קמפיין לידים מבוסס תוצאות - הזרמת לקוחות מותאמים לפרופיל העסק נטו - ללא צורך בהתעסקות עם פרסום

רוב מוחלט (מעל 95%) של משרדי פרסום עובדים כיום בשיטת תקציבאות כאשר הקמפיין עצמו משולם ישירות מכיסו של המפרסם ומשרד פרסום עצמו מרוויח שכ"ט שנע בין 15% ל 30% משווי התקציב המושקע במהלך אותו חודש.

 

לעומת זאת רק כ 5-7% בלבד מכלל משרדי פרסום יהיו מוכנים לעבוד אתכם בשיטת לידים מותנים בסינון מתבקש ובתשלום ידוע מראש על הליד. (שיטת פרסום מבוסס תוצאות - Performance). 

 

אז בואו נבין מזה קמפיין לידים בפועל ולמה רק משרדי פרסום מעטים ירצו להתקשר מולכם בשיטה זו?

 

התחשבנות בשתי השיטות

 

שיטת תקציבאות: במקרים של תקציבאות גובה שכר טירחה של המשווק יגזר מתוך פרמטרים של רמת השקעה של המשווק בקמפיין ובמורכבות ניהולו בפועל כנגזרת מאיכות הפקת קמפיין ברמה עיצובית ורעיונית, רוחב פריסה של הקמפיין בפלטפורמות פרסום השונות כגון: פריסת מנועי חיפוש, רשתות חברתיות, יוטיוב, רכש מדיה ישיר לקמפיין מתבקש והוא תמיד יכומת כאחוז מגובה התקציב המושקע בפרסום בפועל במהלך אותו חודש (מקובל לקחת בין 15% ל 30%) או סכום מינימלי קבוע שמשרד הפרסום ינקוב בו - לפי הגבוה מביניהם.

 

דוגמא להתחשבנות בשיטת תקציבאות: גובה שכ"ט של משרד פרסום = 20% מהתקציב או 1000 ש"ח לפי הגבוה מביניהם. הלקוח החליט להשקיע בפרסום במהלך חודש מסוים רק 3000 ש"ח - ישלם למשווק 1000 ש"ח, אך במידה וישקיע 8000 ש"ח ישלם שכר טרחה בגובה 1600 ש"ח למפרסם.  

 

שיטת קמפיין לידים: בפרסום מבוסס תוצאות הכל שונה מהיסוד! כאן עלויות של המפרסם וקהל מטרה המתבקש הינן ידועות מראש בין הצדדים הנקשרים בעסקה - מה שגורם למפרסמים רבים לחפש משווקים לפי טקטיקת שיווק זו בלבד עקב אחוזי סיכון נמוכים מצדם של המפרסמים.   

 

דוגמא להתחשבנות בשיטת קמפיין לידים: בהנחה ששווי ליד מאופיין מתבקש = 50 ש"ח (לפי קהל מטרה מתבקש) ופיילוט נסיוני 300 לידים. הלקוח ישלם 15000 ש"ח בסה"כ למשווק עד שיספק לו 300 לידים (לקוחות פוטנציאליים לעסק) במהלך תקופת פיילוט מסוכמת בין הצדדים.    

 

שלבי התקשרות: 

 

שלב א - בירור צרכים: בדיקה טלפונית של צרכי הלקוח המפרסם + קביעת פגישה בזום במידת הצורך. זהו שלב שבו על הצדדים להבין ברמה קונספטואלית כי יש פתרון רלוונטי לצורך שיכול לבוא בחשבון עבור שני הצדדים. (בגדול זהו שלב של GO / NO GO) לשלבים מתקדמים.    

 

שלב ב - הדגמת יכולות של המשווק: סקירה מהירה בשיתוף מסכים של שיטות עבודה של המשווק, הצצה במערכת CRM לקליטת לקוחות, בניית פרופיל קהל מטרה מתבקש ע"י המפרסם ובניית חזון (פוטנציאל שיווקי) להתקשרות עסקית בין הצדדים.   

 

שלב ג - ניהול סיכונים: בניית תיאום ציפיות אשר עומדות בקנה אחד עם שביעות מול מפרסם והמשווק כוללים הבנת שווי רווח גולמי מעסקה ממוצעת, העמסת עלויות תפעול ועלויות קבועות על הקמפיין ותיאום יחס סגירה מנתוני ההיסטוריה או מצב סטאטוס קבו של מפרסם מפרופיל קהל מטרה מתבקש. כל פרמטרים אלו יכולים להגדיר עלות גיוס לקוח בפועל ע"י המפרסם. זהו שלב קריטי שבו גם המפרסם וגם המשווק יחד מתאמים ציפיות להצלחה או לכישלון מקמפיין הלידים המתבקש. מקור של אי הבנות וחוסר תקשורת בין הצדדים מגיע ברוב מוחלט מהמקרים כי המשווקים לא מקדישים מספיק זמן לבניית תיאום ציפיות ותקשורת נכונה עם המפרסם. 

