איך מנהלים תזרים מזומנים טוב יותר?

כל עסק מנהל מעקב אחר תזרים מזומנים באופן קבוע. היכולת לזהות מתי הכסף נכנס ומתי הוא יוצא, ומה צפוי לקרות בכל רגע נתון, היא זו שמאפשרת שליטה טובה הרבה יותר. אלא שהמהלך הזה נכון לא רק לבעלי עסקים קטנים או גדולים. למעשה, כל יועץ כלכלי בוודאי ימליץ לכם לנהל תזרים מזומנים משפחתי, לעקוב אחר ההכנסות וההוצאות ולשפר את ההתנהלות שלכם במשחק הכלכלי הזה. יש כמה דרכים פשוטות למדי לעשות את זה.

 

 

בניית תקציב משפחתי באקסל

 

דרך אחת לנהל תזרים מזומנים עשויה להיות פשוטה למי שממילא אוהב מספרים ונוסחאות. בקובץ אקסל פשוט תוכלו להזין את כל ההוצאות הקבועות שלכם (משכנתא או ארנונה למשל) ולדעת כמה כסף צפוי לצאת מחשבון הבנק שלכם בכל רגע נתון – וכמה כסף צפוי להיכנס. אל ההוצאות הקבועות תצטרכו להוסיף גם הוצאות משתנות, כדוגמת הוצאות על דלק, מזון או בילויים. 

 

בכל פעם שתבצעו רכישה תזינו את פרטי העסקה בקובץ שלכם, וכך תהיו תמיד עם היד על הדופק. תדעו האם אתם עומדים ביעדי התקציב, כמה בזבזתם על בגדים או מסעדות, ומה יהיה מצב המינוס (או הפלוס) בסוף החודש. דרך אגב, אם אתם לא לגמרי בטוחים איך לבנות תקציב נכון ואילו שיקולים לקחת בחשבון, אפשר ומומלץ להיעזר בשירותיו של יועץ לכלכלת המשפחה, לפחות בשלב הזה.

 

 

אפליקציות לניהול תזרים מזומנים 

 

אם אתם ממילא צמודים לטלפון הנייד, תוכלו לנצל את הזמן הזה כדי לעקוב באופן תמידי אחר ההוצאות וההכנסות שלכם כדי לדעת בדיוק מה מצב החשבון ויעדי התקציב שלכם. יש היום שלל אפליקציות לניהול תזרים מזומנים שכדאי לכם להכיר (כמו פיננדה, Wally ואחרים), וזו דרך מעולה לעדכן כל הוצאה מיד כשהיא מתבצעת. כך תימנעו מטעויות ותדעו בכל רגע נתון בדיוק מה מצבכם הפיננסי בחשבון הבנק והאם יש צורך לבצע שינויים כלשהם בתקציב או בתכנון ההוצאות שלכם.

 

 

יועץ כלכלי לצורך תכנון הוצאות

 

תזרים מזומנים משפחתי, בדומה לזה שאתם מנהלים בעסק, אמור לקחת בחשבון גם את ההוצאות הגדולות שצפויות לאורך הדרך. למשל, אם אתם מתכננים לקנות מכונית חדשה או להחליף את הריצוף באמבטיה, סביר להניח שצפויה לכם הוצאה לא קטנה שצריך להתכונן אליה טוב יותר. בהתאם רצוי לחשב מסלול חדש, לעדכן את התקציב ולנהל את התהליך הזה טוב יותר. יועץ פיננסי יכול לעזור לכם לעשות את זה טוב יותר, להבין מה משמעות ההוצאה הגדולה ואיך ניתן לעמוד בה בלי להגדיל את המינוס ובלי לחרוג מהתקציב שהגדרתם.

 

כפי שאתם נעזרים בשירות של יועץ משכנתאות מנוסה לפני שאתם בוחרים את מסלול המשכנתא המתאים לכם, כך מומלץ להיערך טוב יותר להוצאות גדולות אחרות – לרבות שיפוצים, לימודים אקדמיים או חתונה של הילדים. אתם מוזמנים להשאיר את הפרטים שלכם בטופס שמופיע כאן למטה, וצוות קונטקט יעזור לכם לבחור יועץ כלכלי מצוין שילווה אתכם בדרך ויעזור לכם לקבל החלטות כלכליות טובות ונכונות יותר, ולנהל תזרים מזומנים בצורה מושלמת.

השוואת יועצים לכלכלת משפחה בייעוץ לכלכלת המשפחה

תודה שפנית לקונטקט,

נציגנו מטפלים כרגע בפניות קודמות,

ניצור איתך קשר בהקדם אפשרי

להתאמת איש מקצוע אידיאלי

לפרופיל בקשתך

{{ errors.name }}
{{ errors.phone }}