מחיר למשתכן למשפרי דיור - כך תעשו את זה נכון

רוצים לעבור לדירה טובה יותר?

 

רוצים לשפר ולשדרג את תנאי המגורים שלכם?

 

הגעתם למקום הנכון!

 

בעזרת יועצי המשכנתאות המומחים שלנו, אנחנו נדאג שתקבלו את אחוזי המימון הגבוהים ביותר למשכנתא בנקאית לצורך שיפור דיור.

 

הרעיון של מחיר למשתכן נולד כדי לאפשר למשפחות חסרות דיור משלהן לרכוש דירות במחיר מוזל יחסית בפרויקטים מסוימים ברחבי הארץ. מה שהיה נחלתם של מחוסרי הדיור בלבד השתנה בשנת 2017 ומועצת מקרקעי ישראל החליטה להרחיב את האפשרות גם למשפחות שמעוניינות בשיפור דיור. כלומר, משפחות שיש להן כרגע דירה משל עצמן ורוצות לשפר ולשדרג את תנאי המגורים שלהן.
מדובר בדיוק באותם פרוייקטים הנבנים לחסרי הדיור בכל רחבי הארץ.

 

חשוב לציין, כי ישנה אפשרות לשיפור דיור בשוק החופשי, גם ללא תוכנית מחיר למשתכן, ראו על כך מאמר נפרד.


על מנת שניתן יהיה לגשת להגרלה במחיר למשתכן לשיפור דיור, עליכם קודם כל להוציא תעודת זכאות של מחיר למשתכן.


אז מי זכאי להשתתף בהגרלה של מחיר למשתכן בשיפור דיור?


1 אם אתם משפחה או ידועים בציבור או יחיד (רווק/גרוש/אלמן) ואתם מעל גיל 35 ויש לכם כרגע דירה משלכם או חלק בדירה ואתם מתחייבים למכרה תוך 12 חודשים מקבלת טופס 4 לדירה שרכשתם במחיר למשתכן או אם היתה לכם דירה שמכרתם עד 6 שנים לפני הרכישה במחיר למשתכן.


2 אם יש לכם זכויות בנחלה או משק, או שיש לכם בית בשלבי בנייה או קרקע מופשרת לבנייה או זכות כחבר קיבוץ או מושב שיתופי ובבעלותכם 30% לפחות


3  אם אתם נכים מגיל 21 ומעלה המוגדרים ב 75% נכות או יותר הגרים בבית הוריכם.במידה ואתם מתגוררים במקום מסויים ושם אתם רוצים לרכוש את הדירה לשיפור דיור במחיר למשתכן תינתן לכם עדיפות ראשונה ובתנאי שאתם מתגוררים במקום לפחות ב 3 השנים האחרונות, זה נתון שנבדק מול רשות האוכלוסין ואינו ניתן לערעור.

בכל מקרה יהיה עליכם לחתום על תצהיר שאומר שאין לכם זכויות על הקרקע שעליו בנויה הדירה.


כמובן שאתם רשאים לבחור את הישוב שבו תרצו לגור מתוך מגוון הפרויקטים בארץ בצפון במרכז או בדרום, הפרויקטים של מחיר למשתכן הרלוונטיים לשיפור דיור קיימים בישובים הבאים מצפון לדרום: בקרית שמונה, שלומי, צפת, טבריה, בית שאן, נחף, עכו, עפולה, חיפה, עתלית, טירת הכרמל, חדרה, נתניה, הרצליה, תל אביב, בית אל, ביתר עלית, רמלה אשדוד, אשקלו, שדרות, נתיבות, באר שבע, דימונה, מצפה רמון ואילת.
הרוכשים באזורי הפריפריה יהיו זכאים למענק שבין 40 אלף שח ל 60 אלף שח בהתאם לישוב שבו תחליטו לרכוש את הדירה במחיר למשתכן בשיפור דיור.


רישום לפרויקטים במחיר למשתכן בשיפור דיור


בדרך כלל תפורסם הודעה בעיתונות וכמובן באתר משרד הבינוי והשיכון (כדאי לעקוב אחר הפרסומים כדי לא לפספס)
28 ימים לאחר פרסום ההודעה תפתח ההרשמה להגרלה של אותו פרויקט, אם כבר יש לכם אישור השתתפות להגרלה שימו לב כי הוא תקף לשנה.
אתם רשאים להירשם ל 3 הגרלות בפרויקטים הפתוחים, במידה וזכיתם בהגרלה מסוימת תתבטלנה שאר ההגרלות אליהן נרשמתם.
מרגע שההגרלה נסגרה תוך 10 ימים תיערך הגרלה נוספת כדי לקבוע את מיקומכם בתור לבחירת הדירה.


במידה וזכיתם בשיפור דיור במחיר למשתכן, מזל טוב!


כדי לבחור את הדירה שתרצו לרכוש מומלץ מאד לבדוק מראש את הדירות הפנויות בפרויקט באתר ההגרלות כי במשרדי החברה שבונה את הפרויקט יינתן לכם זמן מוקצב ויחסית קצר (כ 45 דקות) לבחון את התכניות.


זה הזמן לבחון ולבדוק את יכולות המימון שיש לכם לרכישת הדירה במחיר למשתכן בשיפור דיור וזאת לפני שתגיעו לחברה שבונה את הפרויקט שבו זכיתם. עליכם להגיע לפגישה בזמן אחרת אתם עלולים לאבד את הזכייה, הקפידו על כך.


שימו לב, משפרי דיור במחיר למשתכן !


אם עליכם לקחת משכנתא כדי לממן את הרכישה בשיפור דיור במחיר למשתכן, בנק המשכנתאות רשאי לחשב את גובה המשכנתא לפי שווי ערך השוק של הדירה ולא לפי מחיר הקנייה בפועל (כך קבע בנק ישראל במאי 2016).
ההון העצמי שלכם חייב להיות מינימום 100 אלף שח כששווי הדירה לא יעלה על 1.8 מיליון שח ערך שוק על פי הערכת שמאי.


זה הזמן לפנות ליועץ משכנתאות כדי לקבל את ההצעות הטובות ביותר. ממולץ מאד להסתייע ביועץ משכנתאות פרטי שייצג את האינטרס שלכם מול הבנק זה יכול חחסוך לכם עשרות אלפי שקלים לאורך התקופה של המשכתא.


דבר חשוב נוסף, ברכישת דירה במחיר למשתכן בשיפור דיור אתם מתחייבים בחוזה שלא למכור את הדירה לפחות 5 שנים מיום קבלת המפתח/ טופס 4/ אישור לאכלוס.

 

השאירו את הפרטים שלכם בטופס המצורף והמערכת הטכנולוגית של קונטקט תסרוק עבורכם עשרות נותני שירות בתחום המשכנתאות ותשלח אליכם עד 3 הצעות של יועצי המשכנתאות המומלצים באזור מגוריכם, המתמחים במשכנתא למשתכן ולמשפרי דיור והמתאימים בדיוק לפרופיל בקשתכם.

 

חסכו זמן יקר, מאמץ וכסף - במקום אחד!

 

קונטקט - לעמוד בציפיות - CONTACT

 

השוואת ספקים במשכנתא במחיר למשתכן

תודה שפנית לקונטקט,

נציגנו מטפלים כרגע בפניות קודמות,

ניצור איתך קשר בהקדם אפשרי

להתאמת איש מקצוע אידיאלי

לפרופיל בקשתך

{{ errors.name }}
{{ errors.phone }}
כתבות שלנו