 

שלב ד - שליחת הצעה רשמית:  מתן הצעת מחיר בהתאם לניהול סיכונים ושליחת הצעת מחיר מסודרת לחתימה כולל: אפיון קהל מטרה, גודל פיילוט ניסיוני, קביעת מחיר ליד בפרופיל מתבקש שעובר את מסנן קהל המטרה.   

 

 

 

   

רק משרדי פרסום מעטים יסכימו לעבוד בשיטת לידים מסיבות אלו:

 

  • רמת סיכון: סיכון גבוה של משרד פרסום (להלן המשווק) באי עמידה בעלות ליד שסוכמה מראש מול המפרסם ויצירת הפסדים מכוח הקמפיין.  

 

  • עלות הפקה: הפקת קמפיין איכותי פעמים רבות מגיעה לאלפים רבים של השקעה. מפרסמים לא ממש יודעים לעריך את מידת ההשקעה ומבקשים להתנסות ברכישה בסכומים לא כלכליים למשווק. הפקת קמפיין בתשלום נפרד למשווק בדרך כלל לא מוערכת נכון ע"י המפרסם.   

 

  • תפעול: השקעה רבה בתפעול קמפיין ע"י המשווק עקב בקשת זיכויים על לידים לא תקינים לכעורה  שהוזרמו לעסק אך לא מתאימים לפרופיל עסקי לטענת המפרסם גורמת לסכסוכים מיותרים בין יצרני הלידים למפרסמים. לא ניתן לפתור סוגיה זו ללא שימוש במערכות הטכנולוגיות נוחות להתחשבנות בשיטה זו שגורמות לתסכול בעבודה שוטפת בין הצדדים. אין למשווקים נכון להיום מערכות אוטומטיות לקליטת זיכויים חכמה.       

 

  • תמחור: שינוי התניות של מה שנחשב לליד תקין - שינוי בתנאים של ליד מוזרם לעסק גורר אחריו שינוי במחירו של הליד והמפרסמים אינם תמיד מוכנים לזה אחרי שהמחיר כבר סוכם מראש. 

 

  • מיתוג: פרסום מבוסס תוצאות ברוב מוחלט מהמקרים אינו משתמש במותג של המפרסם או בכל סימני מסחר אחרים שלו, אלא מספק צורך אובייקטיבי של לקוח במוצר או שירות מסוימים, אי לכך מפרסמים שרוצים לשווק את המותג מוצאים בשיטת פרסום לפי לידים ערך נמוך יותר ביחס לפרסום מיתוגי.    

 

  • תשלום: שיטת גביה בקמפיין לידים ברוב מוחלט של המקרים הינה קניה מראש בלבד - לא כל המפרסמים מוכנים להבין את המשמעות ומסכימים לכך.

 

 

 

 

 

מי יסכים לשווק בשיטת תשלום על הזרמת לידים?

 

  • משווקים שמייצרים את הלידים באופן אורגני (בעלי מדיות) להם עלות ליד "טבעי" נמוכה מכוח המדיה. 

 

  • משווקים שמחזיקים מערכות פרסום מתקדמות מעבר ליכולות מקצועיות גבוהות. (דוגמא מערכות סינון לקוחות אוטומטיים, מערכות התחשבנות, מערכות קשרי לקוחות נוחות וכד') 

 

  • משווקים שבטוחים ביכולות שלהם לייצר פניות במחיר ליד מתואם מראש מול המספרסמים.   

 

אנו בקונטקט, כחברת הזנק שגדלה כמשרד פרסום דיגיטלי וכיום גם מתמחה בפיתוח מערכות פרסום מתקדמות מכוח אתגרים שכתובים בכתבה נשמח לבחון מולכם את מידת התאמת טקטיקת פרסום מבוססת תוצאות.

 

בדקו את השיטה ותתחילו להרוויח.

 

קונטקט - לעמוד ציפיות - CONTACT  

 

 

 

 

השוואת יועצים שיווקיים בייעוץ עסקי

תודה שפנית לקונטקט,

נציגנו מטפלים כרגע בפניות קודמות,

ניצור איתך קשר בהקדם אפשרי

להתאמת איש מקצוע אידיאלי

לפרופיל בקשתך

{{ errors.name }}
{{ errors.phone }}