מה התפקיד של שמאי מקרקעין בתהליך נטילת המשכנתא?

במידה ואתם עומדים לפני קניית דירה ומעוניינים לקבל משכנתא לצורך הרכישה ויחד עם זה, אין לכם ממש מושג כמה כסף תוכלו לקבל מהבנק -

 

הגעתם למקום הנכון ביותר עבורכם כעת!

 

אנחנו נדאג שתקבלו את הסכום הגבוה והמירבי ביותר במשכנתא בנקאית או משכנתא חוץ בנקאית, על ידי יועצי המשכנתאות המומחים שלנו שיוכלו להדריך אתכם בכל הנוגע לשמאות מקרקעין נכונה ואיך היא יכולה להשפיע על גובה הסכום שתקבלו במשכנתא.

 

שמאי מקרקעין הוא אדם שהמקצוע שלו הוא לאמוד ולהעריך שווי של דירה או נכס מקרקעין אחר. הערכה של שמאי מקרקעין משמשת אותנו לביצוע עסקת נדל''ן אופטימלית. שימוש בשמאות מקרקעין יכולה להשתנות בהתאם לצרכים הנדרשים. שמאות לדירות יכולה להעשות לצורך קבלת משכנתא, משכנתא משלימה, פינוי בינוי, תמ''א 38 ועוד. בכתבה זו נביא בפניכם את כל המידע על שמאי מקרקעין.

 

שמאי מקרקעין

 

שמאי מקרקעין יכול לעבוד בכמה שיטות חישוב בכדי להגיע לתוצאה מדוייקת ככל האפשר. ישנן שלוש שיטות עיקריות שבהן נעזרים בהערכת שמאות מקרקעין:

 

1. שיטת ההשוואה - השיטה הפופולארית ביותר. השמאי מבצע את החישובים על ידי השוואת הנכס לנכסים דומים בסביבה הקרובה, כדי להבין מה ערך הנכס בפועל.

 

2. שיטת היוון הכנסות - שיטה משנית, השמאי בוחן את ההכנסות הצפויות מהשכרת הדירה ועלי ידי בניית צפי של רווח מהדירה הוא יכול לאמוד את השווי שלה ללא קשר לשוק.

 

3. שיטת העלות - שיטה הכי פחות שימושית. השמאי בוחן את ערך הקרקע עליה נמצא הנכס ומוסיף את תשומות הבנייה לבניית נכס דומה וכך מתקבלת הערכה של שווי הנכס בלי קשר ךהכנסות או לשוק הקיים.

 

השמאי יכול לבחור אם להשתמש בשיטה אחת או להעזר בכמה שיטות לבחינת הנכס. כאשר שמאי מקרקעין מגיש לכם מסמך מסודר עם דו''ח של ערך ושווי הדירה, אתם יכולים למשכן את הנכס לטובת משכנתא משלימה או הלוואה אחרת, או למכור את הדירה במחיר הגיוני.

 

מה בודק שמאי מקרקעין?

 

אפשר לחק את התהליך של שמאות מקרקעין לשניים. ישנו שלב של מכירת דירה ושלב של קניית דירה. יתכן מאד שתצטרכו לשמאי בשני המקרים, אבל כמובן זוהי בחירה שלכם. 

במקרה של קניית דירה, הערכה של מאי מקרקעין הכרחית לצורך נטילת משכנתא. הבנק לא יוכל לאשר לכם משכנתא אם לא הגיע שמאי מטעמו למקום הנכס והעריך אותו. שמאי מטעם הבנק יגיע גם את אתם מעונינים לקבל משכנתא משלימה על הבית או משכנתא לכל מטרה. שכירת שמאי פרטי משלכם יכולה להציל אתכם הרבה פעמים מעסקת נדל''ן גרועה, מאחר ולכם אין את היכולות לזהות בעיות בנכס או בסביבתו. שמאי פרטי גם יכול לעזור לכם בניהול של משא ומתן מול בעל הנכס. בנוסף, חשוב לבצע הערכת שמאי לפני חתימה על חוזה, כדי למנוע מצבים לא נעימים שבהם הדירה שווה הרבה יותר ממה שאתם יכולים להרשות לעצמכם, או פחות מכך - ואז תקבלו מימון נמוך למשכנתא.

 

עלות הערכת שמאי מקרקעין

 

עלות השירות של שמאות מקרקעין נעה בין 2000 -5000 ש''ח להערכת שווי של נכס. 

 

כמה זמן לוקח הליך השמאות?

 

זה מאד תלוי בגודל הדירה ובסך כל הנתונים שעל השמאי לשקלל. בדרך כלל טווח העבודה של שמאי מקרקעין הוא בין יום אחד לשלושה ימים. 

 

שמאי פרטי מול שמאי בנקאי

 

ישנו הבדל משמעותי בן שמאי פרטי שאתם שוכרים לבין שמאי בנקאי שמגיע מטעם הבנק בנטילת משכנתא. הבנק בדרך כלל נוטה להוריד כ 10% משווי הדירה כדי לקחת כמה שפחות סיכונים על הנכס שמושכן עבורו. זה אומר שעדיף לכם לבוא לבנק עם הערכה של שמאי פרטי וכך תוכלו לקבל תנאים טובים יותר. הערכת השמאי תקפה עד 6 חודשים, לכן רצוי להזמין את הערכת השמאי זמן קצר לפני נטילת המשכנתא.

 

שירותי שמאות נוספים

 

ישנם שירותים נוספים שתוכלו לקבל משמאי מקרקעין:

 

1. שמאות לצורך בוררות - במקרים של ירושה או עזבונות, פירוק שותפות במקרקעין.

 

2. ליווי פרוייקטים - תמ''א 38, פינוי בינוי ועוד. השמאי מעריך את הצעת היזם ובודק האם משתלם לדיירים לבצע את העסקה.

 

הסתבכתם?

 

זה לא באמת מסובך.

פנו לאחד מיועצי המשכנתאות שלנו בקונטקט שיעשה לכם סדר בראש ובכיס וידריך אתכם בכל שלב ברכישת הדירה שלכם.

 

השאירו את הפרטים שלכם בטופס כאן למטה ותקבלו עד 3 הצעות מחיר מיועצי משכנתאות מומלצים באזור מגוריכם ובכך אתם חוסכים לעצמיכם זמן יקר, טרחה מיותרת וכסף רב!

 

בואו להשתמש במערכת הטכנולוגית החכמה הסורקת מאות נותני שירות בתחום המשכנתאות ושולחת אליכם אך ורק הצעות רלוונטיות העונות על פרופיל הבקשה שלכם.

 

קונטקט - לעמוד בציפות - CONTACT

 

השוואת ספקים במשכנתא לבית ראשון

תודה שפנית לקונטקט,

נציגנו מטפלים כרגע בפניות קודמות,

ניצור איתך קשר בהקדם אפשרי

להתאמת איש מקצוע אידיאלי

לפרופיל בקשתך

{{ errors.name }}
{{ errors.phone }}
כתבות שלנו