חיים בקצב התקציב המשפחתי...

התקציב המשפחתי

 

אם תשאלו בשאלה הבאה: "כמה אתם מוציאים בחודש"?- סביר להניח, שרובכם לא ידעו את התשובה. ואלו שכן, כנראה שטועים או לא מדייקים. וזה לא כי אינכם אנשים אחראים ושקולים, או חלילה תלושים מהמציאות.

 

הסיבה העיקרית שבגללה אנו לא יודעים כמה אנחנו מוציאים (ולעיתים גם כמה אנחנו מכניסים), היא כי פשוט- אין לנו צורך בזה! אף אחד לא שואל, אנחנו לא נדרשים לדווח על כך לשום גורם ובאופן כללי- זו שאלה מיותרת שעל מנת לענות עליה אנו נדרשים לפנות ערב שלם (בלי טלויזיה וטלפון ברקע), לשבת עם בן/ בת הזוג ולנבור בערמת תדפיסי אשראי ועו"ש (לא) להנאתנו.

 

על מנת לענות על שאלה פשוטה זו ועוד כמה נוספות, צריך להכין דבר אחד מאוד פשוט- תקציב משפחתי! אז אם טרם הכנתם תקציב משפחתי- רוצו להביא דף ועיפרון (אפשר גם מחשב נייד במקום) והמשיכו לקרוא.

 

חשיבות התקציב

 

התקציב המשפחתי הוא הכלי החשוב ביותר בניתוח המצב הפיננסי המשפחתי ומהווה בסיס לטיפול בכל בעיה או תהליך שיקום פיננסי. בניית התקציב שמה לנו מראה מול הפנים ומאמתת אותנו בפעם הראשונה (כנראה) מול המציאות הכלכלית של משפחתינו.

 

בסיום בניית התקציב ניתנות התשובות לשאלות החשובות ביותר: כמה אנחנו מכניסים בחודש? כמה אנחנו מוציאים? ומהו הפער בין ההכנסות להוצאות?

 

ללא תשובות אלו וללא שיקוף מלא של ההתנהלות הפיננסית של המשפחה, המתקבלת בבניית התקציב, לא נוכל לקבוע את נקודת ההתחלה שלנו ובטח לא להגדיר את נקודת הסיום אליה אנו שואפים.

 

בניית תקציב משפחתי 

 

בניית התקציב לכשעצמו הוא אינו תהליך ארוך ומסובך טכנית. לא נדרשת הבנה חשבונאית ובסיס מתמטי של פעולות חיבור וחיסור ברמה של כיתה ג'- בהחלט מספיק.

 

הרעיון המרכזי בבניית התקציב הוא לסכום מצד אחד את הכנסות המשפחה ומצד שני את סך ההוצאות החודשיות בכל סוגי התשלום (כרטיסי אשראי, מזומן, הוראות קבע, שיקים ועוד)

ולרכז אותם לפי סעיפי הוצאות שונים (מזון, תחבורה, דיור, בילוי ופנאי, ביגוד ועוד).

מכאן המטרה היא ברורה- איזון בין הוצאות להכנסות תוך הקטנת ההוצאות והגדלת הכנסות.

 

 

נשמע פשוט? אז זהו, שלא ממש

 

החלק הטכני והמתמטי אומנם לא מסובך, אך כמה אנשים באמת יקדישו מרצונם הפרטי ערב שלם, כדי לשבת עם בן הזוג ולחפור במסמכים כלכליים, דוחות בנק ואשראי?

התקציב המשפחתי הוא אבן הפינה של תהליך האימון הכלכלי. בתהליך זה היועץ הכלכלי מלווה את המשפחה יד ביד אל עבר החלומות הפיננסיים שלהם, תוך הקניית כלים פרקטיים ועצות בניהול משפחתי פיננסי נכון.

 

אז אם אתם חולמים לקנות בית משלכם, לסגור את החובות וההלוואת, לחסוך לעתיד ילדכם או סתם לממן חופשה קטנה בחו"ל-אתם צריכים יועץ מקצועי לכלכלת המשפחה.

 

אז קחו את העתיד הכלכלי שלכם בידיים והרימו טלפון כבר עכשיו לאחד היועצים שלנו, או מלאו את הפרטים שלכם בטופס שבצד הדף והמערכת החכמה שלנו תשלח אליכם עד 3 הצעות של יועצים לכלכלת המשפחה באזור מגוריכם שיוכלו לעשות לכם סדר ולבנות לכם תקציב משפחתי שיאפשר לכם להנות ולחסוך כסף רב.

 

קונטקט - לענות לציפיות - CONTACT 

 

 

השוואת יועצים לכלכלת משפחה בייעוץ לכלכלת המשפחה

תודה שפנית לקונטקט,

נציגנו מטפלים כרגע בפניות קודמות,

ניצור איתך קשר בהקדם אפשרי

להתאמת איש מקצוע אידיאלי

לפרופיל בקשתך

{{ errors.name }}
{{ errors.phone }}