תשלום דמי תיווך על עסקת נדל''ן

קניתם בית באמצעות מתווך?

 

רוצים לדעת כמה ואם בכלל אתם צריכים לשלם למתווך הנדל''ן?

 

הגעתם לעמוד הנכון!

 

כאן ניתן לכם את כל המידע לגבי תשלומי דמי תיווך, מתי המתווך זכאי לקבל תשלום בגין עסקת תיווך ומתי אתם לא תהיו מחוייבים בכך.

 

קניית דירה בישראל מלווה בדרך כלל על ידי עסקת תיווך. יחד עם זאת, לא תמיד עסקה שכזו נסגרת בלחיצת יד ובתשלום דמי תיווך על סגירת העסקה.

 

מתי מתווך מקבל תשלום על עסקת נדל''ן שנסגרה?

 

על פי החוק, מתווך זכאי לקבלת דמי תיווך במידה והוא היה ''הגורם היעיל בעסקה''. זוהי דרישה הכרחית, שכן בלעדיה אין כל זכות לקבלת תשלום דמי התיווך. 

 

בחוק המתווכים לא נקבע סכום כלשהו, מינימלי או מקסימלי שאותו רשאים המתווכים לגבות כדמי תיווך. יחד עם זאת, מקובל בשוק התיווך לגבות על מכירת דירה כ - 2% + מע''מ משני הצדדים בעסקה. 

 

בגדול, ניתן לומר, כי דמי התיווך הם עניין מסחרי לכל דבר ועניין ובהחלט ניתן לנהל עליו משא ומתן עם המתווך עצמו. 

 

מתי ישנה חובה לשלם דמי תיווך?

 

חשוב לזכור, כי כדי שמתווך אכן יהיה רשאי לגבות דמי תיווך על עסקת נדל''ן שנסגרה, עליו להחתים את הלקוח על טופס הזמנת שירותי תיווך. הטופס עצמו צריך לכלול את כל הפרטים של העסקה ואת הסכום המוסכם על שני הצדדים לתשלום דמי התיווך.

 

במידה והמתווך קבל בלעדיות על דירה מסויימת, גם כן ישנה חובה לשלם לו את דמי התיווך עבור סגירת העסקה.

 

לסיכום,

 

פעמים רבות קניית דירה נעשית על ידי עסקת תיווך, שבלעדיה לא הייתם יכולים למצוא את דירת חלומותיכם. אך חשוב לזכור ולדעת: השלב המורכב והמתיש ביותר עדיין לפניכם: תהליך נטילת משכנתא.

 

נטילת משכנתא הינו תהליך למומחים בלבד ולא כדאי להסתכן לפעול לבד וחלילה לקבל סירוב בבנק או לגלות למפרע שאין לכם מספיק הון עצמי. לכן, אנחנו ממליצים להעזר ביועץ משכנתאות מומחה שיוכל להדריך אתכם בכל הדרוש עד לקבלת המשכנתא המיוחלת.

 

היכן מוצאים יועץ משכנתאות מומחה?

 

זה כבר ממש קל!

 

כל מה שעליכם לעשות, זה להשאיר את הפרטים שלכם בטופס המצורף כאן למטה והמערכת שלנו תשלח אליכם עד 3 הצעות של יועצי משכנתא מומלצים באזור מגוריכם, כך שתוכלו לבחור מתוכם את היועץ האידיאלי עבורכם.

 

המערכת שלנו שולחת אך ורק הצעות עם רלוונטיות מלאה לנתוני הבקשה שלכם, כך שאתם חוסכים זמן יקר, טרחה וכסף רב!

 

קונטקט - לענות לציפיות - CONTACT

 

השוואת ספקים במשכנתא

תודה שפנית לקונטקט,

נציגנו מטפלים כרגע בפניות קודמות,

ניצור איתך קשר בהקדם אפשרי

להתאמת איש מקצוע אידיאלי

לפרופיל בקשתך

{{ errors.name }}
{{ errors.phone }}
כתבות שלנו