך אתם עלולים לקבל משכנתא על סכום נמוך יותר מכפי שרציתם או שהבנק יסרב להעניק משכנתא.

 

איך לקבל משכנתא לנכס עם חריגות בניה?

 

 הדרך הטובה ביותר להבטיח אישור למשכנתא על הנכס, היא לבצע בדיקה יסודית של הנכס ולהבין מה החלופות שעומדות בפניכם אם החלטתם להמשיך עם תהליך הרכישה בכל זאת. יועץ משכנתאות מקצועי יוכל לעזור לכם בתהליך הזה, תוך דאגה לאינטרסים האישיים שלכם.

 

השאירו את הפרטים שלכם בטופס כאן למטה ותקבלו עד 3 הצעות מחיר מיועצי משכנתאות מומלצים באזור מגוריכם עם התאמה מלאה לצרכים הספציפיים שלכם.

 

בעזרת המערכת הטכנולוגית החכמה שלנו אתם חוסכים זמן, מאמץ וכמובן כסף רב בהשוואת יועצי משכנתאות למשכנתא עם חריגות בנייה.

 

חסכן זמן, טרחה וכסף רב - במקום אחד!

 

קונטקט - לעמוד בציפיות - CONTACT

השוואת ספקים במשכנתא

תודה שפנית לקונטקט,

נציגנו מטפלים כרגע בפניות קודמות,

ניצור איתך קשר בהקדם אפשרי

להתאמת איש מקצוע אידיאלי

לפרופיל בקשתך

{{ errors.name }}
{{ errors.phone }}
כתבות שלנו