תכנון משכנתא - חישוב פיננסי נכון לתמהיל המשכנתא המותאם לכלכלת משק הבית

אם הגעתם לכאן, כנראה שאתם עומדים לפני תכנון תמהיל המשכנתא שלכם.

 

הגעתם למקום הנכון!

 

אנחנו נבטיח לכם תכנון פיננסי נכון לתמהיל משכנתא, המותאם בדיוק לצרכי משק הבית שלכם וליכולות הכלכליות של המשפחה, כדי שתחכסו כמה שיותר בהחזרי המשכנתא החודשיים שלכם.

 

סביר להניח שגם אתם, כמו רוב הישראלים, זקוקים למשכנתא לצורך רכישת דירה חדשה. אלא שרגע לפני החתימה על התחייבות גדולה ויקרה במיוחד רצוי לבצע תכנון פיננסי נכון לתמהיל משכנתא ולהבין מה הריבית שתשלמו, למשך כמה זמן ומה יהיה גובה ההחזר החודשי שלכם. זו הדרך להבטיח ניהול משק בית תקין גם כשאתם מתמודדים עם תשלום חודשי קבוע במשך 20 או 30 השנים הבאות.

 

 

תכנון משכנתא – שלב ראשון

 

הכלל הראשון בתכנון כל מהלך כלכלי מורכב, ובפרט תכנון משכנתא, הוא בחינת ההון שעומד לרשותכם כבר עכשיו. סביר להניח שלאורך השנים ניהלתם תוכנית חיסכון, קיבלתם מתנה יפה מההורים או צברתם לעצמכם הון עצמי מהשקעות נכונות. ככל שההון העצמי שעומד לרשותכם גבוה יותר, כך תוכלו להתמקח ולקבל תנאים קצת יותר אטרקטיביים על המשכנתא שלכם. חשוב לא פחות מכך, ככל שההון העצמי גבוה יותר, כך המשכנתא שלכם תסתיים מוקדם יותר.

 

 

תכנון כלכלי אמיתי

 

אחרי שחישבתם את ההון שעומד לרשותכם לרכישת הדירה, חשוב לבצע תכנון כלכלי מדויק ככל האפשר. זה השלב שבו תבחנו את כל ההוצאות הקשורות לדירה החדשה, ומחיר הרכישה הוא רק סעיף ברשימה הזו. גם תשלומי מיסים (כמו מס שבח או מס רכישה) ודמי תיווך, וכמובן תשלומים לעורך הדין או שיפוץ גדול שאתם מתכננים לבצע – כולם אמורים להופיע בחישוב שלכם.

 

 

מצב ההכנסות שלכם

 

חישוב ההוצאות הכוללות הושלם, וזה הזמן להבין מה מקורות ההכנסה שלכם ומה אמור לקרות בתקופה הקרובה. במילים אחרות, לצד המשכורת החודשית שלכם רצוי להבין האם יש צפי לשחרור של קופת גמל או תוכנית חיסכון, לרווח משמעותי על השקעה שביצעתם בעבר או לירושה שתעזור לכם לכסות חלק מסכום ההלוואה. אם התשובה לאחת השאלות הללו היא כן, תכנון משכנתא בהחלט ייקח בחשבון גם את האפשרות שלכם לסלק חלק מהלוואת המשכנתא לאורך הדרך, ולצמצם את גובה ההחזר החודשי או לקצר את תקופת ההלוואה.

 

 

תכנון משכנתא ויכולת ההחזר שלכם

 

זו בטח לא תהיה הפתעה גדולה, אבל מרגע שבו תקבלו את המשכנתא תצטרכו להתמודד עם החזר חודשי קבוע. בהנחה שאתם רוצים לעשות את זה נכון ולהימנע מאתגרים כלכליים שיקשו עליכם בעתיד, מומלץ לתכנן החזר בשיעור שלא יעלה על 30% מכלל ההכנסה הפנויה. במילים אחרות, חשבו כמה אתם מרוויחים היום, כמה אתם משלמים באופן קבוע על הלוואות אחרות (כדוגמת הלוואת רכב או לימודים) ומתוך הסכום שנותר בידכם רצוי להקצות עד שליש בלבד לתשלום משכנתא.

 

ככלל, ניהול משק בית הוא עסק יקר, ולצד תשלום המשכנתא אתם עומדים לשלם גם ארנונה ומיסים לצד הוצאות קבועות ומשתנות על מזון, תחבורה ובילויים. אם המשכנתא תנגוס בעוגה הזו במידה ניכרת, תתקשו לעמוד בתשלומים שלכם. אם כן, תמהיל משכנתא נכון ייקח בחשבון את כל הגורמים שהזכרנו כאן ויאפשר לכם להתנהל בצורה טובה ויעילה יותר לאורך זמן.

 

 

תכנון כלכלי ומסלולי משכנתא

 

אם הזכרנו את הצורך בתכנון משכנתא שיאפשר לכם לקבוע החזר חודשי שלא יכביד עליכם, אין ספק שחשובה הבחירה במסלול המתאים עבורכם. יש היום מספר מסלולי משכנתא אפשריים, בחלקם הריבית ידועה וקבועה מראש, באחרים היא משתנה. לכל מסלול יש יתרונות וחסרונות שכדאי להכיר, אבל אין ספק שיש למסלולים השונים השפעה גם על ההחזר החודשי – ועל ההתנהלות הכלכלית שלכם בשנים הבאות.

 

כדי לתכנן תמהיל משכנתא בצורה נכונה ובהתאם לצרכים שלכם מומלץ להיעזר ביועץ משכנתא מקצועי ועתיר ניסיון.

 

השאירו עכשיו את הפרטים שלכם בטופס כאן למטה והמערכת שלנו תשלח אליכם עד 3 הצעות מחיר מיועצי משכנתאות מומלצים המתמחים בבניית תמהיל משכנתא חכם וחסכוני, עם התאמה מלאה לפרופיל הבקשה שלכם.

 

חסכו זמן יקר, טרחה וכסף רב - במקום אחד!

 

קונטקט - לענות לציפיות - CONTACT

 

 

השוואת ספקים בייעוץ משכנתאות

תודה שפנית לקונטקט,

נציגנו מטפלים כרגע בפניות קודמות,

ניצור איתך קשר בהקדם אפשרי

להתאמת איש מקצוע אידיאלי

לפרופיל בקשתך

{{ errors.name }}
{{ errors.phone }}
כתבות שלנו